Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kedves Pályakezdő tanárok,...

Kedves Pályakezdő tanárok, akik 1-3 éve tanítanak/most végeztek! Hogy éltek meg az életpályájamodellben lévő fizetésből? Hogy van az, hogy az OT-n végzett ismerőseim fesztiválokra járnak nyáron, 10.000 Ft-os cipője van, külföldre megy nyaralni?

Figyelt kérdés

2020. aug. 5. 16:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Úgy lehet, hogy azok eleve gazdag családból származnak. Gazdag család kölyke pedig akkor is bekerül egyetemre, ha a gyerek síkhülye egyébként. A szegény gyerek pedig teperhet, ha el akar jutni A-ból B-be. Tudom, mert én is lediplomáztam. Az ostoba szaktársaim zöme minimum középosztálybeli család. A csóróbbaknak volt eszük is, de nekik más esélyük nem is volt a bentmaradásra. (Tudom, hogy az igazság fáj, ezért nagyon csúnyán le leszek pontozva, de nem érdekel.)
2020. aug. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Dehogy pontozlak le, miért tenném? Minden tapasztalatnak örülök. Csak azt látom, hogy tanárképzésből kikerülve tele instagram fotókkal, facebook bejegyzéssel, hogy utaznak stb. és nem tudom miből, vagy rájuk talán nem vonatkozik a bértábla.
2020. aug. 5. 17:29
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Eleve azt javasolják, hogy tanár akkor legyél, ha szeretnél gyerekekkel foglalkozni, de van egy dolgozó férjed.


Szóval vagy van valakijük vagy szülők kisegítik anyagilag.


Én pl egy gyorsétteremben dolgoztam a diploma átvétele után és a fizetés mindenkinek az éhenhaláshoz volt elég, szóval ott vagy a párjukkal próbáltak megélni, vagy a párjuk fizuja mellé szeretek zsebpénzt vagy hazaadták a pénzt és némelyiküknek simán volt lehetősége koncertezni, utazni, stb.

2020. aug. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%
Amikor tanárnak jelentkeztek, tudták hogy mire vállalkoznak. Régen se voltak jók a tanárok fizetései.
2020. aug. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Én is tanár vagyok. Kb. 10 éve jártam utoljára külföldön, egy elnyert szakmai pályázatnak köszönhetően. A saját fizetésemből bizony nem utazgathatok. Én ahogy elnézem a kollégáimat, általában azok utazgatnak és fesztiváloznak, akiknek van egy kiváló szülői háttere. Nekünk ilyen nincs (se nekem, se a feleségemnek), így marad a tisztes szegénység. Amúgy nem tragikus, meg lehet szokni. Csak egy kicsit lejjebb kell adni az igényekből.
2020. aug. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem én leszek lepontozva.


"Gazdag család kölyke pedig akkor is bekerül egyetemre, ha a gyerek síkhülye egyébként"


Jogos, de a mai tanárképzésre az nem kerül be, aki nem akar. Közepes érettségivel, általános iskolás helyesírással és nulla előadói-beszédkészséggel is le lehet diplomázni a tanári szakokon. Vidéken és Budapesten is ezt tapasztaltam/hallottam.


Én kezdő tanárként mindenféle plusz munkákat vállaltam. Ehhez sok szerencse is kellett, de egy csomó csoporttársamon láttam, hogy próbálnak kijönni a gyakornoki fizetésből, mellette pedig panaszkodnak. Én éltem minden lehetőséggel, nem 20, hanem 30-33 órát tartottam hetente, a nyári szünetben nem fájt elmenni pluszban dolgozni, így a kezdő fizetés dupláját bőven meg lehet keresni. Az sem sok, de tudok félretenni belőle, és nem kell számolgatni.

2020. aug. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%
Csak szólok, hogy nem a jegyek alapján határoztam meg azt, hogy a gazdag kölykök síkhülyék. Le tudják fizetni a tanárt egy ötösért simán. Pont a szegényebbekkel szívoznak a tanárok is és gáncsolják az életben.
2020. aug. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
35%
Nem kétlem, hogy van olyan is de amelyik karokon én beleláttam a képzésbe, nem volt ilyen. Én 0 anyagi támogatást kértem otthonról, és kitűnő voltam. Nehezebb szakokon talán gyakrabb az, amit leírtál, a tanárképzésen szerintem bárki lehet ötös.
2020. aug. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%
Úgy, hogy mellette van más bevételi forrásom is és vállalkozok a tudásommal. Ami nem 40 óra/hetet takar persze.
2020. aug. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
40%
Úgy-úgy, pontozzátok csak le azt, aki plusz munkával segít a saját anyagi helyzetén. :)
2020. aug. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!