Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanár - diák kapcsolat az...

Tanár - diák kapcsolat az egyáltalán, ha egy diák összejön a tanárával majd a tanár iskolát vált? Innentől már nem a tanára, tehát nem tanár - diák kapcsolat, és csak a beleegyezési korhatár számít, az meg kőkeményen 14 év... a diák meg 16. PONT.

Figyelt kérdés
2022. febr. 13. 09:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

javítás: "Ugyanis jöhetsz itt a beleegyezési korhatárba, ha egy tanár szexuális viszonyt kezd egy diákjával"-itt ezt akartam írni.


Egyébként azokon túl, amiket írtam, tegyük fel, hogy a tanár átmegy egy másik iskolába, hogy zavartalanul szexelhessen az előző suliban lévő lánnyal. Viszont ha az új iskolában ez kiderül, akkor tuti, hogy egyből kirúgják próbaidő alatt. Az ilyen tanár egyébként - ha tegyük fel, nem jelentik fel a szülők, vagy a tankerület nem vonja felelősségre etikai értelemben - nem nagyon fog utána munkát találni tanárként, ha ez elterjed róla (esetleg másik városban). Iskolafenntartóként én tuti nem alkalmaznék ilyen tanárt. Vagyis ha még jogi következményei nem is lesznek a dolognak, a tanár szakmai jóhírét tönkre teheti.


A másik a szülők kérdése. Ha én szülő lennék, és a lányomról kiderülne, hogy egy tanárral kavar, akkor én tuti, hogy feljelenteném a tanárt. Nézzen bele mindenki magába, és döntse el, mit csinálna szülőként. Biztosan nem hagyná annyiban ezt egy szülő, és ha a rendőrségnél falakba ütköznék, akkor újsághoz fordulnék, de legvégső esetben megkeresném a tanárt és beverném az orrát. De egy újság biztosan felkapna egy ilyen sztorit, és jó nagy botrány lenne belőle, ami megint a tanár jóhírét teszi tönkre...

2022. febr. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Jól kapaszkodj meg, 10-11-es: Nem létezik olyan, hogy fegyelmi eljárás tanár ellen! Na-na-na, fellocsoljalak? És hatalommal való visszaélés sincs, mert pont azért ment át a tanár a másik iskolába, hogy ne legyen. Múltbeli, már megszűnt, ismeretlen ideig tartó és bizonyíthatatlan cselekmény miatt senkit nem fognak eljárás alá vonni. A munkáltatónak csak a munkavégzéssel kapcsolatban van ellenőrzési joga. Az, hogy a gyerek párja foglalkozására nézve tanár, pont ugyanannyi jelentőséggel bír, mintha szobafestő lenne. 2 független ember szerelme - ami nem bűncselekmény. A szülő a gyerekével csinálhat, amit akar, és főleg amit tud 18 éves koráig, a tanárral meg végképp semmit. Aztán esetleg a gyerek 18. születésnapján azon kapja magát a szülő, hogy a gyereke elköltözött a szerelméhez.
2022. febr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ezt a "fellocsoljalak" szintű baromságot a részedről mellőzzük már, ha kérhetem. Nem kell velem egyetérteni, én csak a véleményemet írom le, és én elfogadom, ha valaki nem ért velem egyet (ellentétben másokkal...), de ezt a szar stílust nem.


