Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van olyan egykori osztálytársa...

Van olyan egykori osztálytársad, aki az általános - vagy középiskolában (vagy mindkettőben) kitűnő tanuló volt, mégis "elcsúszott" az élete és nem lett belőle sikeres ember?

Figyelt kérdés

Volt egy cigány származású évfolyamtársam. Alacsony növésű, vékony srác volt.

Ennek ellenére nagyon bátor, nagyszájú! Emlékszem, már alsóban is egy fehér sráccal gyakran belekötött nála idősebb, nagyobb srácokba! Egy osztálytársamat egyszer kővel úgy fejbe dobta, hogy ömlött a fejéből a vér, de szerencsére nem tört be a feje.

Mindezek ellenére nagyon okos volt! A tanárok szerették az eszét! Matekból ő volt az egyik legjobb tanuló! Az ötös csoportban volt, ahol a legjobbak voltak! Az országos matekversenyeken is mindig jól szerepelt! A top háromban mindig benne volt!

Legutóbb 3 évvel általános iskola után futottam össze vele véletlen az utcán. Körülbelül 2 percet beszéltünk, míg hazaért. Akkoriban kezdtem el edzeni és megdicsérte, hogy látszik az eredmény! Azt mondta, ő is edzett és most újra elkezdi! Ekkora láttam őt utoljára.

Rá 10 évre, 2020 - ban olvastam a helyi újságban, hogy elhunyt Svájcban és gyűjtést szerveznek a holtteste hazahozatalára és az eltemetésére. A családja ugyanis szokásos vasazós cigánycsalád, akik alkalmi munkából tartják fenn magukat a rengeteg gyerekkel és nincs erre pénzük.

Aztán, összejött a pénz, majd eltemették. Annyi derült ki a halálával kapcsolatban, hogy valamilyen droggal túllőtte magát... Nagyon sajnáltam, mert akár mérnök is lehetett volna belőle vagy orvos az esze alapján!

De, sajnos az lett a veszte, hogy mindig rossz társaságba keveredett és így sosem lett belőle az, akinek kellett volna lennie! Szomorú az ilyen életút...

Volt egy osztálytársam, aki szintén jó eszű volt, de elképesztően lusta! A tanárom is mindig mondták neki, hogy jó esze van, csak nagyon lusta! Ilyenkor csak egyszerűen vállát vont...

Egyébként kedves, jóindulatú srác volt! Kissé duci, erőteljes felépítésű, átlagos magasságú volt. Sosem piszkált senkit! De, ha vele próbált valaki kötekedni, nem ijedt meg senkitől! Az egy fejjel magasabb, két évvel idősebb srácot is elverte!

Sajnos, a lustaság miatt a középiskolában bukott kétszer... Folyton csak a számítógépes játékokkal töltötte az időt... A nővére mondta, hogy állandóan a gép előtt ül, ezért nem foglalkozik az iskolával...

Sosem volt egy vékony srác, de azóta nagyon elhízott! Első munkahelye betanított munka volt az anyja munkahelyén. Legutóbbi információim szerint egy gyárban dolgozik szintén betanított munkásként.

Ő a másik rossz! Mármint, nem rossz társaságba keveredett, csak gyenge az akaratereje és emiatt sosem küzdött semmiért... Így, ő is eltékozolta az eszét...



2022. febr. 13. 12:35
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Én végig kitűnő voltam, elvégeztem a gépészmérnökit is. Ma meg itthon vakarom a tököm. Ingatlanokban utazok.
2022. febr. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Az meg hogy? Nem jött be a szak? Gyakorlatilag, potyára ültél az egyetemen jópár évig...?
2022. márc. 1. 10:30
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem potyára, kaptam ösztöndíjat. Érdekel is. Dolgoztam benne egy évet. De úgy kihasználtak semmi pénzért, h elment a kedvem tőle. Nem vagyok egyedül amúgy ezzel.
2022. márc. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Nővérem iskola első is volt gimibe is most bolti eladó és párja, gyereke van.
2023. márc. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!