Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A szobatársam egy tolvaj?!

A szobatársam egy tolvaj?!

Figyelt kérdés
Sziasztok, a segítségeteket kérném, mivel nagyon szorult helyzetbe kerültem nemrég. Mikor felvettek egyetemre és kollégiumba mentem, kaptam egy szobatársat, aki elösször egy nagyon kedves lánynak tűnt, jól kijöttünk. Aztán elkezdett parancsolgatni, és ha nem akartam valamit megtenni, azonnal felháborodott és kiabálni kezdett. Ez még úgy ahogy tűrhető, de két napja miután kinyitottam a szekrényem és kipakoltam a cuccaimat amik kellettek, véletlenül ott hagytam a kulcsot a zárban, jó lehet nem kellett volna, de ki gondolná, hogy ez lesz. A szobatársam valószínűleg meglopott, mert mire eszembe jutott, hogy ott hagytam a kulcsot sehol se volt. Nem tudom mit tegyek, mert nem hinném, hogy van elég bizonyítékom, hogy ő lopta el, szóval nem tudok senkit se értesíteni, hogy lopott. Ha felhoznám témába, hogy látta-e a kulcsom, biztos, hogy csak elijeszteném, és talán örökre eldugná a kulcsomat, mit tegyek?

2021. okt. 24. 16:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg neki hogy észre vetted hogy lop és ha mégegyszer észreveszed bejelented vmelyik nevelőnek és ha megint előfordult jelentsd be. Ha ez nem lehetséges próbálj meg szobát cserélni. De én a helyedbe már most átköltöznék egy másik szobába
2021. okt. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor a kulcs tűnt el vagy valami ruhád? Kulcsot mi a fenének lopna?
2021. okt. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
#2: Biztos megnézte netflixen a Locke & Key-t és nagyon beleélte magát.
2021. okt. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tehát tulajdonképpen nem lopott meg, mert nem hiányzik semmid a kulcson kívül, amiről azt sem tudod, hogy nála van-e?
2021. okt. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A kulcs tűnt el, és abban a szekrényben van egy csomó holmim. Nála kívül másnál meg nem lehet, de köszönöm a válaszokat.
2021. okt. 25. 01:41
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

És most beragadtak a cuccaid? Nincs pótkulcs? Ír a házirend arról, hogy mi történik, ha elhagyod, pl. mennyibe kerül egy zárcsere? Nem lehet, hogy csak leesett és becsúszott a szekrény alá, vagy mégis elraktad és a táskádban van? Kérdezd meg, hogy nem látta-e, mert valahol elkeveredhetett (mintha nem is gyanakodnál rá), aztán figyeld, hogy hazudik-e, pl. elpirul, megfogja a fejét, vagy fölösleges magyarázkodásba kezd.

Nálunk pl. nagyon drága volt egy zárcsere, ha nálatok is az, kezdj el előtte sírni, hogy nem tudod kifizetni, és ha a családod küld pénzt, akkor mondjuk a testvérednek nem tudtok miattad meleg kabátot venni vagy valami, hátha megsajnál és "megtalálja" a kulcsot.

2021. okt. 25. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

Plusz ha nem kerül elő és ki kell fizetni, akkor ha biztos vagy benne, hogy a zárban hagytad (mert mondjuk sose szeded ki a zárból), akkor mondhatod, hogy biztos vagy benne, hogy a zárban hagytad és valaki bemehetett és elvihette, hátha akkor nem fizettetik ki, de szerintem a szobatársad ne gyanusítsd meg, mert bebizonyítani úgyse fogod tudni, és csak rosszabb lesz.

Nálunk amúgy néha bejöttek a szobába részeg emberek, nem lehet, hozzátok is betévedt valaki, aztán azt hitte, az a saját kulcsa?

Ha amúgy máskor magaddal szoktad vinni, akkor simán lehet egyébként, hogy megszokásból most is elraktad, csak nem emlékszel rá, mind amikor mondjuk elbizonytalanodsz, hogy bezártad-e a lakásajtót vagy nem, és kiderül mindig, hogy zárva van.

2021. okt. 25. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez a történet nem jól sikerült, kérdező. A kulcslopásnak semmi értelme. Vagy kitaláltad az egészet (valószínű), vagy elkeveredett a kulcs, és nagyon szomorú, hogy a normális szobatársadat gyanúsítod. Nem gondolhatod, hogy úgy képzeli, hogy innentől kezdve nem nyúlsz be a szekrényedbe, és pizsamában járkálsz.
2021. okt. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Tehát csak a kulcsod tűnt el? Egyszerűen jelezd vmi kollégiumi vezetőnek, hogy ez történt és szeretnél zárat cserélni. Ha zárcserekor kiderül, hogy valamid hiányzik, majd akkor lehet arról beszélni, hogy valaki lopott tőled. Viszont ebben az esetben meg jó, ha mindjárt van is ott valaki és lehet jegyzőkönyvet felvenni a dologról (ami elvileg zárcserekor amúgy is járna)
2021. okt. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm a válaszokat. A kulcs biztos nincs nálam és átkutattam mindenhol, hátha meglesz, de nincsen. Ha vissza megyek a kollégiumba biztos rákérdezek, mert fontos a kulcs.
2021. okt. 25. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!