Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Csak én érzem magam rosszul...

Csak én érzem magam rosszul az online órákon?

Figyelt kérdés
Annyira idegesítnek azok az órák, ahol kötelező a kamerát bekapcsolni, úgy érzem, nem tudok rendesen viselkedni a kamera előtt és mindenki engem figyel.. most egy banális példával éljek, szinte a nyakamat sem merem megvakarni, mert úgy érzem hülyén nézz ki.. másokat látom, hogy isznak, esznek (bár szerintem ezt tényleg nem kellene, két pofára tömni a kaját..) fészkelődnek.. én meg egy fadarabnak érzem magam, mint akit odaszegeztek a laptop elé.. Már rég így vannak az óráink az egyetemen, de én mégsem tudtam feloldódni..egyenesen lebetegedek, ha elérkezik egy olyan nap ahol prezentálni kell, aludni sem tudok előtte, folyton azzal vagyok elfoglalva, hogy fogok kinézni a kamerán és mi lesz ha kiröhögnek.. beteges, tudom.. ti hogy vagytok vele? hogy lehet ezt leküzdeni? 21-L

2021. okt. 11. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
16%

Jelenléti oktatás van már nem?


22/f

2021. okt. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

Megmondod hogy nincs kamerád, ennyi 🤔 Én sosem kapcsoltam kamerát csak ha egyénileg kellett dolgozatot írni, mert vagy ez, vagy egyest ad.


#1 Ő egyetemista, az egyetemek egyénileg dönthetnek

2021. okt. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk most jelenléti oktatás van, de a távoktatás alatt én is kellemetlennek éreztem az online órákat, amiken kötelező volt kamerát kapcsolni (nem fogadtak el semmiféle indokot, ha nem kapcsoltál kamerát, akkor nem voltál ott...). Egyrészt zavart, hogy láttam a többieket és ahogyan te is írod mindenki mocorgott, mászkált, evett, ivott, valaki mászkált a háttérben, esetleg bekapcsolt mikrofonnál behallatszott mindenféle zaj stb. Nekem ez mind megnehezítette a koncentrálást, túl sok volt a zavaró tényező és könnyebben elterelődött a figyelmem. Valamint én is feszélyezve éreztem magam attól, hogy pár centire a fejemtől ott van egy kamera és egymást bámuljuk 90 perceken keresztül, minden mozdulatunk, mondatunk stb. ott van a képernyőn és akár rögzítésre is kerül. A tanárok is sokkal jobban tartottak attól, hogy pl. valaki csal, netezik közben, nem figyel oda stb., így ők is szigorúbbak voltak és már szinte nem is mertél félre nézni, mert akkor egyből azt hitték, hogy valami mást csinálsz stb.
2021. okt. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
56%
Szerencsére nálunk az egyetem kötelezi az oktatókat a moodle platformra, ami összeomlik könnyen, ha háromnál több ember kapcsolja be a kameráját, így nem szokták megkövetelni. Egyébként ne kapcsolj ha nem akarsz, megmondod, hogy asztali gépről vagy, kamerád meg nincs.
2021. dec. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!