Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerinted fura, ha 19-20 eves...

Szerinted fura, ha 19-20 eves diakok a 40 koruli tanarokat ugy hivjak, hogy Xy bacsi?

Figyelt kérdés
2022. márc. 3. 11:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Kicsit az, a Tanár úr egy fokkal szebb lenne, de ha ez mindenkinek megfelel, akkor legyen úgy, mindegy. Csak ne köszönjenek csókolommal, mert az nagyon ciki.:)
2022. márc. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%
Miért lenne ciki csókolommal köszönni? Tisztelettudó emberek így köszönnek idősebb hölgyeknek. Nem úgy, hogy "jó napot!" Az olyan parasztos.
2022. márc. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%

Igen, mert a 19-20 éves felnőtt ember. Egy felnőtt bácsit/nénit mond egy másik felnőttnek.

Ultra ciki 😂

2022. márc. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Hát eléggé. Mi ennyi idősen az "XY Tanár Úr" megszólítást használtuk.

A gyerekkori ismerős idősekre használom a mai napig, lassan 30 leszek de "Pista bácsi" nekem mindig "Pista bácsi" lesz. A tanárokat viszont nem hívtam így 14 éves korom óta.

2022. márc. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem borzalmasan fura. Nekünk felsőben(!) mondták, hogy vége a tanár nénizésnek is és innentől kezdve mondjuk azt, hogy tanárnő. Az egyedüli kivételek valahogy mindig a férfi tornatanárok/edzők, de őket is inkáb XY (tan)bá'-nak hívták, nem bácsinak.


Egyébként vagy 12 éve nem hallottam a tanbá' megszólítást, és előhozott emlékeket, amikről elfelejtettem, hogy vannak. :D

2022. márc. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

"Miért lenne ciki csókolommal köszönni? Tisztelettudó emberek így köszönnek idősebb hölgyeknek."

Nem tudom, feltűnt-e, de a kérdésben férfi szerepelt, nem hölgy...

2022. márc. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%

Ez nagyon egyénfüggő. Volt egy Misi nevű tanárunk, 30 éves de ugy néz ki mintha 18 lenne.

Aranyos volt, imádtuk, de annyira meg akarta tartani a tavolságot a fiatalossága és jófejsége miatt, hogy ő is magázott minket.

Így valahogy rajta ragadt a Misi bácsi.

Szerintem amíg megvan a kölcsönös tisztelet, tökmindegy mit mondunk egymásnak. Már a magázódást is elavult fæszságnak tartom...

2022. márc. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%
Egy 20 èvesnek bácsi egy 40 èves, nincs ebben semmi furcsam
2022. márc. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem az, feltéve, ha a tanár elfogadja-, essetleg kéri ezt.
2022. márc. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#8

Így van, kb az anyja vagy apja lehetne a tanár!

2022. márc. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!