Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van olyan egykori osztálytársa...

Van olyan egykori osztálytársad, aki az általános - vagy középiskolában (vagy mindkettőben) kitűnő tanuló volt, mégis "elcsúszott" az élete és nem lett belőle sikeres ember?

Figyelt kérdés

Volt egy cigány származású évfolyamtársam. Alacsony növésű, vékony srác volt.

Ennek ellenére nagyon bátor, nagyszájú! Emlékszem, már alsóban is egy fehér sráccal gyakran belekötött nála idősebb, nagyobb srácokba! Egy osztálytársamat egyszer kővel úgy fejbe dobta, hogy ömlött a fejéből a vér, de szerencsére nem tört be a feje.

Mindezek ellenére nagyon okos volt! A tanárok szerették az eszét! Matekból ő volt az egyik legjobb tanuló! Az ötös csoportban volt, ahol a legjobbak voltak! Az országos matekversenyeken is mindig jól szerepelt! A top háromban mindig benne volt!

Legutóbb 3 évvel általános iskola után futottam össze vele véletlen az utcán. Körülbelül 2 percet beszéltünk, míg hazaért. Akkoriban kezdtem el edzeni és megdicsérte, hogy látszik az eredmény! Azt mondta, ő is edzett és most újra elkezdi! Ekkora láttam őt utoljára.

Rá 10 évre, 2020 - ban olvastam a helyi újságban, hogy elhunyt Svájcban és gyűjtést szerveznek a holtteste hazahozatalára és az eltemetésére. A családja ugyanis szokásos vasazós cigánycsalád, akik alkalmi munkából tartják fenn magukat a rengeteg gyerekkel és nincs erre pénzük.

Aztán, összejött a pénz, majd eltemették. Annyi derült ki a halálával kapcsolatban, hogy valamilyen droggal túllőtte magát... Nagyon sajnáltam, mert akár mérnök is lehetett volna belőle vagy orvos az esze alapján!

De, sajnos az lett a veszte, hogy mindig rossz társaságba keveredett és így sosem lett belőle az, akinek kellett volna lennie! Szomorú az ilyen életút...

Volt egy osztálytársam, aki szintén jó eszű volt, de elképesztően lusta! A tanárom is mindig mondták neki, hogy jó esze van, csak nagyon lusta! Ilyenkor csak egyszerűen vállát vont...

Egyébként kedves, jóindulatú srác volt! Kissé duci, erőteljes felépítésű, átlagos magasságú volt. Sosem piszkált senkit! De, ha vele próbált valaki kötekedni, nem ijedt meg senkitől! Az egy fejjel magasabb, két évvel idősebb srácot is elverte!

Sajnos, a lustaság miatt a középiskolában bukott kétszer... Folyton csak a számítógépes játékokkal töltötte az időt... A nővére mondta, hogy állandóan a gép előtt ül, ezért nem foglalkozik az iskolával...

Sosem volt egy vékony srác, de azóta nagyon elhízott! Első munkahelye betanított munka volt az anyja munkahelyén. Legutóbbi információim szerint egy gyárban dolgozik szintén betanított munkásként.

Ő a másik rossz! Mármint, nem rossz társaságba keveredett, csak gyenge az akaratereje és emiatt sosem küzdött semmiért... Így, ő is eltékozolta az eszét...



2022. febr. 13. 12:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
93%
Volt egy jó barátnőm. Osztálytársak voltunk általánosban. Az általános iskolába és a gimiben is jó tanuló volt, elmondása szerint nem tanult otthon, elég volt amit az órán megjegyzett. Aztàn egyetemre ment (tanár szeretett volna lenni), ahol ez már nem volt elég, bukdácsolt,ott is hagyta 3 év utàn. Most teljesen más területen dolgozik, közben iskolát is végzett. Könyvelőként dolgozik.
2022. febr. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a több nagyon jó tanuló lány sem ment egyetemre. Az egyik valami művészekedésből próbál megélni, fest meg kézműves dolgokat árul, a másikról a legutóbbi hírem, hogy masszőrnek tanul épp.
2022. febr. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
97%
Furcsa itt olvasni, hogy szerintetek csak az lehet sikeres, aki egyetemet végzett. Mindezt úgy, hogy diplomás ember vagyok, és júniusban már a mesterszak is meglesz. Ettől függetlenül ha megélhetnék a rajzolásból (amihez van tehetségem), akkor én is azt választanám. Szeretek közgazdász lenni, érdekel, amit tanulok, de mégis van ennél érdekesebb is.
2022. febr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy többen ismertek ilyen nőket, mint férfiakat!

