Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit gondoltok egy osztálytársa...

Mit gondoltok egy osztálytársatokról, aki egész nap rosszul volt, de nem foglalkozott vele, mert azt mondta, hogy csak allergiás, de kiderült, hogy beteg és lehet mindenkit megfertőzött?

Figyelt kérdés
Őszintén! Tanárok szempontjából is. Sajnos még nem ismerjük jól egymást az osztályban.

2021. szept. 7. 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Ez várható volt. Én átlagosnak mondanám, az emberek nem törődnek a másikkal, csak neki legyen jó.
2021. szept. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Önző, azt. Vagy a szülei nem normálisak és ők az önzők, mert beküldték betegen.

Remélhetőleg nem covid, kötelezhető így tesztre egyébként?

2021. szept. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Bár ez felelőtlenség, de nálunk ha beteg vagy, és nem pótolsz beírás.
2021. szept. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

És ha már a suliban jönnek ki a tünetek? Meg tényleg úgy gondolta, hogy allergia, mert már máskor is voltak hasonló tünetei, allergiával.


Egyébként kötelezően tesztelni csak akkor kötelező, ha volt kontaktusa covidos beteggel. ( [link] )

2021. szept. 7. 18:10
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Ennyiből nehéz okosnak lenni. Rengeteg féle okot el tudok képzelni:

- lehet, hogy tényleg allergiás és először nem is igazán tűnt fel neki, hogy komolyabbak a tünetek, mint máskor, túl későn vette észre

- lehet, hogy tudta, hogy baj van, de mivel csak most kezdődött el a suli ezért nem akart kimaradni már az első napokban, főleg, hogy ilyenkor keresi mindenki, hogy kivel tud összebarátkozni, ilyenkor alakulnak ki a "körök" (ha jól értem új osztályról van szó)

- lehet, hogy szülei idióták / agresszívek és nem engedték, hogy otthon maradjon, vagy orvoshoz menjen

- lehet, hogy maga a gyerek egy felelőtlen idióta, tudta mi baja van, de nem különösen érdekelte


Ebből a pár példából is látszik, hogy sokféle eset lehetséges, első nekifutásból nem vonnék le messzemenő / elítélő következtetéseket. Valószínűleg cserencsétlen véletlen.

2021. szept. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
*szerencsétlen
2021. szept. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
Bár 5-össel is egyetértek, hármas vagyok.
2021. szept. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23%
jól kimosta a média az agyad kérdező
2021. szept. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
23%
Na igen, ilyenkor maradjon otthon a gyerek, felnőttként meg csodálkozzon, ha kirúgják a sok otthonlét miatt. Én amondó vagyok, hogy most kell megtanulniuk, hogy magukért csak is saját maguk felelnek, mindenki más csak másodlagos. Nem azt mondom, hogy menjen be úgy, hogy 5 percenként orrot kell fújnia, meg lázas, szédeleg, stb. de ha nincs nagy baja, akkor bizony menjen csak be az iskolába, mert a munkahelyen már nem teheti meg azt, hogy minden xarért otthon marad.
2021. szept. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%

Miért ne tehetné meg a munkahelyen? Oké, aki gyárban dolgozik, vagy fizikai munkát végzett, az úgy járt, neki be kell járni.

De akinek csak egy számítógép szükséges a munkavégzéshez, az betegen (de még nem annyira betegen, hogy táppénz legyen) simán dolgozhat otthonról. Legalább erre rájöttek a munkáltatók a covid alatt.

2021. szept. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!