Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van ez a szokása két...

Miért van ez a szokása két tanáromnak velem szemben?

Figyelt kérdés

Csak irodalmon és nyelvtanon fordul elő, két külön tanár tanítja a kettőt, de mind a kettőnek van egy-egy nagyon hasonló, idegesítő szokása, amit csak akkor tapasztalok, ha nekem tesznek fel valami kérdést, csoporttársak esetében nem.

Az egyik feltesz nekem egy tök egyértelmű kérdést, a kérdésre két opció lehetséges, de mivel még csak az egyiket tanultuk, nyilván az a válasz, azt gyakoroljuk éppen. Felteszi a kérdést, beszél tovább, szóhoz se hagy jutni, nyilván nem szakítom félbe. Utána meg megjegyzéseket tesz arra, hogy hát ezen nem kéne ennyit gondolkodni, aztán végül nem is várja meg a választ, amit addig azért nem mondtam, mert bem hagyott szóhoz jutni.

A másik tanár meg fel tesz egy kérdést, úgy hogy indokoljam is meg, azt amit válaszolok. Oké elkezdem a választ, és folytatnám a mondatot az indoklással, de félbe szakít, és aztán elkezd megjegyzéseket tenni, hogy ez kevés lesz, meg kéne tudni indokolni.... De úgy jó, hogy kevés a válasz, ha az indoklás előtt félbe szakít, hogy hm jó a gondolat, csak meg kéne indokolni....


És csak én járok így az egész csoportból. Mi az oka ennek?


2022. jan. 7. 08:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudhatjuk, hogy hogyan válaszolsz... Ha azért szakít félbe, mert csak hablatyolsz, mellébeszélsz, nem tudod összefoglalni a lényeget, akkor teljesen jogos, hogy rámutat: térj a lényegre, indokold.
2022. jan. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Velem akkor csinált ilyet egy régi tanárom "büntetésképp", amikor azt hitte, nem figyelek. Nem lehet, hogy valami ilyesmiről volt szó?
2022. jan. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 A legutóbb két szó után lettem félbe szakítva. Annyi idő alatt nem igazán lehet félre beszélni. Konkrétan van a kérdés, hogy mit tudom én, szerinted mivel másabb, ha a versben az van, és nem pedig amaz és miért. Elkezdem a választ, hogy mit tudom én, az egyik negatívabb(konkrétan két szó megnevezni a különbséget), és folytatnám az indoklással, de azelőtt félbe szakít, hogy igazam van, de meg kéne indokolni, mert így kevés, aztán választ nem várva felszólít mást... Szóval nem is az a baj, hogy hót hülyeséget mondtam, hanem hogy nincs megindokolva. Mintha pár másodpercnyi beszéd után bármilyen indoklást is el lehet mondani.... Ráadásul mások esetében, ha elkezd az illető mondani egy túlgondolt mellébeszélést mondani, akkor azt végig hallgatja, és elmondja miért nem jó. Vagy ha valaki hozzám hasonlóan válaszol, és úgy szakítja félbe, hogy na de indoklás kéne, akkor meg is várja az indoklást, nem pedig "beszól", hogy nem volt indoklás


#2 Nem hiszem. Akkor általában mind két tanár megvárja a nem figyelő egyén válaszát, és elpoénkodik rajta, ha nem jó, vagy túl sokat időzik úgy, hogy csend van, bármiféle sértés nélkül egyébként. Vagy esetleg plusz házit kap az illető. Viszont ritka, hogy lenne bárki, aki nem figyel, mert mindenki a csoportból emelten akar érettségizni.

2022. jan. 7. 10:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Válts taktikát. Hogyan reagál az, aki kérdés után továbbmagyaráz, ha félbeszakítod a válasszal?

Hogyan reagál a másik, aki téged félbeszakít, hogy beszólsz neki, "tudod, hogy kevés, éppen azért szeretnéd is folytatni az indoklással, ha megengedi"

2022. máj. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!