Mi lehet ennek a magyarázata?

Nővérem egyik általános iskolai osztálytársa a tanárok kedvence volt! Jó tanuló volt, ami mellé rettentő beképzelt is! A szülei is mindig mondták, hogy biztos orvos - vagy ügyvéd lesz belőle!

Ehhez képest "csak" ápoló lett belőle! Ami persze nagyon szép szakma, de érdekes, hogy anno agyonsztárolt lány csak ennyire vitte.

2022. febr. 13. 14:52
 15/24 anonim ***** válasza:
67%
Egy jó szakmunkás simán megkeresi a fél milliót egy hónapban, de leginkább férfi szakmákkal. A csajok a fodrász, kozmetikus, körmös, pillalás cuccal azért nemigen.
2022. febr. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

"Mi lehet ennek a magyarázata?"


Középiskolábsn és általános iskolában nem nagy mutatvány kitűnőnek lenni általában.


A felsőoktatáshoz és a kiemelkedő munkához kell azért szorgalom és ambíció is meg tényleges beletett energia.



Én is színjeles voltam, megvallom őszintén, nem sokszor ültem le tanulni... Mondhatni egy lusta tetű voltam, csak én megembereltem magam időben.

2022. febr. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Velünk általánosba járt egy mimózalelkű lány, aki végig kitűnő volt. Elkerült egy nagyvárosba gimnáziumba, ahol le is telepedett. Egyetemre ment, tanári végzettséget szerzett, el is helyezkedett középiskolai tanárként egy időre. Lehet, nem volt benne sikere, mert amúgy hadart, meg a kamaszokkal elég nehéz ugye. Miután férjhez ment és gyereket szült, irodában helyezkedett el, ahol minimálbérért dolgozott.

Van egy cigány származású srác is, aki szintén általánosba jár velünk, s ő is jó tanuló volt. A helyi gimnáziumban tanult tovább. Később ő is tanárnak tanult, de nem fejezte be, mert megnősült és lett három gyereke. Jelenleg műszakos állásban dolgozik.

2022. febr. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
86%
#14 Nálunk se általános, se középiskolában a srácok egyáltalán nem voltak jó tanulók. A tipikus "jótanulók" mindig lányok voltak, talán ezért.
2022. febr. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Akiket én ismerek, mármint azok, akik végig kitűnők voltak, most óvónőként, szállodai recepciósként, szoláriumosként meg kamionosként dolgoznak. De ezek mind tisztességes munkák. Ja, meg van egy srác, aki pár évet tanított egy általános iskolában, majd kiment Skóciába és most pék.
2022. febr. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy általánosban nem nehéz kitűnőnek lenni, elég, ha olyanok a kapcsolataid. Jó példa rá az egyik osztálytársam, aki kis falusi iskolából jött hozzánk (mármint általánosba járt falusi iskolába, megyeszékhelyen meg középiskolába), ahol valami rokona volt az igazgató. Aztán szépen év közben kiderült, hogy mégse olyan jó németes, mint a korábbi jegyei mutatták, nem olyan jó matekos. (Nekünk ezek az órák csoportbontásban voltak, gyengébb és erősebb tanulói csoportok, mindkettőt az erősben kezdte, és év közben bezsebelt harmasokat meg kettesket, ezért áttették a gyenge csoportba.)
2022. febr. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!