Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi a legszebb emléked valamely...

Mi a legszebb emléked valamelyik tanároddal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2021. nov. 23. 15:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Az, hogy egyiket sem láttam a középiskola befejezése óta.
2021. nov. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Általános iskolás magyar tanárom. Fantasztikus ember volt. Szívvel-lélekkel tanított, és még a büntetési módszere is sajátos volt. Nem bántott senkit, tréfásan barackot nyomott a rendetlenkedők fejére, de ha nem volt a lecke kész háromszor egymás után, harmincszor leíratott egy jó hosszú mondatot arról, hogy igyekezni fogunk megjavulni, és kész lesz a lecke. Ha nem volt meg, akkor ugyanaz, de 60-szor. És ha az sem volt meg, akkor adott egy egyeset.

Viszont ha bemutattuk az írásműveinket, olyan kéjjel tépte szét a fülünk mellett a papírokat, hogy csak na... Nehogy újra fel lehessen használni :)

Én mellette szerettem meg nagyon olvasni, illetve neki mutattam meg a tanáraim közül az első kezdetleges irományaimat is.

Úgy alakult, hogy a lánya, akit rajongva szeretett később az unokahúgomat tanította. A felesége is egy tündéri nő volt, imádta a gyerekeket.

Jóval később tudtuk meg véletlenül, hogy a lányukat örökbefogadták, és úgy nevelték fel sajátjukként, ezt a csodálatos gyerekszerető magatartást továbbadva neki is.

Nagyon sajnáltam, amikor meghalt :(

2021. nov. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Ezen most erősen kellett gondolkodnom, mert én sem vagyok jó véleménnyel a tanáraim többségéről, de mégis sikerült kettőt találni.

Általánosban az angol tanárnőm nagyon-nagyon szigorú volt, akkor nem is igazán szerettem, de nála/miatta tanultam meg igazán jól angolul és miután leérettségiztem, találkoztam vele és jó érzés volt elmondani, hogy angolból emelteztem és nagyon jó alapot adott az ő tanítása.

Gimiből az angol faktos tanárnőmet imádtam, már régről ismertük egymást, mert az általános sulimban tanított sokáig, csak aztán átment a gimibe, ahová később én is mentem. Nagyon becsültem, mert szívét-lelkét beletette a tanításba, azt gondolom, energiáján felül igyekezett még a legundorítóbban viselkedő gyereket is tanítani és soha nem hallottam őt kiabálni vagy bárkire felemelni a hangját. Kedvenc emlékem vele, mikor online tanítás volt és senki nem jött be a meet-es órájára és csak ketten beszélgettünk és kicsit meséltem magáról meg a magánéletéről. Ő valóban megszépítette az amúgy nem túl jó gimis éveket.

2021. nov. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Én egy nagyon csóró faluban laktam, a felsős osztályfőnököm minden nap 20 km-t utazott le hozzánk. Ha ünnep volt sütit hozott, ha valaki szomorú volt, akkor beszélgetett vele, ha valakinek nem volt füzete, annak ő vett egyet.


Akkor még nem értékeltem igazán, de utólag belegondolva az a nő jobban vigyázott ránk akkor, mint sokunkra a saját szülei.

2021. nov. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Egy mentorommal van a legszebb emlékeim, mert sokat tanultam tőle 2005-2006-ban.
2021. nov. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2%

Az, hogy suli után egyik nap megvertük.

Jó érzés volt.

2021. nov. 24. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2%
Kifejezetten jó érzés volt tanárt verni :)
2021. nov. 24. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%

Az, hogy a volt osztályfőnököm (testnevelés szakos férfi) engem kért fel arra, hogy kísérjem a gimis ballagás során.


Emlékszem, az osztálytitkár, aki egy nagyszájú, irányításmániás lány volt, verte a palávert, hogy miért nem neki jutott ez a feladat. Őt azonban nem kedvelte az osztályfőnököm, engem, a kissé félénk, zárkózott, szorgalmasan tanuló, ám tisztelettudó lányt viszont annál inkább.


Mai napig tartjuk a kapcsolatot. :) Számíthattam rá a szüleim válásakor is, noha ez már 2 évvel az érettségi után történt.

2021. nov. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
2-es csak nem egy iskolába jártunk? Z.F. az adott tanár monogrammja és néhány éve halt meg tüdőrákban?
2021. nov. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
9-es (2-es vagyok) nem, az én tanárom T. I. volt, 2013-ban halt meg.
2021. nov. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!