Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mindenhol ilyen gyakori, hogy...

Mindenhol ilyen gyakori, hogy rossz az osztályközösség?

Figyelt kérdés
Ahova jártam eddig iskolába, általánosba meg középbe mindig blokkok vannak és nincs egységes vélemény. Egyszerűen nem tudunk együtt beszélgetni, szórakozni stb.
2022. márc. 20. 00:21
1 2
 1/14 anonim válasza:
82%
Nalunk nagyon jo az oaztalykozosseg
2022. márc. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Akkor az #1-esnek nagyon nagy szerencséje van, mert az igazán összetartó osztályközösség borzalmasan ritka.
2022. márc. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ritka.

Nálunk anno azt hittem, hogy rossz, közben csak átlagos volt.

Erre 25 év után jöttem rá, amikor a lányomék osztályáról hallok-látok a gimiben. Kritikán aluli, nulla.

És sok embertől hallok ilyet (más középiskolákból, más szülőktől).

2022. márc. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is úgy vettem ki, hogy a rossz osztályközösség az alap és isteni szerencse kell, hogy egy összetartó közösség legyen. Ez a magyartársadalomra is igaz, nem véletlenül a legtöbb iskolában, nemhogy nem tudnak közösséget építeni, de még csak nem is cél. Böfögje vissza a tananyagot, oszt jó van, ennyi az elvárás. Szerintem nem sokunk emlékszik olyan pedagógusra, aki azt tartotta számon, hogy hány új barátot szerzett a tanuló az adott évben. Persze az érdemjegyeket szorgosan számon tartják. A szociális fejlődés nem érdekli őket. A magatartás is arról szólt, hogy kussol-e az ember az órán.
2022. márc. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

Mindegy, nem akartam írni, de kiírom: Lányom élet-halál között volt a kórházban (konkrétan 3 hétig mentették az életét), 17 éves volt, ofő többször felhívott, vigasztalt, tartotta bennem a lelket. Az osztálynak is elmondta ofői órán, hogy mi a helyzet.

5 hét után ment iskolába, az osztályban senki annyit nem mondott neki, hogy "jé, te meg itt vagy?"

Totális közöny (és nem azért, mert utálták, hanem alapból nem érdekelt senki senkit). Akárki lett volna, ugyanígy lett volna. (3-as voltam)

2022. márc. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
ez nagyon szomorú
2022. márc. 20. 11:10
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én 5 helyre jártam és ebből 3 nagyon rossz volt, a másik 2 tűrhető. De igazából mint közösség egyik sem volt az igazi, nem volt összetartás, talán az utolsóban egy kicsi.
2022. márc. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kinek a szemszögéből összetartó? Nyilván annak nem aki ki van közösítve.
2022. márc. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%
Szia! SZ@r emberekből csak szar osztályközösség lesz, sajnos:(( Nekem eddig mindig szuper osztályközösségem volt, de az öcsém nem vol ilyen szerencsés: általános iskola 7.osztályos, és egy csomó egoista f@szfejjel jár egy osztályba, emiatt nem tudnak megegyezni osztályszinten, mindig kiközösítenek valakit...de az oszályfőnök hibája is lehet...kevés program, nincs csapatépítés, osztálykirándulások hiánya, klikkeket nem szedi szét pl. órai csoportmunkákra, nincs véletlenszerű ülésrend...ezek, ha vannak, jó osztályközösséget tudnak csiszolni
2022. márc. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Általánosban tűrhető kategória volt az osztályközösség. Ha nagyon kellett, tudott együttműködni az osztály, de alapjáraton megvoltak az erős klikkek, és néha kisebb drámák is. Viszont szerencsére nem voltak rosszindulatú osztálytársak.



Gimiben már másabb volt a helyzet. Újgazdag gyerekek lenéztek mindenkit, akik nem feleltek meg az ő "rangjuknak", beszólogattak és élvezték, hogy "hatalmuk" van, szóval bomlasztották szépen az osztályközösséget.

Az összedolgozás sem szokott sikerülni, mert volt egy srác, aki nem bírta elviselni, hogy másokhoz kell alkalmazkodni, hát fejjel ment a falnak. Páran meg követték egy szó nélkül, emiatt is volt egy rakat plusz konfliktus.

Ha valaki a kemény magon kívülről hiányzott, észre sem vették. Én is annyiszor jártam úgy, hogy itthon voltam betegen, de bombáztak üzenetekkel, hogy küldjem már át ezt és azt, és amikor felvázoltam a helyzetet, akkor annyival letudták, hogy "jaaaj, tényleg! de ha megkapod, ugye átküldöd?".


Az viszont mindenképp pozitívum volt, hogy amikor komolyra fordultak a dolgok, ki tudtak állni a jó cél érdekében, és minden nézeteltérést sikerült olyankor félretenni. Nem sokszor volt ilyen, de mindig pozitív csalódás volt. (pl. igazságtalanság ért valakit egy tanár által)

2022. márc. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!