Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van értelme úgy Budapestre...

Van értelme úgy Budapestre jelentkezni egyetemre, ha szegény vagyok? Nem lesz pénzem arra, hogy szórakozni meg edzésre járjak, szociális életem se lesz

Figyelt kérdés

2021. okt. 7. 20:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Pesten BME kondi diákoknak 9.800 havonta, ha 3 havit veszel akkor 8.000 / hó. Schönherz kondi 13.000 / félév. És ezek jól felszerelt helyek. Gondolom hasonló a helyzet más egyetemi kondikban is.
2021. okt. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
39%

Na meg azért nem kicsit ferdít a kérdező.


Most megnéztem, diák jegyek 10-12 ezer körül vannak Budán a hozzám közel lévő kondikban. Ettől biztosan van olcsóbb is.


Nyíregyházán random 3-at megnéztem, 8 ezer körül vannak az árak. Nyilván valamivel drágább, na de nem 3x-os az eltérés.

2021. okt. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ingyenes kondiparkokról meg ne is beszéljünk... ja es nem olyan, mint vidéken, ahol max a galambok használják, a legtöbbmél jó kis közösségek szoktak összejönni.
2021. okt. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
29%
El tudsz menni diákmunkára vagy van szabadfelhasznású diákhitel.
2021. okt. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Aki lepontoz, az képes ellen véleményt is kifejteni?


Csak mert tényeket írtam.


Budapest:

Diák délelőtti 11.900:

[link]

Diák csúcsidőn kívül 10.900:

[link]

30 napos 10.000:

[link]


Megyeszékhely (Nyíregyháza):

Diák 8.000:

[link]

Diák 8.000:

[link]

Diák 7.500:

[link]


Nyugodtan pontozzátok le a TÉNYEKET ettől még tények maradnak.

2021. okt. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ez így van, az egész fősulit végigbuliztam, pedig nem voltam valami nagyon kitömve...
2021. okt. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A drága kaja dologhoz is tegyük hozzá az egyetemek közelében mindig van egy csomó kajálda, ahol elérhető áron adják a menüt a csóró egyetemistáknak.


Vagy régen jártunk a Főzelékfalóba, zárás előtti órában fél áron adták a kaját. Olcsóbb volt mint megvenni a boltban.


Nyilván csóró egyetemista nem a Trófeában meg a Gundelban fog vacsorázni.


Bevásárolni és magunkra főzni meg pontosan ugyanannyiba kerül, mint vidéken bárhol. A madaras teszkó Pesten sem drágább, sőt.


De főztünk többen is közösen, az önmagában jó közösségi tevékenység.


Bulik meg... Sosem voltam bulizós, de azért 1-1 sörre leugrottunk. Mindig is azt beszéltük, mennyire király, hogy a Kollégiumban van a buli, csak lesétálsz, elvagy, ha megunod felmész és alszol.

2021. okt. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Most költöztünk pestre. Kaják 100-200 ft-al drágábbak a legtöbb boltban. Albérlet elvisz 200 ezret. Szerintem felejtsd el a Pesti életet.
2022. jan. 20. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ha magadra főzöl alap élelmiszerekből, lazán ki lehet jönni 40-60ezer között testméretgüggő...
2022. jan. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!