Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Lenne értelme ilyen, bullyingg...

Lenne értelme ilyen, bullyinggal kapcsolatos preventív előadásnak az iskolában?

Figyelt kérdés

Tegnap én írtam ki ezt a kérdést:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tanarok-iskolatarsak..


Reggel, a híreket olvasgatva (mert még mindig feldobja ezt a cikket a média) az jutott eszembe, hogy esetleg majd később, rendőrként volna-e értelme, vagy haszna egy D.A.D.A. programhoz hasonló iskolai előadást tartani a diákoknak, ahol 1-2 tanóra erejéig ezzel a témával foglalkoznánk? (Mit jelent, miért nem jó, hogyan védd meg magad, kinek tudsz jelezni, és persze elrettentésként a jogi következményeket is megbeszélnénk.)


Talán így, hogy nem egy iskolapszichológus, vagy az osztályfőnök tartana unott képpel egy gyors előadást, hanem egy hivatalos személy beszélgetne el a tanulókkal, talán jobban felfognák a dolog súlyosságát.


Ti mit gondoltok erről a kezdeményezésről?


2021. szept. 11. 12:32
A kérdező szavazást indított:
Jó ötletnek tartom, támogatom!
Talán beválik.
Csak időpocsékolás, semmi értelme.
Ennek több kára lesz, mint haszna.
37 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Jó ötlet, csak arra figyelj oda, hogy olyan korosztályt célozz meg vele amelyiknek már van némi felelősségtudata. 9.osztálytól kezdődően megállná a helyét.


Viszont általános iskolában nem vagyok biztos abban, hogy érettek annyira a tanulók, hogy az előadás után el is gondolkodjanak a közölt tényeken. Márpedig a cél ez, nemde?

2021. szept. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az igazság az, hogy úgyse lesz semmi változás. Most pár hétig fel lesz kapva ez az ügy és annyi. Mindig is voltak piszkálódások az iskolában, a tanulók 80%-a, minimum egyszer kivolt már ennek téve. Persze, rossz dolog, de az élet része, hogy kiálljunk magunkért. Nagyon sajnálom a srácot, de ha minden gyerek öngyilkos lenne, akit piszkálnak az iskolában, már kihaltunk volna.


Ettől függetlenül lehet adni egy próbát az ilyen kezdeményezéseknek, de nem hiszem, hogy sokat változtatna.

2021. szept. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Hát nem tudom, ez a környezettől függ. Ha valamennyire értelmesek a tanulók, akkor biztosan lenne értelme, de egy Kalányos Dzsézönsztetem magasról szarna a fejükre, tökmindegy hány éves, és semmi nem változna. De alapvetően támogatom.
2021. szept. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
1-es, épp ez az, hogy minél korábban elkezdik, annál hatásosabb. Mert lehet, hogy egy ötödikes nem tudja még úgy magát kifejezni, de annál inkább megmarad benne, és nagyobb a valószínűsége, hogy később tudja milyen esetekben kell/kihez kell fordulni segítségért...
2021. szept. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk volt ilyen előadás, gyakorlatilag még rosszabb lett a dolog mint előtte, sokkal erőszakosabban mentek utána a bactatások, meg gyakrabban ilyen nem mered alapon.


Szóval nem, nem jó ötlet, teljesen kontraproduktív, pont mint a drogprevenciós kiselőadás, gyakorlatilag csak ötleteket adnak ezzel.


Olyan helyen ideiglenes 1-2 napos hatást el lehet érni ahol még nem alakult ki ez a jelenség.

2021. szept. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmi értelme!
2021. szept. 12. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, minden hozzászólás hasznos volt! :)
2021. szept. 13. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!