Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárként adhatok ajándékot...

Tanárként adhatok ajándékot az egyik diáknak?

Figyelt kérdés
Általános iskoláról van szó. Jogilag, törvény nem tilt ilyesmit?
2022. febr. 18. 08:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem h tiltott lenne, de miért tennéd?
2022. febr. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rászoruló gyerekről van szó. Nincs színes ceruzája, pedig szeret rajzolni. Vennék neki én.
2022. febr. 18. 09:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez helyzetfüggő. Ha az alkalom úgy kívánja csekély értékű ajándékot szerintem adhatsz. Például karácsonyi ajándékozáskor ha a te is részt veszel benne miért ne tehetnéd. Vagy ha a tanítványod meghív például valamilyen iskolán kívüli fellépésére (kishangverseny, egyéb fellépés, bemutató) és elmész rá, akkor is adhatsz szerintem.
2022. febr. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Adhatsz, de én akkor adnék mindenek valamit hogy ne legyen sertődés hogy más nem kapott
2022. febr. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ötletem, nem tudom ilyet szabad-e csinálni.

Legyen egy doboz, amiben x értékig a gyerekekkel közösen beletesztek ezt-azt.Akinek pedig szüksége van valamire, az kiveheti belőle.


Pl.tehettek bele akár színes ceruzát, játékot, írólapokat, egy csokit, dezodort, ilyesmit.

Első sorban a gyerekek otthonról is vihetnének olyan hasznos dolgot, amit épp meguntak már de másnak jól jönne.Ha nem jó ötlet, akkor bocsi.

2022. febr. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ebben az esetben "magamnak" vennék, és napköziben mondanám, neki, hogy nyugodtan vegye el az asztalról, rajzoljon vele, aztán tegye vissza... esetleg néhány nap, 1-2 hét után meg mondhatod neki, hogy vettél magadnak másikat, úgyhogy a "használt" készletet hazaviheti, ha szeretné.
2022. febr. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!