Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyennek éltétek meg az...

Milyennek éltétek meg az online oktatást? Voltak ciki és gáz szituk? 😧

Figyelt kérdés
Pozitívan, vagy negatívan éltétek meg? Milyen ciki és gáz szituk voltak? Hozom a popcornt és kólát! 🍿🥃

2022. márc. 17. 20:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
80%

Nekem az volt a kínos, hogy régi telefonról mentem be órára és néha ugrált meg kiléptetett. Volt, hogy beszéltem és annyira eltorzította a hangomat, hogy nem értette a tanár, amit mondok.

Olyan is volt, hogy beszéltem, nem hallották a hangom, de 3* elismételtem, 3.-ra olyan hangos lett, hogy kiakadtak, miért vagyok ideges, majd elmondtam, hogy "mert eddig is ezt mondtam, csak ezek szerint nem lehetett hallani"-ezt nem értették és le kellett írnom chatbe és míg írtam, a tanár nem tartotta az órát, hanem sopánkodott tovább rajtam.

Első órákat rendszeresen átaludtam, voltam magyar faktos, az első órai magyarokra beléptem, köszöntem, szóltam 2 mondatot, aludtam, kiléptem. Ha átaludtam, megmondtam, hogy "bocsánat, rossz volt a Discord"

Magyaron (másik tanár) volt olyan felelésem, ahol nem tudtam, hogy lehet kérdéseket rabolni, így 3-ast kaptam, pedig 5-ösöm is lehetett volna, ha bátrabb vagyok.

Angolon tanárunk nagyon ezt a tantermi vibe-ot akarta hozni és sorba szólítgatta fel a diákokat és egy barátnőmnek mindig nekem kellett szólni, hogy "hahó, te jössz" meg én voltam a leckefüzete kb minden tárgyból, mert sose figyelt

Biosztanárunk egy elviselhetetlen perszóna volt, próbáltunk vele kommunikálni egyenként, nem sikerült, csoportosan sem, majd szóltunk ofőnek, szülőknek, más biosz tanároknak, igazgatónak, de nem változott meg. Annyi biztatást kaptunk, hogy "Tanuljatok sokat magatoktól, oldjatok meg érettségiket, húzzátok meg magatokat az óráin, ogy ne durranjon el az agya". Nekem 1* volt vele bajom (nem volt elég idő a tesztre (30 feladat, sok párosítós, húzogatós, 8 perc alatt)) meg egyszer nagyon örültem (doga harmada puskázva, 3-4 feladat után kidobott Redmenta), mert 4-est kaptam a megcsinált részre.

Volt egy időszak, mikor egy barátommal minden nap végig chateltük az online óráinkat, ha lehetett. Egyik nap szó szerint szünet nélkül. Én gépről írtam neki, kézben a telefon, ő fordítva, előttem a tankönyv, jegyeztem magamnak, mit kell majd csinálni, órán csak felszólításra beszéltem. Szépen végigtémáztuk az egészet, senkinek nem tűnt fel.

A kellemes része az osztálycsoportok és egyéb Messenger chatek voltak meg a sok mém, de ezek online suli nélkül is voltak. Úgy vettem észre, a mi osztályunkat nagyon megviselte az online, pont az utolsó 2 évünket érintette és így ballagás után valahogy meghalt a kötelék köztünk, legalábbis én ezt érzem, mások lehet, hogy máshogy érzik.

Ja, meg könnyebb volt jobb jegyeket szerezni, több idő és forrás állt rendelkezésre esszékhez, egyszerűbb volt a puskázás sokkal.

Egyik tantárgyból bejártunk suliba jó ideig (mert 10 fő alatt voltunk) és a tanár fiatal, lendületes volt, élőben is nagyon interaktív, digitális órái voltak, így nem érződött nagyon az átállás negatívnak. Mindig írt Messener chatbe, hogy mit csináljunk, nézzünk meg, órán megkért minket, hogy csináljuk meg azokat az érettségiket, amik épp jól esnek meg néha adott fel kötelezően és, hogy írjuk le hány %, mi ment nehezen, mit nézzünk át jobban az órán. Nagyon szimpatikus volt a hozzáállása, mindig boldog voltam abban a heti 2 órában, amit a Zoom-on tölthettem vele meg a csoporttal.

2022. márc. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy mind gimis végzősként, mind egyetemen gólyaként megtapasztalhattam az online oktatást.


Az előbbinél 2 tantárgy óráit tartották meg becsülettel, a végén már szinte mindennap volt belőlük, az érettségi felé közeledve. Nem volt kötelező jelen lenni, csak erősen ajánlott, így a 30+ -os osztályból a felénél többen sosem voltunk bent.. A végén az egyik tanár írt is egy nagyon csalódott üzenetet ezzel kapcsolatban, de még így sem voltunk sokkal többen a következő órán. Pedig se a mikrofon, se a kamera nem volt kötelező. Egy srác mégis mindig ezzel a kettővel lépett be, és az óra végén -a formáját hozva-, szórakoztatta kicsit a társaságot. Egyszer véletlenül felrúgott egy sörösdoboz kupacot a szobájában :D Az elég emlékezetes volt :D

A negatív része viszont a töménytelen, irracionálisan sok feladat volt. Tesiből is valami 5+ beadandót kellett írni, több oldalas terjedelemmel, etikából szintúgy, és hozzá kis határidővel, ha ezt nem teljesítetted repült az elégtelen.

Mindig be voltam havazva, szó szerint reggel 6-tól este 11-ig jöttek a Google Tantermes üzenetek, nem órarend-hűen, hogy akkor épp milyen feladatot kell elkészíteni. Szóval nálunk volt egy kisebb fejetlenség eleinte, ami amúgy nem csoda, tekintettel arra, hogy egyik pillanatról a másikra kellett átállni, de még így is le a kalappal a tanáraink előtt.

Pozitívum viszont az volt, hogy szerintem olyan összetartó még sosem volt az osztály, és azokban az időkben minden nézeteltérést sikerült félretenni, és teljesen emberségesen viselkedett mindenki mindenkivel. És nálunk is születtek mémek szép számmal.



Egyetemen viszont minden órát megtartottak, a suli saját kis rendszerén belül, ami eleinte állandóan összeomlott, torzította a hangot és sorra dobálta ki hol a tanárt, hol a diáksereget. Egyszer az egyik tanárt lenémította a rendszer, de úgy, hogy utána bármit csinált, nem tudta feloldani. Ő kilépett, majd vissza és majdnem 5 percig szegény csak mondta, mondta, hogy ez milyen tiszteletlen volt, mire felszólalt az egyik srác, hogy az a rendszer egyik új hibája volt. Elég hamar jött a témaváltás :D

Szerencsére nem voltak kamerás óráim, de mikrofonos elég sok, és neten prezentálni is felért egy kisebb kalanddal. Főleg, hogy nálunk épp felújítás volt és kint dolgoztak a mesteremberek, a szomszédok sem a csendességükről voltak híresek, és arra is volt példa, hogy szegény anya belesétált a prezentálásomba :D Állítólag nem hallatszott, de így utólag vicces.

Szóval voltak dolgok bőven, de mára már inkább kedves emlékek :)

2022. márc. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
100%
Nekünk egyszer az osztálytársam benyögte óra elején, hogy elromlott a mikrofonja. XD
2022. márc. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!