Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Diákok! Hogyan szólítjátok a...

Diákok! Hogyan szólítjátok a női tanáraitokat?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 1. 20:14
A kérdező szavazást indított:
tanárnő
tanár néni
tanítónéni
...néni
tanci néni
77 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Tanci néni xdxdxd ezen be$zarok xdxd

Btw Tanárnő

2022. ápr. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Alsóban xy néni, a felsőt azt külföldön csináltam, ott keresztnéven szólítottuk a tanárokat és tegeztük őket, kortól függetlenül, gimiben meg tanárnő.


A gimiben indultak 8 osztályosok is. Ott sokszor hallottuk azoktól, akik 8 osztályosba jártak, hogy xy néninek szólították a tanárnőket.

Az osztályunkban talán 1-2 gyerek hozta magával ezt a szokást általánosból, de belőlük hamar kikopott és tanárnőztek ők is, mint a sima nem 8 osztályos gimisek.


Egymás között meg a vezetéknevén említettük a tanárokat. Pl "Bakos irat dogát?", "Varga adott leckét?"

2022. ápr. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Akik pedig 8 osztályosba jártak a gimiben azok nem csak xy néniztek, de nekünk is így említették a tanárnőket "Sietek, nert elkések Janka néni órájáról"
2022. ápr. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Én mindig Tanàrnőnek szólitottam ,de volt egy osztálytársam aki rendszeresen mindenkit tanci néninek 🤣
2022. ápr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 8 osztályos gimibe jártam, mi kezdettől fogva tanárnőnek és tanár úrnak szólítottuk a tanárokat. Sőt volt olyan tanárnőm is, aki minket is magázott.
2022. ápr. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Én 8 osztályos gimibe járok és itt szinte mindenki XY néninek szólítja a tanárnőket (vagy Tanárnőnek, ha nem tudjuk a nevét)

De ha egy tanár miközben hozzánk beszél és egy másik tanárról mond valamit, akkor is XY néniként hivatkozik az illetőre. (Pl. Ma nincs XY néni, szóval elmarad az utolsó óra.)


(11. osztályos vagyok)

2022. ápr. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

NEEE xD

Ilyen kevesen hívjatok tanci neninek?

Mi mindig xDD én kezdtem haha

2022. ápr. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én úgy, hogy "asszony" 🤣🤣🤣
2022. ápr. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
JóMylf
2022. ápr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!