Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Akiknek voltak orosz osztály-...

Akiknek voltak orosz osztály- vagy iskolatársai Magyarországon az általnosban; amikor tanultatok az 56-os forradalomról, nem csúfolták az orosz gyereket meg nem próbálták bántani vagy sértegetni?

Figyelt kérdés
Nem utálom az oroszokat, nem rasszistának szánom a kérdést, inkább a gyerekek viselkedésére vagyok kíváncsi, mert ilyennel még nem találkoztam, hogy tanultak a gyerekek az 56-os forradalomról és volt egy orosz gyerek is közöttük.
2022. jan. 24. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

A rendszerváltozás előtt úgy oktatták, hogy az ne legyen kínos az orosz gyereknek, az oroszok felszabadítottak minket.

Utána meg hazamentek az oroszok a gyerekeikkel együtt.

2022. jan. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De most vannak orosz tanulók a magyar iskolákban, nem? Nem minden iskolában, de néhány magyar általánosban vannak, nem?
2022. jan. 24. 17:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Régen volt orosz osztálytársam, és ez sosem volt téma és probléma.

A barátnőm kisfia is orosz, most 6.os, és semmi hátrány vagy csúfolódás nem volt soha

2022. jan. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk azért nagyobb volt az intelligencia. volt egy szőke kékszemű kisfiú német származással azt se bántották, hogy hú náci. Nem ő követte el azt a sok rosszat. Az oroszoknál is, akik bevonultak katonák egyszerű emberek voltak, besorozták őket, aki nem akart menni az mehetett a gulágra, meg hát ott volt a propaganda is. Szóval én sok szovjet katonát se hibáztatok, lett volna jobb dolguk is, mint a fronton más emberekkel harcolni, akik szintén nem erre vágytak.
2022. jan. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt iskolatársam orosz, pár évvel felettem járt, én nem tudok róla, hogy bántották volna emiatt, elég népszerűnek tűnt. Bár kérdés azért az, hogy milyen suliról beszélünk. Azért én egy nyolcosztályos gimibe jártam, ide azért főleg értelmes szülők vitték a gyerekeiket... nem azt mondom, hogy nem voltak ilyen forrongások, de nagyon durva kiközösítések és csúfolódások, nyílt és erőszakos bullying sosem volt.
2022. jan. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi például SEMMIT nem tanultunk 56-ról.

El volt dugva az érettségi tételeknél, nehogy valaki azt húzza...(szegény csajnak mégis sikerült).

94-ben érettségiztem, még túl közel volt.

8.-ig tanultam oroszt, pont akkor volt a rendszerváltás, mi még azt hallottuk általánosban, hogy az oroszok mekkora barátaink.

2022. márc. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Áh, a lényeget meg lehagytam.

Általánosban a tesómnak volt félig "orosz " (grúz volt az anyja) osztálytársa, senki nem bántotta, mondjuk, anyuka tesitanár volt ugyanott.

Gimiben egy lánynak orosz anyukája volt, őt se bántotta senki. Eszünkbe se jutott ilyen.

2022. márc. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!