Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy lehet, hogy csak engem...

Hogy lehet, hogy csak engem zavar az, hogy egy szaktársam már hetek óta tök betegen bejár órákra egyetemen?

Figyelt kérdés
Hetek óta látszik rajta, hogy tök beteg, állandóan köhög szárazon, fújja az orrát meg le van gyengülve, egy ideig legalább maszkot hordott önszántából, aztán azt is abbahagyta, már nem hordja. És szinte minden órára bejár összefertőzni mindenkit. És elnézve a többieket, őket ez egyáltalán nem zavarja, csak engem, főleg ha a közelemben ül. Hogy lehet ezt, hogy az emberek ezt ilyen lazán kezelik, ha egy tök beteg személy összeköhögi őket? Függetlenül attól, hogy koronás-e vagy nem, másokat ennyire nem zavar ha tiszta náthásak lesznek esetleg?
2021. okt. 15. 07:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Szinte földönkívülinek érzem magam, amiért engem ez zavar
2021. okt. 15. 07:32
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Engem se érdekelt annak idején az ilyesmi. Rendes szakon rámehet a féléved, ha ki kell hagyni pár hetet, ha tud figyelni az órákon akkor járjon be.

Ha annyira félsz hordjál te maszkot.

2021. okt. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Sosem zavart ha valaki beteg
2021. okt. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Jogosan zavar, de ő nem szeretne pótolni mert k*rva nehéz gondolom. Én nem egyetemista vagyok, de ha nem pótolsz beírás. Ezért kaptam 2/3 (ami kettesnek lett beírva), mert egy dolgot NEM TUDTAM bepótolni, pedig biosz az egyik kedvencem. Kikanyarodtam bocsi.
2021. okt. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Ez lehet az utóhatása is, vagy hogy írjam. A köhögés betegségek után fennmaradhat még egy ideig.

Az orrfújás is véleményem szerint. Ritkán fúj orrot vagy folyamatosan?

2021. okt. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Érthető, hogy zavar, de ez általában nem úgy működik, hogy az ember gondol egyet és otthon marad. Nálunk az egyetemen legalábbis nagyon komolyan veszik a hiányzásokat, katalógusosak az órák és maximum két alkalommal lehet hiányozni, különben megbuktatnak. Pótolni sem egyszerű, nálunk csak az órán leadott anyagra lehet hagyatkozni, mert nem kapunk más segédletet a tanuláshoz. Úgyhogy nyilván zavaró, kellemetlen lehet mikor valaki bemegy betegen, de szerintem pont a beteg embernek a legrosszabb és valószínűleg ő sem örömében jár be az órákra betegen, hanem mert muszáj.
2021. okt. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A jelenlét miatt.


Nekem volt olyan szaktársam, akinek baj van a májával/epehólyagjával (mintha). Egyik gyakorlaton megkérdezte, hogy baj-e, ha most ő nem áll, hanem ül. Totál el volt kenődve, de azt mondta, hogy nála egy nem újdonság, néha vannak ilyen időszakai. A tanárnő megkérdezte tőle, hogy hazamenne-e, amire az első szava az volt hogy "Mi lesz a jelenléttel?". A tanárnő beírta mintha ott lett volna végig, ő visszament a bentlakásba, de úgy egy óra múlva hívta az egyik szaktársamat, hogy betudnák-e vinni a korházba (kocsival).

Végül hepatitisz A-val diagnosztizálták, s még mindig korházban van. Mondjuk egy másik szaktársunk meg is jegyezte, hogy túl sárga a szeme ahhoz, hogy ne hepatitisz legyen.

2021. okt. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!