Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemen a kollégiumban...

Egyetemen a kollégiumban milyen jellegű és állapotú volt a WC és a fürdőszoba?

Figyelt kérdés
úgy értem a kérdést, hogy a fiú/lány WC közös volt, vagy külön helyiségben volt? Zuhanyzók milyenek voltak? Mennyire voltak rendezettek/karbantartottak? Milyen állapotúak voltak? Normálisan használták a kollégiusták? Mik voltak a pozitívumai/negatívumai? Mire lehet számítani?

2022. ápr. 3. 16:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%

Felteszek hasonló kérdést:

Étteremben milyen az ebéd? Finom?Drága az étel vagy inkább olcsó?

2022. ápr. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%
Mennyibe kerül egy autó?
2022. ápr. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég kulturáltak már a kolik ilyen szempontból. Én csak látogatóként voltam sokféle koliban, a mienk pl. összességében elég lepusztult, de nálunk is szobánként van 1 fürdő.
2022. ápr. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
*2 szobánként
2022. ápr. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
Hát azt csak te tudhatod, hogy a saját egyetemed saját kolijában milyen körülmények lesznek, mi honnan a jó büdös f^szomból tudhatjuk ezt? :D
2022. ápr. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk blokkonként volt fürdő és wc, magyarul 4 emberre volt. Karbantartás, tisztaság attól a 4 embertől függött. Ha csak 2 havonta van kiganézva, akkor persze, hogy lepusztul, de ha hetente ki van takarítva nincs gond. Plusz, ha valami gebasz volt szólni kellett a karbantartóknak és megoldották.
2022. ápr. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%
És az,hogy a 6osnal így volt,mennyire lesz releváns a kérdező koleszaban?
2022. ápr. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Én egy hétig laktam kollégiumban, egy egyetemi konferencia miatt, amit más városban tartottak. Egy külön részlegen voltunk, ahol volt egy wc, egy zuhanyzó, egy konyha és azt hiszem 3 hálószoba. Én egy fiúval osztozkodtam a hálón, mivel mind lányok voltunk és egy fiúnak külön helyet bérelni nem lett volna gazdaságos.


Az egész részleg így koedukált volt, wc, fürdőszoba is. Elég kulturált volt, nem volt tiszta kosz. Maga a részleg is otthonos volt.

2022. ápr. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
(Összehasonlítva a kórházzal, ahol voltam, jobb állapotban volt a kollégiumi fürdőszoba, de most csak az én kórházi szobámmat nézve, mivel mi hatan osztozkodtunk 1 wcn és zuhanyzón, a wc deszka meg lepotyogott a wcről, arról nem is beszélve, hogy mivel sokan voltunk, sokszor volt foglalt, míg a másik szobában két nő osztozott egy eléggé kultúrált wcs fürdőszobán. Ezt csak azért írom, hogy lásd, nem mindenhol vannak ugyanazok az állapotok.)
2022. ápr. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kollégium 1:

A koli 9 emeletéből 6 esetén egy helyiségben volt a férfi-női wc + piszoárok, a "női wc" annyi volt, hogy egy papír volt ragasztva az ajtóra, ami ezt jelezte. Olyan típusú, aminek a fala panelekből áll és nem tart a talajig.

A zuhanyzó is egy helyiségben volt (ezen a 6 szinten), de a női rész függönnyel leválasztva, és külön-külön a fülkék is leválasztva. A férfi rész fizikailag hátrébb, így oda elvileg csak a fiúk mentek, ott valamilyen érthetetlen okból egyáltalán nem volt függöny sehol.

A maradék 3 szinten ugyanilyen típusú megoldások, de nemenként külön helyiségekben.

Minden viszonylag új, modern és jó állapotú volt. A zuhanyfejekben azért volt szórás, számomra csak az egyikben volt elegendő a nyomás, de volt akinek pont másik volt a kedvence. Minden hétköznap reggel takarították, néha voltak igénytelen lakók, de alapvetően tiszta volt. Ha valami nagyobb buli volt hétvégén, azért vasárnap este már nem volt olyan rózsaillatú.

A nem koedukált helyiségek kevésbé szellőztek (legalábbis a női), így én kevésbé szerettem azt használni.


Kollégium 2:

Tipikus közepes állagú mosdók, rendszeresen takarított, de nem új. Szobánként fürdőszoba vegyes minőségben. Itt a tisztaság többnyire a lakóktól függött, de volt, ahol innen a szellőzőből másztak elő a csótányok, ahhoz sok köze nem volt a tisztán tartásnak. Ezt a kolit azóta újítják, gondolom végül mindenhol kiküszöbölik ezt a problémát.

2022. ápr. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!