Főleg úgy szánalmas ez, hogy nincs igazad, konkrétan olyan dolgokat jelentesz ki, amikről nincs tudomásod (Pl. van fegyelmi eljárás tanár ellen, pl. az intézményvezető kezdeményezhet ilyet a tankerületnél vagy más fenntartónál, a kérdés csak az, hogy milyen esetekben. Tanár és diák közötti szexuális kapcsolat lehet ilyen eset.). Egyébként azokat az eseteket leszámítva, amiket felsoroltam fentebb (és hozzá is tettem, hogy a LEGTÖBB esetben a tanár-diák kapcsolatból nem lesz semmi még akkor sem, ha az intézményvezető is tud róla, mert sok iskola jobbnak látja elkerülni a botrányt), van még egy eset, amire nem tértem ki. Mégpedig, ha a csaj megharagszik valamiért a tanárra, és elkezd hisztizni, hogy a tanára megerőszakolta stb. Ilyen esetben is lehet "ügy" a dologból. Amúgy a tanár részéről pont ezért nem érdemes ilyen kislányokkal kavarni, mert a lány meggondolhatja magát, féltékenykedhet, akármilyen dilije támadhat, ami az ilyen korúakra jellemző, és máris előadja, hogy őt aztán kihasználta a tanár, rámászott, megerőszakolta stb. És ebben az esetben máris nincs eltitkolva a dolog. További botrányok forrása lehet, ha a lány osztálytársai vagy iskolatársai meglátják a lányt kézenfogva sétálni az utcán a tanárral vagy valahol csókolózni, akár le is fényképezhetik őket, és ebből is indulhat a kavarodás, mert máris ott van a bizonyíték. Elég annyi, hogy a régi iskola intézményvezetőjének a kezébe kerüljön egy ilyen kép, és máris megkeresi az új iskola intézményvezetőjét, aki próbaidőben kezdeményezi a tanár elbocsátását. Úgyhogy szerintem egy ilyen dolog a tanár után mehet, és ha nem is jogi következménye lesz feltétlen, de a szakmai hírneve, munkája bánhatja. De ezt is leírtam korábban, és a hangsúly a feltételes módon van. Én sem írom azt, hogy biztos ez lesz, hanem csak annyit, hogy ezekből, amiket felsoroltam, nincs kizárt, hogy valamelyik megtörténik.


Amit a szülőről írsz, az azért hülyeség, mert amíg a lány nem tölti be a 18. életévét, a szülője a gyámja, azaz igenis jogi útra terelheti a dolgot, ha úgy érzi, hogy a gyerekének egy tanára (akár a múltban, akár a jelenben) szexuálisan kihasználta a lányát. Oké, ha ez 10 évvel korábban történt, akkor már felesleges pattogni, de ha egy héttel korábban, akkor viszont nem.

2022. febr. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"A munkáltatónak csak a munkavégzéssel kapcsolatban van ellenőrzési joga."


Egy iskolában a munkavégzéshez tartozik a pedagógusok nevelő munkája is, és ilyen értelemben a munkáltató igenis számon kérheti a tanárán azt, hogy a diákjaival mit csinál. Amiket írtál, tele van ilyenekkel, fogalmad sincs erről az egészről, igazából csak azt írod le, amit szeretnél, hogy legyen. Gondolom tini vagy még.


Linkelek egy cikket, itt a tanár a testét mutogatta a diákjainak, és kirúgták. Az alapján, amit te írsz, akkor nem volt joga a munkáltatónak kirúgni, mivelhogy a munkáltató csak azt ellenőrizheti szerinted, hogy a tanár hogy tanítja a matekot?


[link]

2022. febr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Na idefigyelj, 13-14-es! Mutass nekem egyetlen olyan tinit,akinek olyan fogalmazási készsége van, mint az én hozzászólásaim! Az a te tinid egy 61 éves középiskolai tanár! Úgyhogy egy kicsit jobban képben vagyok, mint te. Tudom, hogy halványlila fogalmad nincs, ki az a Petróczi Gábor, legyen elég annyi, hogy elismert szaktekintély iskolai jogi ügyekben, úgyhogy most figyelj: 10 évet vagy lemaradva fegyelmi ügyben! [link]

A szinyeis esetnek az égadta világon semmi köze a témához, a közszeméremsértés bűncselekmény, szemben a 14 éven felülivel folytatott párkapcsolattal, ami nem az. Hosszú bekezdéseddel arról, hogy a kislány hogy gondolja meg magát, nem untattam magam, az nem tárgya a kettőnk vitájának.

2022. febr. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A személyeskedésen és a fellengzős önfényezéseden túl (amire én nem vagyok kíváncsi) úgy látom, semmi érdemit nem tudsz hozzátenni ehhez a vitához, úgyhogy részemről én be is fejeztem.
2022. febr. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!