Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tesi órán tornacipőben vagy...

Tesi órán tornacipőben vagy mezítláb vagy zokniba tesiztek?

Figyelt kérdés
Egy kis nosztalgia jött rám, mikor még iskolás voltam, tesi órákon a teremben aki hozott tornacipőt az felvette aki nem az mezítláb vagy zokniba tesizet volt olyan is aki lyukas zokniba edzet ezek mellett volt ám fiú-lány lábszag is! Ti sulitokban is ez a szokás van?! Tornacipőben vagy zokniba/mezítláb edzettek?, előfordul bent lábszag a teremben? Fiúké szokott vagy a lányoké van szaga, volt már olyan lukas zokniba edzettek?! Köszönöm a válaszokat és a történeteket is! :).

2022. jan. 27. 23:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Zokni nélkül az izzadt lábadat feltöri a cipő.
2022. jan. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Szaga nem szokott lenni a lábamnak. Olyan volt, hogy a cipőnek az orra tönkrement, ezért lyukas lett miatta a zoknim, csere lett belőle.
2022. jan. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit sem tűnik lábszag-fétisnek ez a kérdés, de lehet, hogy csak én látom így xd

Egyébként, ha ~30 gyerek tesizik, honnan tudok, hogy melyiknek büdös a lába?

Már nem vagyok sulis, de nálunk úgy volt, hogy akinek hiányzott a felszerelése, azt büntették, úgyhogy mindenkin volt cipő.

Meg egyébként sem túl jó ötlet zokniban rohangálni a nem túl tiszta padlón, mert 5 perc alatt olyan masszív fekete színt kap, hogy nem is lehet kimosni, meg csúszik is. Mezítláb meg odaragad a parkettához az ember talpa és elesik, meg az se kellemes, ha a lábára lépnek valakinek stoplissal, úgyhogy ezen okok miatt nem is engedték a cipő nélkülieket tesizni.

2022. jan. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk anno iskolás koromban bizony, akinek nem volt valamiért cipője, azt is engedték, sőt kötelezték az órán való részvételre, még akkor is, hogyha ősszel és tavasszal sokszor kivittek minket a közeli parkszerű helyre. (Akkoriban még nem tudom, hogy minek nevezhettük, mert szinte semmi nem volt ott, csak egy nagy zöld terület valamint néhány pad. Ma már gyerekjátékok, szökőkút is van és megnövelték a padok számát is)

Tény, hogy sérülésveszélyes a tornateremben is a cipő nélküli tesizés. Ahogy a #3 írja is, hogy zokniban nagyon könnyen elcsúszhatnak a gyerekek, mezítláb (zokni nélkül) pedig túlzottan tapadnak. Egyszer-egyszer meg lehet csinálni, de nem ajánlatos erre játszani.

2022. jan. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ha nem vittél cipőt zokniban kellett, mezítláb tilos volt
2022. jan. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező volt a cipő, ahogyan a többi ruhadarab is
2022. jan. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Metionin ***** válasza:
100%
Nálunk is kötelező volt a cipő, akinek nem volt, 2 kör békaügetéssel jutalmazta a tanár. De igazából ritka volt, hogy valakinek csak cipője ne legyen, mivel a tesicuccot általában egyben hozta mindenki, vagy megvolt minden vagy az egész otthon maradt. Zokniban csak balettórán voltunk, amíg kicsik voltunk, utána kellett ott is cipő.
2022. jan. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 subrette ***** válasza:
100%

Általános iskolában kötelező volt a tornacipő fehér zoknival. Gimiben már lehettünk mezítláb. Akkor ki így, ki úgy, én szerettem mezítláb lenni.

Azóta elvégeztem a sulit. Saját testsúlyos kondiedzésre járok, ami egy iskola tornatermében van. Mezítláb vagyunk, ez a szokás itt.

2022. jan. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
40%

#7 (saját válaszom kiegészítése):

Teljesen kontra produktív a #3-as sérülésekre való utalása. A sérülés ugyanis megtörténhet cipőben is. Azt elismerem, hogy annyiban a teljes mezítlábas (zokni nélküli) tesizés veszélyesebb, főleg mondjuk kisiskolásoknál (1-5. osztály), hogy még a szalag- és csontrendszerük nincs úgy kifejlődve, megerősödve, mint egy középiskolásnál (15-18 évesnek), így sokkal könnyebben megsérülhet, hogyha túlságosan tapadós a parketta, amin tornáznak. Ráadásul a mostani gyerekek sajnos hajlamosabbak a sérülésre, mint mondjuk az én időmben voltak, pedig akkor sokszor sokkal erősebb testnevelés órák voltak, főleg falun. Nekünk pl. volt olyan, hogy 10 km futás volt csak a bemelegítés, majd jött a távolugrás és a fekvőtámasz, mindezt 7. osztályos gyerekeknek.

2022. jan. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
100%
Tornacipőben. Szerintem mezítláb max. felszereléshiány esetén kell tesizni és inkább alsóban fordul elő ilyen.
2022. jan. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!