Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A pedagógusnők általában...

A pedagógusnők általában miért olyan prűdek?

Figyelt kérdés

Most másodikos a kisfiam.Mikor bemegyek az iskolába, olyan, mintha semmi sem változott volna gyerekkorom óta.


Amikor én jártam általánosba, gimnáziumba, akkor ment a pedagógusnők részéről az agitáció,hogy Úristen a lányok festik a körmüket, kihúzzák a szemüket, bizony még gimnáziumban is problémáztak miatta, pedig rendszerváltás után voltunk.

Általánosban meg köpennyel fenyegettek,hogy bevezetik, ha a lányok nem változtatnak.

Én elég lázadó természetű voltam, az ilyen bejelentések után mindig a legrikítóbbal festettem ki a körmeimet.

Édesanyám meg fel is szólalt emiatt szülőin,hogy a pedagógusoknak semmi köze ahhoz,hogy a lányok festik-e a körmüket vagy sem.


Gimnáziumban, szerintem a féltékenység is közrejátszhatott,hiszen milyen már,hogy a tizenévesek jobban öltözködnek, mint ők.


Amikor most bemegyek az iskolába, azt látom, ugyanaz minden.Bokáig érő rakott szoknya,2 mérettel nagyobb blúz, olyan pulóver, amit kb a nagymamám vesz fel, smink természetesen nincs.Illetve, olyan hajviselet, amivel nincs "gond", smink természetesen nincs.

Az egyikükre azt hittem,hogy férfi, mielőtt szólalt.


Olyan, mintha nem is nők lennének,hanem "semlegesnemű" emberek.


Vagy egy pedagógusoknál a felvételi része a prűdség?


2022. jan. 14. 13:02
1 2
 1/18 anonim válasza:
90%
Ha tudnád, hogy mi megy a kollégiumban, amíg tanárnak készülnek... A prűdségtől az nagyon távol áll. :D
2022. jan. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%

Tanárnak nem a legokosabb, szebb és legtöbb lehetőséggel rendelkező emberek mennek.


Nem hiszem, hogy sokan akarnának évekig 160-200 ezret keresni, így hogy az életük minden más területen jó, kiegyensúlyozott és emiatt boldogak.


Az egy tejesen más kérdés, hogy az általános iskolásoknak tényleg nem nagyon kéne kirivóan öltözni, sminkelni stb... Nem kéne megtiltani, de ösztönözni sem.

2022. jan. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

2#


A körömfestés és a szemceruza nem kirívó.

2022. jan. 14. 13:11
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
De, általánosban a rikító körömfesték meg a szemceruza kirívó.
2022. jan. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

Nwm tanár vagyok.

Lehet, már nem az, de egy kislánynak felesleges.

Ez az irigység dolog még hülyeség. Vagy te irigy vagy? Mert én nem.

Sokkal inkább vagyok elegáns, mint hogy kitegyem mindenemet, ég a fejem visszagindolva, mikor kissé közönséges voltam.

Persze ez az egy említett pelda fura, de hát ha ez a stílusa valakinek, hajrá. Biztos nem csak ilyen van

2022. jan. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk általános másodikban rohadtul nem a körömfestés kellene legyen a lényeg, még gyerek, nem nő.
2022. jan. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
ennek semmi köze a prűdséghez!
2022. jan. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező! El kell olvasni, mi van a házirendben.

És azt betartatni a porontyoddal!


Nincs ebben semmi prűdség.

2022. jan. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, én csak annyit mondok:

Nem önkormányzati általános iskolába jár (ill. fog járni) a két gyerekem. És nagyon örülök, hogy ott szigorúak e téren. És nem, nem vagyok prűd ember, csak tudom, hogy ha szabadjára vannak ezek dolgok engedve, akkor a "menők" látványosan csinálni fogják, és aki nem így tesz, az le lesz nézve. Mert az ilyen gyerekközösségek (de sokszor a felnőttek is) így működnek! És én nem tartom ezeket értéknek, nem gondolom, hogy az önkifejezés részének kéne lennie, hogy hány kiló sminket ken magára reggelenként, és milyen horrofilmbe való körmei vannak. És különösen az nem, hogy kényszert érezzen, hogy csinálnia kell, különben kinevetik, kiközösítik, nem barátkoznak vele stb.

Sokkal jobb, ha senkinek nincs, és nem ez lesz a mérce közöttük. Még a nyolcadikas is csak 14-15 éves. Ráér utána is "önkifejezni" magát.

Középiskolában már megengedőbb lennék, de ott se örülnék, ha a "trendi" a rikító, agyonmázolt lány lenne.

2022. jan. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%

Hol másodikos a kisfiad?

Gimi vagy általános?

Mert ha általános tényleg felesleges még a smink és körömfestés.

Gimiben meg semmi köze hozzá. Ha nem vallásos suli akkor még sárga hajjal és kitetoválva is mehet. De már az ilyen sulik nagy része is tesz rá. Ez a mai kor. El kéne már az ilyen pedagógusoknak fogadni,és belátni hogy ez már nem az a kor amiben még ők éltek.


Amúgy meg nálunk az igazgatónőnek a fősulin, a vörös hajában kék tincsek voltak. Nagyon jól állt neki. Szóval tanár válogatja..

2022. jan. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!