Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha a gyerekem...

Mit tegyek, hogyha a gyerekem mostohaanyja úgy viselkedik, mintha a gyerekem az övé lenne, mert meddő és az előző kapcsolatában is próbálkozott, de nem jön össze a gyerek?

Figyelt kérdés

Előre tisztázom, mert itt valaki úgyis elkezd azzal dobálózni, hogy "örülj, mert a gyereked meg a mostohaanyja nagyon jól kijönnek" meg "anyai feladatokat lát el, így ő is az anyja" meg "nem örülnél, ha a te párodnak azt mondaná a kislányod, hogy apa?":


1. Nekem semmi bajom nincs azzal, hogy a gyerekem és a mostohaanyja jól megvannak. Örülök neki.

2. Attól, mert megmossa, megfésüli a haját, attól nem lesz a gyerek anyja. Attól se lesz az anyja, hogy esti mesét olvas neki.

3. Nem örülnék neki, ha a lányom a páromat apának szólítaná, mert nem az apja. Annak is örülök, hogy ők ketten szintén nagyon jól kijönnek és együtt játszanak boltosat meg fociznak, de attól még nem az apja.


Olyanokat csinál, hogy helyettem aláírja a gyereknek a tájékoztatóját (nálunk még használnak a Kréta mellett papír alapú ellenőrzőt is), meg letöltötte magának a Krétát is, hogy tudja nézni a gyerek jegyeit. Többször mondta a lányomnak, hogy mivel engem Anyunak szólít, ezért őt szólíta Anyának. Úgy mutassa be őt mindenkinek, mintha a lánya lenne.


De amivel nagyon kiverte nálam a biztosítékot, az a mostani húzása volt:

A férjem az ország másik végében van jelenleg. Tegnap felhívott a volt férjem párja, hogy hazajött a volt férjem, és suli után nem vihetné-e hozzájuk a gyereket, mert a volt férjemnek hiányzott a lánya. Természetesen igent mondtam, mert úgyse terveztünk programot, miért ne lehetne az apjával. Erre ma reggel derült ki, hogy a volt férjem nincs is otthon, még mindig az anyjánál van, a gyerekem meg otthon a mostohaanyjával. Nem is értem, hogy miért kellett belehazudnia a pofámba, amikor mindig elengedtem vele is a gyerekemet, még vidékre is levihette.


Akármit mondok, a férjem szinte meg se hallja és mindig ez a válasz:

- neki nincs gyereke

- örüljek, hogy jóba vannak

- biztos örülnék neki, hogyha apának szólítaná a gyerekem az élettársamat

- mivel eteti, itatja, fürdeti, öltözteti, így anyai feladatokat lát el, tehát ő is a gyerek anyja

- örüljek, hogy nem bánik vele mostohán


2021. máj. 29. 09:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%

Akkor egy gyereknek minimum 10 anyja van? Mert ugye ilyen esetben akkor az óvónők is az anyjai a gyereknek.


Amúgy meg az a nő nem láthat el anyai feladatokat, csak a volt férjed helyett szitteli a gyereket ingyen babysitteri módra. Mert ezeket, amiket itt felsorol, mind a férjének kellene csinálnia apai feladatok néven, nem pedig a nejének.

2021. máj. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
23%

Ilyen volt az exem. Mármint olyan, mint te.

Az ő szavaival élve "az a kuhwa ne nevelje a gyerekem"

De nem tehetett semmit szerencsére, a láthatás alatt történt dolgokba nem tudott beleszólni, márpedig ő világéletében irányításmániás volt, így ezt nem tudta feldolgozni.

A mai napig a feleségem a fiam másik anyukája.

2021. máj. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem azért ez elég fura. Én férjemnek is van egy lánya előző házasságból, nagyon szeretem is, az exfeleséggel is jól kijövünk, és szívesen vagyok a kislánnyal, akár külön is intézek neki dolgokat, ha úgy adódik, de a keresztnevemen szólít, és nem próbálnám magam anyának beállítani, mert nem az anyja vagyok. Annak természetesen nagyon örülök, hogy engem is szeret, és teljesen konfliktusmentesen tudunk együtt élni, de azért ez kicsit beteges szerintem. Én lehet beszélnék velük, hogy annak örülök, hogy a lányoddal jóban vannak, ez maradjon is így, de a gyereknek te vagy az anyja, nem csak erkölcsi értelemben, hanem jogilag is, és ezt azért tartsák tiszteletben. Bár normális embernek ezt szerintem mondani se kéne, így elég kínos.
2021. máj. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%

Nem neki vannak anyai feladatai, hanem a gyereked apjának kellene apai kötelességének lennie.

Milyen jogon írja alá a gyereked ellenőrzőjét? Én már rég feljelentettem volna. Nem írhatja alá a gyerek ellenőrzőjét.

Az meg, hogy becsap téged, hogy a gyerekeddel lehessen, már mindennek a legalja. A férjed hozzállása meg nagyon taszító.


Nem hiszem, hogy tudnál tenni bármit is, mert a kisasszony úgyse fogja megérteni, hogy azért, mert a férje gyereke náluk van, még nem lesz a lánya, nem írhatja alá az ellenőrzőjét, nem hazudhatja azt, hogy a volt férjedhez viszi a gyereket, mikor ő nem is tartózkodik otthon. Max annyit tehetsz, hogy a gyerek apja ha látni akarja a lányát, akkor elmehet hozzátok, de el csak akkor viheti, ha a mostohaanyja nincs ott, vagy ha ott is van, akkor te is mehetsz velük.

2021. máj. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%

"Max annyit tehetsz, hogy a gyerek apja ha látni akarja a lányát, akkor elmehet hozzátok, de el csak akkor viheti, ha a mostohaanyja nincs ott, vagy ha ott is van, akkor te is mehetsz velük."

Csakhogy nem így működik a láthatás. Ha az anya akadályozza az apát a gyerek elvitelében, akkor őt fogják feljelenteni. Ezért van bíróságokra bízva az ilyesmi és nem a bosszúálló szülők kénye-kedvére.

2021. máj. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Nekem is van mostohalányom. Nagyon jól kijövünk, vannak még kis titkaink is, nagyon kedvel engem, én is őt, de nem én vagyok az anyja. És nem is akarok az lenni.

Elég nehéz egy nőnek, hogyha sokáig nem jön össze a baba, de az nem lehet megoldás, ha kisajátít egy gyereket, aki nem az övé. Ez beteges. Nekem már jóval hamarabb szakadt volna a cérna, az ellenőrzős esetnél.

2021. máj. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
7%
A kérdező még mindig nem fogadta el hogy csődöt mondott és más lett helyette,
2021. máj. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

Ezt a t*k értelmetlen hazugságot megbeszélném vele. Így, ahogy írtad, hogy elengeded vele is, de ne hazudjon a szemedbe, mert akkor már nem fogsz tudni bízni benne.

A többiben többnyire nem látok semmi rosszat -

Felesleges féltékenynek lenned, a gyerek nem h*lye, tudja, hogy te vagy anyja.

2021. máj. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Azért ne hagyjuk már rá a mostohaanyucira, hogy aláírja a gyerek ellnerőzőjét meg anyának akarja szólíttatni magát. Ez már beteges.
2021. máj. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%

Beteges, amit csinál. De nem tudsz ellene semmit tenni.


Hódi Pamela is megpróbálta, de nem sikerült neki, Mazsika győzedelmeskedett.

2021. máj. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!