Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan mondjam ezt meg a...

Hogyan mondjam ezt meg a tanáromnak? Hogyan kérjek még egy lehetőséget?

Figyelt kérdés
Nem készültem el egy feladattal, aminek ma lenne a határideje. Fogalmazzunk úgy, hogy nem vagyok túl jól. Nem tudom mi történik velem, de az utóbbi időben nagyon félek, szorongok, stresszelek, sírok, remegek és igazából emiatt nem tudtam felkészülni. Próbálkoztam, időben nekiláttam és tényleg készültem is amennyit tudtam mert szerettem volna megcsinálni, de sajnos így nem ment, tegnap is órákon át csak sírtam a szobámban összegömbölyödve. Félek tőle, hogy mit fog szólni amiért nem készültem el, nem tudom bemenjek-e így az órára egyáltalán, írjak-e neki e-mailt vagy beszéljek vele, elmondjam-e mi történt vagy találjak ki valamit vagy ne is indokoljam meg, nem is biztos hogy tudnék erről beszélni, a családomon kívül senki nem tud róla stb., nem tudom mit mondjak. Szeretnék tőle még egy lehetőséget kérni, meg szeretném próbálni még egyszer, mert ez nekem is fontos, nem szeretném feladni, el szeretném végezni ezt a képzést. Csak pofátlan sem szeretnék lenni. Most emiatt is szorongok ugyanúgy, mert nem tudom hogyan kezeljem ezt a helyzetet.
2021. szept. 13. 08:35
 1/4 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem négyszemközt őszintén mond el a tanárnak a helyzetet, kérj bocsánatot, illetve lehetőséget, hogy pótolni tudd, mert szeretnéd.
2021. szept. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Meg egy pszichológus sem ártana.
2021. szept. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
Mond el ugyan ezt, amit leírtál ide. Az, hogy ebbe a szituációba keveredtél nem a te hibád. Manapság országszerte hallani hasonló esetekről, remegés, idegesség, idegrendszeri problémák a fiatalok között. Nem vagy egyedül, pszichológus sem kell. A szervezet így reagál valami külső hatásra. Öcsémék osztályában most 3-an vannak így, holott korábban senkinek nem volt hasonló panasza. A kiváltó okot mindenki csak sejti. Lebegjen a szemed előtt az, hogy egy feladat meg nem csinálása miatt még senki nem bukott meg. Tehát nem igazán számít, hogy beadod vagy sem. Meg kell tanulnod "leszarni" a dolgokat, különben később mikor egyszerre 10 hasonló szituációban leszel, akkor nem fogod tudni kezelni azokat.
2021. szept. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megpróbálok beszélni vele. Csak az a baj, hogy egyetemről van szó, általában picit szigorúbban veszik a dolgokat és itt a félévi jegyben is elég nagy súlya van ennek a feladatnak.
2021. szept. 13. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!