Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mennyire van bűntudata annak...

Mennyire van bűntudata annak az embernek, aki miatt valaki öngyilkos lesz ebben az esetben? (Konkrét példana leírásban) Belőletek ez milyen érzést váltana ki?

Figyelt kérdés

Szoval a sulis szekalasok, piszkalodasok elegge nagy hatassal vannak az emberre. A varosunkban joo par eve egy gyerek pont emiatt lett ongyilkos.

Elegge elgondolkoztam most ezen a sztorin, es:

Szerintetek milyen erzest vallt ki azokbol, akik tudjak, hogy tehetnek az aldozat ongyilkossagarol, mert mondjuk folyton szivattak, piszkaltak ot a suliban? Beloletek milyen erzest valtana ki, ha a helyukben lennetek?


2017. okt. 24. 23:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
A főkolompos, aki szekálta, az nem érezne semmit, max. megelégedettséget. Mert ő egy lelketlen kis dög. A többieknek iszonyú lelkifurdalása lenne. Az persze enyhít rajta, hogy többen követték el, ez megosztja a bűntudatot.
2017. okt. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Hmm, azert durva lenne, ha elegedett lenne. Mondjuk, siman el tudom kepzelni hogy van par olyan idi***ta
2017. okt. 25. 00:07
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Emberfüggő, eleinte megrázza őket, aztán élik tovább az életüket. Én is iskolai lelki terror áldozata voltam, tudom, hogy min mennek át áldozati oldalon. Az összes mocsadék, aki öngyilkosságba hajszolta a társait megérdemelné, hogy élete végéig vonyítva szemvedjen, ne legyen egy nyugodt éjszakája se. Ezek az aljas mocskok el nem tudják képzelni, hogy milyen mély lelki sérüléseket tudnak okozni. Már 30 elmúltam, de még mindig szorongok az általános iskolában történtek miatt. Az egész életemre kihatással volt.
2017. okt. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig úgy van ahogy mondom. A főkolomposok legtöbbje pszichopata. Nem őrült, hanemszimplán lelketlen. Ezek direkt hajszolják öngyilkosságba a társaikat.

A többség persze nem ilyen. Ők f

El sem fogják úgy igazából, hogy mit tesznek az áldozatukkal.

2017. okt. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha pszichopata akkor semennyire, különben attól függ mennyire fél attól, hogy mások elítélik/elítélnék emiatt.
2017. okt. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
23%
És aki öngyilkossággal zsarol valakit, annak mennyire van bűntudata, hogy ezzel elcseszi egy ember életét?
2017. okt. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem ennyibõl még nem lehet megválaszolni a kérdést. Itt a kérdés az is, hogy mivel piszkálták. Ha csak gyerekes csíny, amit az "áldozat" túlreagált, akkor nem hibáztatnám õket annyira. Ha tényleg valami különösen durvát csináltak, annak lehet hatása a gyerekre. De piszkálások tudtommal mindenütt vannak, emiatt még senki sem lesz öngyilkos, fõleg ha lelkileg stabil. Általában azt piszkálják (szerintem), aki kilóg a sorból, és magányos típus valamiért. Önmagában a magányérzet is kiválthat ilyen érzést, hogy valaki ezen gondolkodjon, amire a szekálások rátesznek egy lapáttal.

Szomorúnak tartom az ilyen eseményeket, de ennyibõl nem volnék meggyözõdve, hogy hibáztatni kellene õket, mert fiatalabb koromban én is mindenhol tapasztaltam iskolai szivatásokat, de emiatt senkinek sem lett különösebb baja, fõleg senki sem lett öngyilkos.

2017. okt. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Szerintem sok helyen inkább annyit váltana ki, hogy elmenne a kedve a szivatóknak a piszkálódástól. De ez nem érhetõ fel olyan būntudattal, mintha "megöltek" volna valakit, mert az öngyilkosság saját döntés. Nem föltétlenül lehet másokat komolyabban hibáztatni, vannak párkapcsolatok is, ahol ugyan ilyen hibáztatás folyik, valaki öngyilkossággal "fenyegeti" a párját, ha az elmeri hagyni õt.


Akkor tudnám mások būnének ítélni ezt, hogyha a sulistársai szószerint erre kérték volna a gyereket, hogy tegye meg, pl. ilyen beszólásokkal, hogy "semmit sem ér az életed". Bár emiatt sem lenne föltétlenül öngyilkos bárki, de már volna miért hibáztatni a sulistársát.

2017. okt. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
80%

Nem vennék magukra. Az emberi ego főleg az ilyen gyerekeknél bemagyarázná magának miért nincs neki hozzá köze. Egy napig kicsit megszeppent lenne, aztán törődne tovább azzal amivel az elött.

Sőt nálunk mikor egyik srác öngyilkos lett mindenki örült a másnapi szabadnapnak meg hogy a pszihológus bejárása miatt (amire semmi szükség nem volt szerintem) elmaradtak az órák.

2017. okt. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
68%

Senkit sem lehet öngyibe kergetni, hanem van egy hitrendszere, amihez a többiek (a világa) igazodik. Olyan hitrendszere:"nem érdemlem meg a boldogságot, nem érdemlem meg a szeretetet, nem érdemlem meg a sikert. Senkiben sem lehet megbízni. Mindenki bánt"

Amikor az kérdezik, milyen a világ? S te mondasz valamit, az nem a világ, hanem a te világod, nézőpontod.

Tehát a beteges hitrendszeréből adódóan egy nap annyi zseton gyűlik össze, amit beválthat öngyilkosságra. A szülők sem szülök az ilyen gyereknél, gondolom a kannás-bor fontosabb, mint a gyereknek valódi értékekek átadni.

2017. okt. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!