Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van értelme úgy Budapestre...

Van értelme úgy Budapestre jelentkezni egyetemre, ha szegény vagyok? Nem lesz pénzem arra, hogy szórakozni meg edzésre járjak, szociális életem se lesz

Figyelt kérdés

2021. okt. 7. 20:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%

Ha vidéken ezek meglennének ne menj Pestre.

Én budapesti vagyok és mégis azt választottam, hogy vidékre megyek egyetemre. Nem bántam meg.

Kivéve persze, ha csak ott indul a képzés, amit kinéztél.

2021. okt. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Elmehetsz dolgozni és van egy csomó támogatás, szoctám, kollégium.
2021. okt. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Kollégium csak keveseknek jár, egy csomó gyereket ismerek, akik egyetemre mentek, de nem kaptak kollégiumot, albérletben laknak. Pedig mélyszegénységből jöttek
2021. okt. 7. 20:20
 4/19 anonim ***** válasza:
58%

Kérdés, ha problémák merülnek fel, akkor mit tudna számodra nyújtani a főváros ami ezeket pozitívan befolyásolja?

Magyarul semmi értelme, mivel Budapesten sincs semmi olyan egy-két üzleten kívül, és magasabb árakon kívül ami mondjuk Miskolcon ne lenne, én unalmamban sokat csavarogtam autóval, amikor jobban ráértem munkanélkülin, kicsit megismertem az országot ha már eddig nem volt rá lehetőség az elmúlt 29 év alatt, és konkrétan jártam a belvárost, külvárosban egy-két helyen, de nem voltam lenyűgözve annyira, hogy most én ott lakjak stb.

Talán egy külföldi fekete csaj miatt, kompromisszumot tennék.

2021. okt. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen téren nincsen eget rengetően nagy különbség a nagyobb egyetemvárosok és Budapest között. Én vidéken tanulok, de itt is nehéz bejutni a kollégiumba és ösztöndíjakhoz jutni (3 évben felvettek, 4. évben nem, tanulmányi alapon 5 egész felett kaptam 20ezret, szociális alapon soha nem kaptam semmit pedig nem vagyunk tehetősek), itt is 60 ezer forintért bérlek egy szobát (plusz rezsi ugye), itt a buszbérlet is drágább (4000 a diák), a kajáldák sem túl olcsóak (átlag 1500 egy menü), a boltokban itt is annyi a kaja stb., tehát hacsak nem eleve egy egyetemvárosban vagy annak közelében laksz, akkor vidéken is lehetnek ugyanolyan költségek.
2021. okt. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
97%
Nxílván nem lehet mindenki ekkora mázlista, de én koleszban bekerültem egyből egy olyan társaságba, ahol ha buli volt, sosem számított, ha valakinrk éppen nincs pénze...
2021. okt. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Tegyük hozzá az elmúlt pár évtizedben mindenki is egyetemre meg, anyagiaktól függetlenül. Simán lehet szobát bérelni, mellette aki leleményes korán elkezd szakmán belül dolgozni, korrepetálni, másokat tanítani. Aki szorgalmas és pénzt akar az elmegy diákmunkára.


És ahogy írták fentebb, tulajdonképpen ha nem otthon laksz onnantól tök mindegy, hol laksz, sehol nem lesz olcsó és Budapest sem lesz kiemelkedően drága.


Na meg milyen szórakozásról meg edzésről beszélünk, amikor pont az egyetemen lehet olcsón megúszni mindkettőt, sok helyen tök ingyen van konditerem, vagy jelképes összegekért, az egyetemi bulik meg azért nem NER-es VIP partik.

2021. okt. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mennek, ha van közelebb is ugyanaz a képzés.

Budapest azoknak jó, akiknek van pénzük kiélvezni az előnyeit.

Én nagyon szenvedtem attól, hogy nem volt pénzem, engem se vettek fel harmadik évtől koleszra, utána jött a lakhatási bizonytalanság...menü egy kajaldaban? Már 10 éve is túl drága volt ahhoz, hogy megengedjem magamnak, mindig főztem. Ja és persze lehet dolgozni egyetem mellett is, én is dolgoztam, de azért eléggé kihajtja az embert. De Pesten is csak annyival fizetnek többet amennyivel az élet többe kerül, vagy annyival sem.

2021. okt. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
47%
Csak a lakhatás kerúl többe pesten, az élet nem.
2021. okt. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Pesten egy kondibérlet havi 18 ezer, vidéki megyeszékhelyen 6500
2021. okt. 8. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!