Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit lehet tenni ebben az...

Mit lehet tenni ebben az esetben? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Most kezdtem a 9. osztályt, de már most elegem lett az egészből. Leírom az előzményeket:

A tavalyi tanévben kb. májusban felvettek abba a gimnáziumba, amelyikbe 7. óta vágytam. Ez szerencsére meg is történt, de azóta rengeteg negatív dolog ért engem. Még akkor májusban az of. felvett mindenkit egy osztálycsoportba. Ez úgy történt, hogy felvételikor mindenki megadta az e-mail címét, és akit felvettek, annak ott küldtek linket az osztálycsoporthoz Ebbe mindenkit be is vett, kivéve engem, és ebből kezdődtek a bajok. Itt nyáron többször is szerveztek osztálytalálkozókat, nem volt kötelező, de aki akart elment, hiszen ez egy jó ismerkedési alap volt. Az ofő erre csak egyszer ment el, a többit már maguknak szervezték az osztálytársaim. Nyilván egyiken sem voltam ott, ezért mindenből kimaradtam. Szeptember 1-jén amikor beléptem az osztályterembe, szó szerint majdnem rosszul lettem, amikor megláttam, hogy ők már úgy ismerik egymást, mintha évek óta együtt lennének. Köszöntem nekik, de csak megvetően néztek, mintha én ott egy nem kívánatos személy lennék. Minden napom úgy telik, hogy senki nem szól hozzám, nem köszönnek, ők meg röhögcsélnek (lehet rajtam), programokat szerveznek, jól érzik magukat. Elgondolkodtam, hogy váltok, amíg nem késő, de még nagyon bizonytalan vagyok.



2021. szept. 18. 15:26
A kérdező szavazást indított:
Válts
Ne válts
10 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Ismerkedj! Szeptember van még! Nem rajtad röhögnek, nem is ismernek. Erőltesd meg magad egy kicsit, mielőtt sunnyogva elmenekülsz csak azért, mert gyenge és bizonytalan vagy! Tegyél magadért!
2021. szept. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Menj oda a szimpatikusabb emberekhez!

Mondd ki hangosan, hogy: "olyan rossz, hogy senkit nem ismerek, és kimaradtam a nyári bulikból, mert nem kaptam értesítést"

Ha valaki egyedül marad szünetben menj oda, kérdezz tőle, ismerkedj vele, segíts másoknak, amikor lehetőséged van.

Ha lesz esemény, rendezvény, verseny, akármi, jelentkezz, vegyél részt, mozogj mozogj helyezkedj!


Ez nem rossz hely, csak rajtad múlik, hogy mit hozol ki belőle!

2021. szept. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
4 klikk van mindegyikben 5-6 ember. Nem tudok befurakodni, mert megpróbáltam, de akkor meg odébb mentek. Egyedül rajtam kívül senki nin cs egyedül.
2021. szept. 18. 15:37
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként miért nem vettek be a csoportba? Van valami konkrét oka? Azután hogy rájöttél hogy nem vettek be, milyen formában és hányszor jelezted ezt az osztályfőnöknek?
2021. szept. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az okát nem tudom, de miután rájöttem, hogy van csoport szóltam az ofőnek, de akkor már szeptember 4-5-e volt.
2021. szept. 18. 15:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezdeményezz kicsiben, ne a bandákat célozd meg... Például a padtársaddal, ha van... A megértőbb, értelmesebb szerzeteket is érdemes megcélozni (hogy lemásolhatod-e a házit, vagy hasonló indokkal), aztán általuk már könnyebb beilleszkedni a körökbe is. Hetedikes voltam, és hasonló cipőben jártam, mára már szíve lelke vagyok az egyik tömörülésnek. Gyorsabb lehet, ha van kajád, vagy valami figyelemfelkeltő tevékenységed, rajzolás, hasonló, melyre rákérdezhetnek a többiek. Órák alatt is érdemes figyelmet felkeltened , jellegzetes hanghordozással, elmés megjegyzésekkel, hasonlókkal. Én például jelentkezéskor nyögdécseltem, meg furcsán tagolgattam a mondataim, melyeknek zöme "izé"-ből állt, és ezek eléggé felhívták rám a figyelmet. Persze ez szubjektív, de nekem bevált.
2021. szept. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%
Valószínű nem direkt csinálta az ofőd, talán el lett írva az e. mail címed. Ha jófej, akkor négyszemközt beszéld meg vele a problémát, az ő dolga a csapatépítés. Ha nem jófej, akkor alapozz a kivárásra. Az összeveszés az ilyen tini gyülekezetekben borítékolható. Akkor átszerveződnek a csapatok. Addig várj ki, próbálj a párhuzamos osztályokból barátkozni, de ne nyomulósan. Pl ha van közös tanár, kérdezd meg, hogy ők megírták e a dogát, stb. A nyelvi órán, tesin ha keverve vagytok, ott is barátkozhatsz. Ha van haverod akár másik osztályból, akkor a saját osztálytársaid is másként fognak rád tekinteni. Ha váltasz, máshol is ki alakult közösségbe kerülsz, semmivel sem leszel jobb helyzetben. Esetleg ha párhuzamos osztályból szerzel havert, átkérheted magad oda.
2021. szept. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!