Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Lehetséges, hogy valaki, aki...

Lehetséges, hogy valaki, aki egy felsőbb intézménybe tanul tovább úgy, hogy előtte nem volt nagyon befutott, de az új helyen közösségi alak legyen?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy például valaki általánosban egy kevésbé központi ember volt, az ellenkező nemmel nem igazán volt akár baráti, akár szerelmi kapcsolata, nem jött ki mindenkivel jól, csak néhány barátja volt, tanárok esetleg elismerték, de azért nem versenyzett minden héten, utána gimnáziumban pedig megváltozik a személyisége, a tudását bátrabban kimutatja, lesz barátnője, a központi emberek közé fog tartozni. Vagy mondjuk ugyanez gimnázium és egyetem között. Megváltozik hasonló mértékben a személyisége. Tehát egy amolyan átlagosabb személyből, egy központi, mozgató ember lesz.


Általában ezek elég nagy mérföldkövek egy ember életében, teljes mértékben új közösségbe kerül, új körülmények kezdik el alakítani a személyét, illetve az sem elhanyagolható, hogy gyakran az osztályban betöltött szerepe nem a valódi, sok év alatt, rengeteget változó személyiségére alapulnak, hanem régi berögződésekre (tehát például x éves tulajdonságai alapján azt mondják rá, hogy ő ez és ez és ezen foggal, körömmel sem tudna változtatni), szóval tiszta lappal indíthat.


Ismertek olyat, akivel ez megtörtént? Esetleg veletek? Vagy szinte teljesen esélytelen?


Érdekességként kérdezem. Ha jól tudom az ember személyisége úgy képlékeny, ahogy érik, ahogy megtapasztal dolgokat és ahány hatás éri az életben és felvetődött bennem ez a kérdés.



2021. okt. 12. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Velem megtörtént, 5-6-ban kiközösített voltam, átmentem másik suliba, és ott én voltam a bandavezér :)
2021. okt. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Velem hasonló történt a középiskola és az egyetem között. Mindössze egy barátom volt csak a középiskola során és kicsit lúzer alkat voltam. Az érettségi után lefogytam, kontaktlencsére váltottam, új frizurám és ruhatáram lett. Hirtelen mindenki elkezdett bókolni, dicsérték az új külsőmet, emiatt magabiztosabb, nyitottabb és valamelyest extrovertáltabb lettem.

A személyiségemből kifolyólag sosem vagyok nagyobb társaságok közepe, de rengeteg barátot szereztem az egyetemeken, szakmai gyakorlatoknon, és több közösség szerves tagja lettem. Megtartok néhány lépés távolságot az idegenektől, amíg eldöntöm, hogy kedvelem-e őket, de elég hamar barátságos és szélsőségesen nyitottam szoktam manapság már lenni, ha szimpatikus valaki.


25/F

2021. okt. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2.

Hű! Gratulálok!

2021. okt. 13. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!