Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Akik ezzel piszkálnak és...

Akik ezzel piszkálnak és gúnyolódnak, azok tényleg csak irigyek?

Figyelt kérdés

Átlagosnál jómódúbb családból származom, nem vagyunk gazdagok, de sokkal több olyan dolgot megtehetünk, amit az átlag nem. És a szüleim tőlem sem sajnálják a pénzt, ezért rengeteg drága cuccom is van.

És csomó ember már rendesen elkezdett emiatt piszkálni meg gúnyolódni, meg hogy menjek dolgozni, meg hogy ne a szüleim pénzét költsem stb. Szerintetek csak irigyek? Meg minek dolgozzak, ha egyelőre nem vagyok rászorulva? Majd ha a saját életemet kezdem el építeni, akkor dolgozok.


2021. okt. 17. 22:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%

Mi az hogy jómódú?

Budán van villátok? 50 milliós autóval jártok? Vagy van egy házatok meg 2 normál autótok?

2021. okt. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, le fognak-e ezért pontozni, mert gyakorin utánják a nagy, csúnyagonosz szavakat, de az, hogy "menj dolgozni vagy nem érsz semmit" egy szar kapitalista felfogás. Valljuk be, ha tehetné az ember, senki sem dolgozva vagy csak nagyon minimális mennyiségben. Pihenni és élvezni az életet sokkal jobb.


Te szerencséshelyre születtél. Ezt a privilégiumot használd jóra (adakozz, segíts a nálad szerencsétlenebbekeken, stb) és akkor "kielégíted a számlát".

2021. okt. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy, kik, hol piszkálnak? Nem mindegy, ahogy az sem valójában hogy viselkedsz.
2021. okt. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Erre most mit lehet mondani? Ha irigyek neked akkor sem lesz kevesebb, ha meg nem akkor sincs semmi, valószínűleg nálad is van gazdagabb akire te lennél irigy.


Egyébként meg az ilyen elkényeztetett embereket sehol nem szeretik sem a gazdagok sem a szegények szóval M1.

2021. okt. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
18 éves gimnazista vagyok. Az osztálytársam szoktak leginkább, meg pár idősebb ismerős.
2021. okt. 17. 23:09
 6/14 anonim ***** válasza:
44%
Kevés az infó igazából. Most ahhoz igazán senkinek nincs köze, hogy drágák-e a holmijaid, de pl ha te is olyan vagy aki megkapja a bajor járművet 18. szülinapjára, akkor énis szekálnálak. Én is ilyen családban nőttem fel, ettől függetlenül a jogsimért is dolgoztam, autónak még egy swiftet sem kaptam ami saját lett volna. Röviden ha tényleg mindent a segged alá raknak akkor jogosan szekálnak,ha nem, akkor nem. De mivel akármi történhet a jövőben, jobb nem megszokni a teljes luxust és kicsit belenézni a csórók életébe is
2021. okt. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
18 évesen nem sokat tudsz még a világról, sem a pénzről...egyébként a 6 os nak igazat adok.
2021. okt. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hogy te hogy adod elő ezt az egészet. Ha folyamatosan flexelsz mások előtt és magasabb rendűnek érzed magad a többieknél, villogsz a szüleid pénzével hogy mások minél szarabbul érezzék magukat és ezáltal a saját egódat növeld, akkor nem feltétlen irigyek, egyszerűen csak gyökér újgazdag hülyegyereknek tartanak és utálnak.

Ha teljesen normális vagy, nem akarsz menőzni a cuccaiddal, akkor valóban puszta irigységről van szó.

Én egyébként pont ezért nem lennék hajlandó felvenni bármi olyat (na jó, cipő kivételével) aminek felismerhető a márkajelzése. Nem szeretem azt az érzést mikor én megengedhetek valamit magamnak amit mások nem. De ez már csak az én személyes kattanásom, pl kajálni sem szeretek utcán, már gyerekkoromban is ilyen voltam. Mert ha valaki megkívánja ahogy eszem és neki nincs olyan, vagy meglát egy hajléktalan, akkor iszonyatosan sajnálom.

2021. okt. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
39%

Menj at maganiskolaba. Ott nincsenek kotekedo irigykedo csorok. Ott talalsz baratokat.

Az beledkoto ismeroseidet meg koptasd le.


Vetess magadnak egy kocsit,h ne kelljen osszefutni az irigykedokkel az utcan. A barataid meg haza tudod dobni,ha akarod.

2021. okt. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"18 évesen nem sokat tudsz még a világról, sem a pénzről..."

Pedig eddigi tapasztalataim alapján jóval többet tudok a pénzről azoknál, akik olyanokat mondanak hogy "menj el dolgozni és akkor megtudod a pénz értékét"..

Rendszerint ezek az ismerőseim elmennek nyáron 2 hónapot dolgozni, majd 2 hét alatt elverik a pénzt ruhákra, piára, telefonra és egyéb hülyeségekre. Ehhez képest én, aki nem dolgozik a pénzért, próbálok csak a legfontosabb dolgokra költeni, sokszor kaját se veszek, csak költenem ne kelljen. Ezért tudok drágább, fontosabb dolgokat is venni magamnak, illetve befektetéseim is vannak, nem egyszer sokszoroztam már meg egy összeget.

2021. okt. 17. 23:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!