Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Végzős/pályakezdő tanárszakoso...

Végzős/pályakezdő tanárszakosok, tanítók! Titeket mi motivál, hogy most ezt választjátok?

Figyelt kérdés
2022. febr. 4. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:
20%

Nézzük, mi van ellene, ami miatt nagyon sokan visszalépnek.

A kezdő tanári bér jelenleg bruttó 310 ezer, alapilletmény, plusz pótlék.

Ha nem vagy házas, nincs gyereked, akkor is ez már nettó 205 ezer forint. Nagyon jó, hogy sírás van emiatt (tény, baromi sok munkájuk van), de én ugyanúgy 5 évet tanultam egyetemen és 140-ért dolgoztam gyárban. Mikor sikerült elhelyezkednem a diplomámmal, akkor kaptam nettó 160-at, kormányhivatalban. Most más szervezetnél dolgozok már, a nettóm 210 ezer, tehát kb mint egy tanáré.

A különbség annyi, hogy kb bármely szakos tanár tarthat magánórát, egy nyelvtanár akár 5000 Ft/60 percért is.


Ha én tanárnak mennék (fontolgattam annak idején, engem a hosszú képzési idő riasztott vissza, aztán ugyanúgy kicsivel több mint 5 évet húztam le) a szakma maga, a tanítás vonzana és vonzz is ugyanúgy. Hogy ha nem is 200-ból 200-nak, de mondjuk 30-nak olyan dolgot adok, ami egész életén át elkísérheti.

Velem ordítottak diákként, volt hogy megaláztak, nem is egyszer, nem is egy tanár. Pedig a legjobb 2-3 tanuló között voltam az osztályban, jó gimnáziumban. Én nem akarom, hogy diákoknak ugyanezt kelljen átélnie. Nálunk is voltak olyan tanárok, akiknek az órája inkább egy pihenés volt, lelki nyugalom, ahol a tanárt ha nagyon kellett, beszélgetős órát tartott, mi is érdekeltünk, nem csak az anyag.

2022. febr. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tanárszakos leszek szeptembertől (ha minden igaz, bár ahogy elnézem, mindenkit felvesznek, aki jelentkezik), én nyelvtanárnak fogok tanítani.

Az alacsony bérek és a nulla megbecsültség miatt az iskolában való tanítás engem sem vonz, ezért nem igazán szerepel a terveim között, hosszabb távon legalábbis biztosan nem, inkább a nyelviskola és a magántanítás az, amit szívesen csinálnék, illetve én majd a fordító szakot is el akarom végezni.

Az motivál, hogy nagyon érdekel a tanítás, az oktatás világa és a nyelvek is. Mindenhol azt hallani, hogy milyen borzalmas a nyelvoktatás, mennyi ember szenved a nyelvtanulással, én be akarom bizonyítani ha nem is az egész világnak, de legalább azoknak, akiket én tanítok majd, hogy sokkal rövidebb alatt, sokkal hatékonyabban is lehet nyelvet tanulni, csak rosszak a módszerek (tisztelet a kivételnek). Van egy ismerősöm, akinek anno azt mondta a tanára, hogy nincs nyelvérzéke, többször is megbukott a nyelvvizsgán, azóta már 5 nyelven beszél és nyelvtanár. Szeretnék hasznos tudást átadni, segíteni.

Már kisebb koromban is ilyen "tanár típus" voltam, imádtam, ha olyan feladat volt a suliban, hogy állítsunk össze feladatlapot, javítsuk ki a másik dolgozatát, szerettem, ha én rakhattam össze valamiről anyagot stb. Azt gondolom, ilyen téren megvan a kreativitásom.

Egy jó tanár nagyon sokat tud számítani, saját tapasztalat.

2022. febr. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
tanítani helyett tanulni, elírtam
2022. febr. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!