Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Megéri 6 félév után tanáriról...

Megéri 6 félév után tanáriról átmenni alapszakra?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy elképesztően megterhelő nekem a tanárképzés, és nem is akarok már tanítan, eddig tartott a hivatás tudatom. Elegem van abból, hogy heti 16-20 óráim vannak az egyetemen, miközben ha elvégzem a szakot, és elhelyezkedek a szakmában, nettó 130 ezret fogok hazahozni.

Arra gondoltam, hogy ezt a félévet (6. félévem), még minimum szinten végigtolom az angolra koncentrálva, mellette csinálok valami részmunkaidős melót, utána pedig a 2022-23-mas őszi félévet már anglisztikán folytatom.

Szerintetek jó döntés?



2022. febr. 4. 18:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
És az anglisztikával többet fogsz keresni? Amúgy angol tanárként nem lehet jól keresni? Meg amúgy ha lesz tapasztalatod, akkor azzal mehetsz külföldre is szerintem, vagy online is taníthatsz.
2022. febr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%
Csináld meg a félévet, aztán válassz egy szakmát,ha jól akarsz keresni. Anglisztikaval sem fogod megváltani a világot.:(
2022. febr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, váltani kell, mert még nagyon sok van vissza. Aki ezt nem érzi hivatásának felesleges ezzel kínlódni. Nekem 8 szaktársam váltott.
2022. febr. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
68%
Az a különbség, hogy angoltanár végzettségűként jelentkezhetsz mindazokra az állásokra, amikre anglisztika szakos végzettségűként jelentkeznél, anglisztika szakosként viszont nem jelentkezhetsz azokra az állásokra, amik tanár végzettséget követelnek meg.
2022. febr. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
46%
Nem mintha angol tanárival nem lenne több lehetőség, mint anglisztikával...Ha angol tanárin vagy ne hagyd ott 3 év után.
2022. febr. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%
Mi a másik tanárszakod?
2022. febr. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%
Mire te végzel, nem 130-at fogsz keresni (most se annyit), és nemcsak iskolában lehet tanítani.
2022. febr. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

"nettó 130 ezret fogok hazahozni."


Nagyon vicces gyerek vagy, biztos tanár akarsz lenni? Jelenleg bruttó 310, vagyis nettó 203 ezer a tanári fizetés kezdőként (nem gyakornokként). Ezt a kamu rinya dumát már...

Milyen 130???

2022. febr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%
Ezt a számot nem tudom, melyik ujjadból szoptad, 8-as, 310 nincs, 304 a 18-20 éve pályán lévő egyetemi végzettségű tanárok bruttó fizetése [link]
2022. febr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem csak akkor éri meg átmenned osztatlan tanárképzésről alapszakra ennyi idő után, ha nem megy a másik tanárszakod, de akkor nagyon. Hiszen így is épp elég hosszú a tanárképzés, bukdácsolva-csúszva meg pláne... Ha nem is akarsz feltétlen tanítani akkor nyugodtan engedd el és elégedj meg az alapszakkal. (Utána még mindig mehetsz vele anglisztika mesterre+egyszakos tanári mesterre.)
2022. febr. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!