Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Elmenjek így osztálytalálkozóra?

Elmenjek így osztálytalálkozóra?

Figyelt kérdés

10 éves gimis osztálytalálkozónk lesz októberben, ez lesz az első alkalom érettségi után, hogy találkoznánk.


Viszont a többiekkel szemben nekem nincs semmi, amit felmutassak az elmúlt 10 évből.


Végignéztem a többiek Facebook-profilját, jól fizető állásuk van, lakással, kocsival. Nagy részük házas, vagy már megkérték a kezét, több helyen van már gyerek is. A nyáron ki Egyiptomból, ki Los Angelesből, a csóróbbak "csak" Olaszországból posztolgatnak.


Én ezzel szemben tanár vagyok, 150 ezres keresettek, albérletben élek és folyamatosan nélkülöznöm kell, mert a fizetésem alacsony, a megélhetés drága. Idén nyáron egy napra sem sikerült lejutnom még a Balatonra sem, egész nyáron egy "kötelezően ajánlott" nyári táborban kellett vigyáznom gyerekekre olyan órabérért, ami annyira alacsony, hogy nem is lehetne legális. És a magánéletemről sem tudnék mit mondani, homoszexuális vagyok, amit megint csak szégyellek előttük, meg évek óta nem volt senkim, mert nem vagyok külsőre túl vonzó...


Szóval nem tudom, van-e értelme így odamenni, hogy 28 éves koromig semmire sem jutottam, a megélhetés is problémát okoz.



2021. aug. 25. 08:41
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem megérné elmenni, én soha nem szégyeltem, hogy pedagógus vagyok, nevelni, tanítani a gyerekeket nem szégyen, az pedig amit kapunk érte nem a te hibád. Biztos vagyok benne, vannak olyan emlékeid amiket megéri elmesélni nekik, illetve nem hiszem, hogy csak arról szólna az osztálytalálkozó, hogy ki mennyit keres
2021. aug. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Én nem látok ebben semmi olyat ami miatt szégyenkezni kellene. A homoszexualitás mára teljesen elfogadott hála az egyre értelmesebb generációknak. A tanári pálya szerintem egy nagyon szép hivatás, mégha anyagilag nem is fizet a legjobban. Munkád van, saját magad tartod fenn, abszolút nincs ezen semmi szégyellni való. Szerintem rendben van. Én elmennék tuti emelt fejjel.
2021. aug. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Ha egyáltalán nem érzed ott jól magad, akkor ne menj.

De én a helyedben megkeresném a pozitív dolgokat az életben, és azt mesélném. Ha pedig a negatívat kérdezik, arra is készülnék valamivel.

Nem kell mindent elmesélned, csak amit gondolsz.

2021. aug. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Én az 5 évesnél úgy álltam, hogy rengeteget csúsztam az egyetemen, munkám egy-két hónap diákmunkát leszámítva még sosem volt, és ehhez képest sokan már jóval előbbre jutottak akkor. De nem érdekelt, ettünk, ittunky sztorizgattunk, ha nem mossa el az eső a végét, a keménymaggal még egy kocsmatúra is lett volna.
2021. aug. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
77%

Nem arról fogtok beszélgetni, hogy ki mennyit keres, kinek van saját lakása stb. Ha másról nem szeretnél, mesélj a munkádról, mit tanítasz, milyenek a gyerekek. De úgysem csak rólad fog szólni az esemény, ne aggódj ilyenen, nem kihallgatás lesz. :)

Szerintem az rosszabb képet festene rólad, ha el se mennél. :(

2021. aug. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Nos, nem tudhatod H a ház és az autó miből van. Felesleges ezen rugozni.
2021. aug. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
95%

Elköveted azt a hibát, ami miatt a fél világ depresszióba kezd süllyedni. A felszínt látod, ami rettentő torz. Mindenki azt igyekszik kifele mutatni az életéből, amivel mások elismerését reméli kiváltani.

Ki tesz ki magáról egy rossz képet? A neveletlen gyerekeiről a szennyest? A kilátástalanul értelmetlen, de jól fizető munka lelki gyötrelmeit? A párkapcsolati nehézségeket, tányérdobálást?


Ha gondolod szedd össze a pozitívumokat és csak azokat "vidd" az osztálytalálkozóra. Te is mutasd meg a "mázat" és ne érdekeljen ki tud nagyobbat mondani.


Az 5-10 éves érettségi találkozókon még mindenki villogni akar, aztán a 20 éves környékén szokott előfordulni, hogy valaki kiborítja a bilit és ezzel feloldja a gátat és mindenki kiönti a lelkét. Kiégtek, párkapcsolati gondokkalé küzdenek, gyerekkori traumák hatásait nyögik, munkájukból kiábrándultak, egészésgügyi gondokkal közdők... Nem egész 40 évesen.

Társasága válogatja, hogy hol mennyire felszínesek az emberek. Egy-két hangadó eldöntheti, hogy milyen irányba megy egy ilyen esemény.


Magadat viszont nem kell szégyelld.


Menj el, érezd jól magad és ha szerencséd van még a régi kapcsolatok felélesztésével is jól jársz. Lehet valaki Coming out-ol, vagy csak simán régi barátság éled fel. Segíteni tudok egymásnak, néha még állást is úgy vált az ember, hogy egy régi ismerőse ajánl valamit...

2021. aug. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Jó volt a találkozó?
2021. szept. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
81%
Bocsánat, csak októberben lesz. Biztos jó lesz, érdemes elmenned.
2021. szept. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!