Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Elegem van! Többi a leírásban....

Elegem van! Többi a leírásban. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Na szóval, annyit kell rólam tudni, hogy kitűnő tanuló vagyok és 9.-es (tavaly 0.-as voltam). Gyakran megkapom a stréber jelzőt. Tegnap is voltam edzésen és szóba került egy kirándulás kitűnőknek,én meg mondom nem is szóltak, pedig én is az vagyok. Erre az egyik haverom elkezdi, hogy "stréber ge*i". Elég szarul esett sajnos elég érzékeny vagyok, megfelelési kényszerem van. Hülyén hangzik, de ilyenkor utálom, hogy okos vagyok. Attól se érzem jobban magam, ha azzal nyugtatgatom magam, hogy irigységből mondta stb.


Szívesen foglalkozok tanulási technikákkal, szeretek vázlatolni (tanár az álommunkám), érdekel a jövőm, de maga a tanulás nem érdekel, csak könnyen fog az agyam. Szóval nem vagyok stréber. Szeretek bulizni, és imádok társaságban lenni. Állandóan röhögök órán is, beszélgetek, néha megjegyzést is teszek, de tisztelem a tanárokat!


Általánosban is azzal piszkáltak mindig, hogy stréber. Nagyon unom már, büszkének kéne lennem az eredményeimre, erre én érzem magam szarul. A kérdés az, hogy ilyen esetben mit tegyek, hogyan ne érdekeljen ha beszólnak? Köszönöm, hogy meghallgattatok.


F



2021. dec. 8. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Ha kitűnő tanuló lennél, nem így fogalmaznál. Egyébként mit keresel itt, ha 9.-es vagy? 16 év az alsó korhatár. Vagy egyszer buktál?
2021. dec. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Ja látom, tavaly 0.-os voltál. Akkor az előző válaszom második fele irreleváns.
2021. dec. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát pedig így fogalmazok.
2021. dec. 8. 23:01
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Az írásod tele van szóismétlésekkel és moderálásra szoruló szavakkal. Nem bántásként, de gondolsz arra, hogy benned is lehet hiba? Legtöbb ember még felnőtt korban sem szereti az öntelt, dicsekvő embereket. Nem ismerlek személyesen, de nekem a fogalmazásodból az jön le, hogy el vagy szállva magadtól.
2021. dec. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok elszállva magamtól, le is írtam, hogy önértékelési problémáim vannak. Sajnálom ha ez jött le, de ezt próbáld meg félretenni.
2021. dec. 8. 23:30
 6/8 anonim ***** válasza:

1 #üzenem hogy lehet 16 éves.

Mond meg nekik hogy ne iridkedjenek.

2021. dec. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Engem is stréber ge.cinek hívtak és én is nyelvi tagozatra jártam. :D


De engem nem azért, mert okos voltam. Nem voltam okos.Tömören összefoglalva, otthon elvárták azt, hogy mindenből legyek ötös. Ha négyest vittem haza, leszidtak. A hármasért sírni kezdtem és alig mertem hazamenni.


Az osztálytársaim azt látták, hogy állandóan ezen görcsölök, hogy biztos jó válaszokat írtam a dogába vagy nem, ötöst kapok vagy nem, biztos kész a leckém mindenből vagy kimaradt valami, biztos tudok mindent ha feleltetnek vagy nem.


Ráadásul elmeséltem, hogy 4-5 órákat alszok, mert annyit tanulok.


Ezek után stréber ge.cinek hívtak és kerültek.


Utána otthon voltak változások, ami miatt a jegyeim nem voltak annyira fontosak a családomnak és én is ellazultam. Ráadásul zavart, hogy senki sem akart velem barátkozni és elkezdtem bizonyítani, hogy jaj nekem nem is fontosak már a jegyeim és nevetgéltem, ha nem kaptam ötöst, de senki se ette be és tovább kerültek.


Aztán elkezdtem az egészet lesz.rni és más dolgokkal foglalkoztam. Na akkor már kezdtek felém nyitni.


Tehát amíg azt látták, hogy egy görcsös valaki vagyok aki nagyon meg akar felelni először a családnak, utána az osztálynak, addig kerültek, de amint csak önmagam voltam, már nem kerültek.

2021. dec. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm😄 Engem bírnak egyébként, nagy a baráti köröm, nem piszkalnak, csak már kellemetlen mondani, ha otost kapok.
2021. dec. 10. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!