Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Lehet ebből valami problémám?

Lehet ebből valami problémám?

Figyelt kérdés
Most megyek 11.osztályba, ősszel nagykorú leszek, ugyanis nulladikkal kezdtem. Még tavasszal elkezdtem fogyókúrázni, pedig annyira nem voltam kövér, csak húsosabb és hát mostanra eléggé túlestem a ló túloldalára, egyszerűen nem tudok leállni a sporttal, kalóriaszámlálással. Jelenleg 15,5ös a BMI-m, eléggé durván látható a változás, de egész jól érzem így magam, nem akarok visszahízni, csak tartani ezt a szintet. A suliban lehet ebből gondom, hihetnek anorexiásnak? Szerintem nem vagyok az, mert szoktam néhanapján még csokit is enni bűntudat nélkül. Szólhatnak a gyámügynek vagy orvoshoz küldhetnek nagykorúként? Nem akarok a szüleimnek bajt...

2021. aug. 19. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Nem
2021. aug. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18%
15%-kal? Biztos, hogy nem. Engem 9-cel sem néznek annak
2021. aug. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A magyar sulikban szerintem nagyon kicsi az esélye annak, hogy foglalkozzanak a testsúly változással, ahogy a drasztikus elhízást se teszik szóvá mindig, úgy a drasztikus fogyást sem.


De hát ez nagyon sok mindentől függ.


Egyrészt, hogy mennyire szajkózza a gyerek a tanároknak, hogy nem akar visszahízni és még akar fogyni.


Másrészt, hogy a tanár mennyire törődő típus. Úgy áll-e hozzá, hogy, ha ignorálja a gyereket, ő úgyis abbahagyja vagy szól a szülőknek vagy próbál ő maga segíteni.


Harmadrészt, hogy együtt esznek e a tanárok és a diákok és, ha igen, a diák mennyire parádézik a megpakolt tálcával, hogy kiviszi a konyháról és viszi is vissza és látványosan nem eszik semmit.


Végül, hogy a diák modora változott e.


***


Ha a tanárok azt látják, hogy lefogytál, de amúgy ugyanúgy viselkedsz és nem nagyon foglalkozol a súlyoddal, nem az a fő beszédtémád, nem lesz belőle semmi.


***


Hidd el, sok ilyen esetet láttam, hogy egy nyár alatt a duci gyerek lefogyott vagy egy vékony gyerek érettségire gurult, soha nem tették szóvá önmaguktól.


+


Mivel nagykorú vagy, ezért a gyámügyet nem küldhetik ki rád. A szüleid meg valószínűleg úgyszintén látják, hogy lefogytál, felesleges nekik szólni. Akkor szólhatnak, ha a viselkedésed aggasztó, zavarod az órát de ezt nem tudom, hogy 18 év felett hogy működik.


+


Orvoshoz küldés úgy működik, hogy, ha a testömeged x százalékát lefogytad (nem tudom most hirtelen mennyi) és ezzel már jóval a normál tartomány alatt vagy, ami életveszélyes, akkor beutalhatnak.


Pszichiátriára és kórházba nem önszántából akkor utalhatják be az embert, ha ön vagy közveszélyes és egy a halál p.csén táncoló csontkollekció önveszélyes.

2021. aug. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mennyi volt a bmi-d, mielőtt diétáztál volna? A 15.5 nagyon durván kevés, nekem 17-17.5 és azt is megjegyezték, de baj nem lett belőle csak max megkérdezték hogy vagyok, van e valami baj...
2021. aug. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezelőtt 24 volt a bmi-m.
2021. aug. 23. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!