Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan fogadtátok el egyetemen...

Hogyan fogadtátok el egyetemen az elkerülhetetlen bukást az utolsó évben?

Figyelt kérdés

Lehet picit nyavalygásnak meg kifogásgyárnak fog hangzani elsőre, de nem nyavalyogni akarok, mert annak már nincs itt helye, hanem csak simán beletörődni a bukásomba.

Egyetem mérnökinformatika 7. félévéről beszélek, egy 5. féléves tárgy (a 3. félévben buktam valamiből, ami miatt dominószerűen nem vehettem fel időben ezt a tárgyat). Lényegében most fél éves csúszásban vagyok, tehát a 7. félév helyett a tervek szerint a 8-ikban végeztem volna. Ez a tantárgy a Python programozás.

A tantárgy rendkívüliként lett megtartva, online, minden héten pénteken reggel 8-tól délután 4-ig egyhuzamban. Ami már gáz, mert a mi egyetemünkön alapjáraton pénteken nincs tanítás, és nagyon sokan (főleg duális képzésesek) nem tudtak részt venni az órán, mert akkor munka van nekik. Kitalálták a tanárok, hogy akkor 2 csoportra osztanak minket, páratlan héten az első csoport, pároson a második csoport. Ezt nem tartották be, ugyanis minden héten új anyagot vettek, ezért minden héten meg kellett jelenni.

Egyszerűen ez a 8 órás óra nagyon sok volt mindenkinek, főleg úgy, hogy ez a tantárgy több szakot is jelentett, hálózatosok akik nem tanultak programozni, foszkosok akiknek nincs annyi tapasztalatuk, stb. És még nekem is mérnökinfósnak, az első 30 percben mondhatni elvesztettem a fonalat a hallgatók 90%-ával együtt az órákon mert a tanárok csak intenzíven írták a programot, magyarázatot max hadartak egyet és kettőt pislogva már megint írt 400 sort.

Konzultáltam elég sok emberrel, kiderült, hogy majdnem senki nem tudta követni az órákat, csak ment a háttérben nagyon sokaknál, meg sem próbálták követni az órát úgyhogy nem találtam olyan embert, aki feltudna zárkóztatni.

Szóval a követelmény a következő: Kéne egy beadandó december 2-ig, aminek brutális követelménye van még a ketteshez is, egy kukkot nem értek belőle. És ha ez nem lenne elég, minden órai anyagnak fent kéne lennie a gépemen, hogy bemutassam hogy figyeltem az órán és dolgoztam velük. Fel van véve minden óra, de 8 órások. A 3. héten kezdődött az óra, most a 11. hét van. Az így is sajnos 8*8 azaz 64 órás videó amit le kéne másolni a gépre.

Ennyit nem tudok megtenni ezért a tantárgyért. El kell engedjem, de nem akarok +1 évet csúszni... Viszont már hiába, mert nem tudom megcsinálni a beadandót se, annyira hülye vagyok ehhez. Senki nem tud adni semmi infót, majdnem mindenki a sötétben tapogatózik, az a 10% pedig nem ér rá segíteni nekem, mert azok ilyen űberokos emberek és ők nem érnek rá mindenféle hülyét tanítani.

Amúgy mi is idióták voltunk, mert küldtünk a felettes intézménynek egy levelet, hogy milyen rossz ez az óra, fogadták is a levelünket, írtak vissza, hogy ez így nem állapot, kéne valamit tenni az Ő részükről, ha tényleg így történtek a dolgok. Viszont túl későn küldtük be, így utolsó előtti héten, és az intézmény nem válaszolt semmi újat, hogy mit döntöttek, semmi foganatja nincs a dolognak, az idő pedig csak pereg-. Úgyhogy ebbe sem tudok kapaszkodni.

Meg fogok bukni, nincs mese. Ti ha ebben a helyzetben lennétek, hogyan fogadnátok el ezt?



2021. nov. 27. 12:36
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
17%
Oké.
2021. nov. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Végül is ez is egy hozzáállás.
2021. nov. 27. 12:55
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemet váltok. Nálunk is az volt, hogy a legokosabbak a legszociálisabbaknak segítettek. Aki se a tanulásban, se a társasági életben nem jó, az b*szhatja. Elengedtem ezt a szakot, jövőre próbálkozom egy másikkal. Most a lelkiállapotom is szar, meg az online oktatás is egy káosz. Adok még egy esélyt magamnak. Nem tudom, neked mi lesz ezután, de a legjobbakat kívánom!
2021. nov. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Hat ha nagy a bukási ráta az evfolyamon, marpedig az altalad leirtak alapja valoszinuleg az lesz, en akkor a dekanhoz fordulnek a helyetekben. Leirni, hogy egyreszt az idopont alkalmatlan volt, masreszt hogy a kovetelmenyek nagyon magasak. Hatha tud valamit tenni.
2021. nov. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
98%

4-szeres gyorsítás, interneten rengeteg python anyag van, rengeteg dokumentáció és source code giten is. Én nem vagyok 7. Féléves mérnökinfós, szóval biztos sokkal komolyabb pythont tanultok, mint amit én el tudok képzelni, de én tuti nem adnám fel. Ha kell, akkor nem alszom egy hétig, de én nem tudom elfogadni a bukást, pláne a csúszást. Nincs olyan, hogy elkerülhetetlen bukás.

Az órai kódot kérdd el valakitől, vagy beszélj össze valakiknek, hogy ki melyik részt írja ki és utána összedobjátok.

2021. nov. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
97%
1 félév csúszás nem a világ vége. Ez melyik egyetem?
2021. nov. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Megpróbáltunk 10-en csinálni egy Discord csoportot, ahol minden héten egyszer összeültünk, egymásnak próbálni segíteni, de ez nagyon gyorsan befellegzett. Elakadtunk nagyon sok helyen, tanárok csak 1 héttel később válaszolnak, akkor is csak annyit, hogy "Passz" és mindenkinek elment az életkedve ettől a tantárgytól.
2021. nov. 27. 13:16
 8/36 A kérdező kommentje:
#6 1 év csúszás lesz, ha nem lesz meg a tantárgy. Vagyis a 10. félévben fogok végezni a tervezett 8 helyett, ha most bukom. Dunaújvárosi egyetem.
2021. nov. 27. 13:17
 9/36 anonim ***** válasza:
98%

Az nem három és fél éves képzés?


Ahh értem.. nincs kereszt. Ha ennyire flegmák az oktatók is, akkor levél a tárgyfelelősnek, dékánnak, hallgatói érdekképviseletnek meg mindenkinek aki számít. Egy extra pótlás lehetőséget vagy valamit csak ki lehet harcolni.


Utolsó félévben gondolom nem vanilla pythont tanítanak. Milyen a feladatok vannak? Milyen frameworkök kel kell dolgozni?


Valami ML vagy data science cucc ez?

2021. nov. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
Hülye vagyok.. Most fogtam fel, hogy 5. féléves tárgy és te már egy félév csúszás an vagy ezért végénél 8. félévben.
2021. nov. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!