Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mit lehet tenni ilyen esetben?...

Mit lehet tenni ilyen esetben? Lent kifejtem bővebben.

Figyelt kérdés

Szóval ma vásároltam egy farmernadrágot egy világmárka képviseletből. Kifelé jövet becsipogott a kapu. Mivel meg voltam győződve, hogy csak hamis riasztás, nem is álltam meg. A biztonságiak sem jöttek utánam, látták biztosan, hogy a kaszától jövök. Itthon, mikor újra felpróbáltam a ruhadarabot, találtam egy címkét benne, ami nem a farmer címkéje volt. Megmutattam apukámnak és ő jött rá, hogy lopásgátló van elrejtve a címkében, miután fény felé tartotta. Valaki ugyanis levágta (túl egyenes volt a vége, hogy szakítva legyen) a lopásgátló címkét egy másik ruháról, amit becsempészett egy farmernadrág zsebébe. Gondolom, azt a ruhadarabot, amiről levágta, az ellopta. Nekem viszont volt olyan "szerencsém", hogy azt vásároltam meg. Ezek szerint mégsem ok nélkül csipogott a kapu.

Én eddig nem is ismertem ilyen lopásgátlót, csak azt a műanyagot, amit mágnessel kell levenni vagy azt a vonalkódost, ami parfümökre van rátéve. Ez viszont olyan vékony, hogy csak akkor látszik, ha a címkét a fény felé tartják. Akkor viszont észrevehető, hogy mintha körkörös rézhuzalok lennének benne és középen valami sötét pont.

Lényeg a lényeg. Amikor itthon felfedeztük az általam még nem ismert lopásgátlót, megfagyott bennem a vér, hogy mi lett volna, ha megállítanak a biztonságiak. Már csak az elég lenne, hogy a föld alá süllyedjek szégyenemben, nemhogy még el is kezdjenek motozni. A "hab a tortán" viszont, hogy rajtam pont egy olyan pulcsi volt dzseki alatt, amit múlt héten vásároltam ugyanebben boltban, és jelenleg is lehet kapni. Ha megállítottak volna, akár jogosan is meggyanúsíthattak volna, hogy én vágtam le a lopásgátlót. A kérdésem az lenne, hogy mit lehet ilyen esetben tenni? Az egyik az, az ember leellenőrzi a zsebeket, de ez eddig kinek jutott eszébe? A másik, amit nem értek, hogy ha már valaki lopásra vetemedik, miért akar másokat is bajba sodorni? Ha már volt olló nála, miért nem vágta össze a címkét és tette volna a saját zsebébe?

Ha még találok ilyen címkét a felpróbált ruhában, szóljak a biztonságiaknak? Mi a legjobb megoldás? Ha simán a próbafülkében hagyom, kamerán visszanézhetik, hogy ki ment be és megint én kerülhetek bajba:( Életemben még egy doboz gyufát sem loptam, nem szeretném, ha valaha is ártatlanul meggyanúsítanának:( 16/L



#levágás #gyanúsítás #lopásgátló címke
2016. okt. 5. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Te ezt túldramatizálod. :D

Nekem is van jópár cuccom, amiben ilyen kis bigyóka van. Volt, h hónapok után vettem csak észre.

Van ugye a kiszedős, nagy bumszli, amit a pénztárnál kiszednek mágnessel. És van ez. Ezt érzékeli egy érzékelő a pénztárnál, ha megfelelően áthúzzák rajta.

Nem kell szólni, van, amiben van ilyen és nem belerakta valaki a zsebébe a ruhának.

Drágább kozmetikumok dobozán is szokott ilyen lenni, meg könyvekben is.

Ne foglalkozz az üggyel. Emiatt nem fognak meggyanúsítani. Meg ne legyen égő, ha becsipog! Nem csináltál semmit.

2016. okt. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Nem kell szólni, van, amiben van ilyen és nem belerakta valaki a zsebébe a ruhának."

.................

A farmerom 8 ezer forint volt, ezen viszont 6200 forintos ár szerepelt, és XXL méret. Én meg 161 centi magas vagyok. Nem mondod, hogy XXL méretű farmert vettem a 48 kilómhoz??? Lehet tudatlan vagyok, de hülye nem.

2016. okt. 5. 20:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Felesleges emiatt aggódnod. Karácsonykor, mikor nagybevásárlást tartottam, mindig minden ellenerző kapunál becsipogtam. Átnézték az összes táskámat, szatytraimat, majd rájöttünk, hogy a régebben vásárolt pulóverem cimkéjében van egy riasztó.


Nem csináltak belőle a biztonságiak problémát, megmondták, hogy ha máskor ilyen cimkés ruhadarabot veszek, akkor vágjam le vásárlást követően. Indokolatlanul nem vádolnak meg sosem fogyasztót, főleg, ha még blokkot is tud mutatni.

2016. okt. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha ártatlan vagy, akkor úgyis rájönnek a biztonságiak, de elnézést ne várj hogy kérjenek, az a dolguk hogy átnézzenek. Velem is előfordult már hogy becsipogtam, olyankor visszanézek hogy hívnak-e, ha nem érdeklem őket, megyek tovább. Nem kell ezt ennyire túldramatizálni. Az a vicces mikor befelé menet csipog be az ember:D
2016. okt. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is múltkor csipogott valami a tescoban. Befelé nem kifelé igen. Kutya nem foglalkozott velem, így eljottem. Semmi tescos cucc nem volt rajtam, na meg amúgy sem vadi új cuccok voltak, amikben meg lehet éles femszal vagy hasonló, így nem értettem. Azóta sem tudom mi lehetett pedig kíváncsi lettem volna.

De nagyon nem izgatott a dolog. Ha bármi gyanús úgyis visszanezik kamerán.

2016. okt. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

B+ a "hamsi riasztás"odat xD ... Normális ember megáll és megnézi mi a fsz van és nem süketként távozik, mint te...

Nem lesz senkinek se baja, ha becsipog a cucc és ártatlan... Egy gyorshajtásos balesetbe Már igenis bajt okoz másnak az illető...


Megoldás: Ne legyél debil. Meg mit dramatizálod túl... Ovis.


Ha meg annyira tényleg tiszta vagy mit akadsz ki a "tiszta lelkiismereteddel...jesszus


23-N

2016. okt. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!