Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért jó vagy nem jó napjainkb...

Miért jó vagy nem jó napjainkban pedagógusnak lenni?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 5. 06:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Hogy miért jó, arról fogalmam sincs. Pozitívumát nem látok azon túlmenően, hogy valaki szeret tanítani, átadni az ismereteket a fiataloknak.


Ami rossz: fizetés, egyre kevesebb döntési szabadság, nevelhetetlen kölykök, arrogáns szülők, a béredből soha nem lesz lakásod, önálló egzisztenciád, stb...

2022. ápr. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Ahogyan az első írja.

Középsuli óta tudtam, hogy tanár akarok lenni.

10 éve vagyok a pályán, középiskolában tanítok. Szeretek ezek a fiatalok között lenni, egyszerűen energiát adnak, jó velük dolgozni - még ha sokszor nehéz is. És jó látni, ha aztán a saját lábukra állnak és életrevaló fiatal felnőttek lesznek belőlük. "Csak" 10 éve vagyok még a pályán.


Anyagilag és a munkánk "közmegbecsültsége" szempontjából szerintem mindenki tudja, milyen a helyzet a tanügyben... Nem szeretek emiatt sápítozni, mert én választottam és én vagyok az, aki önszántamból továbbra is kitartok emellett, minden nehézség ellenére.

Azt azért hozzátenném, hogy amikor az egyetemet kezdtem, még azt láttam magam körül, hogy az egykori tanáraim még diploma előtt dolgozni kezdtek, és az egyetlen addigi munkahelyükről mentek nyugdíjba. Hát, mire befejeztem az egyetemet (időre, nem csúsztam), ez bőven megváltozott... De hát szeretem ezt a pályát, ezt a mai anyagias világban biztos nem tudja mindenki megérteni. És aki nem ilyen lelkületű, annak ezt hiába is magyarázza az ember.

Nem mondom, hogy soha nem fogok váltani, mert hát éhen halni azért senki sem akar, de én egyelőre elvagyok.

2022. ápr. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Noren1989 ***** válasza:
78%

Hozzàtenném, h a tanàrok durvàn 60%a alkalmatlan a pàlyàra.


Én inkàbb azt làtom, h aki nem elhivatott, annak kb egy kibúvó a szakma a gyàri meló alól.


Előnye kb semmi,de cserébe a frusztràció garantàlt.

2022. ápr. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%

Egyébként, lehet hülyeséget beszélek, de az én tanáraim azért eg~sz jól keresnek. Mondjuk leet azért mert ez egy esti gimnázium, nem tudom, de hallottam ahogy beszélik, hogy emelik a fizetésüket 480 ezerre... És ők emellett nappalin is tanítanak.

Valószínűleg igaz is hogy ennyit keresnek, az egyik mindig taxival jön suliba, a másik meg ott dicsekedett az "igazgatónak", hogy most vett egy új Toyotát.🤷‍♂️

2022. ápr. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
15%
Pontozzátok csak le, de attól még így van🤷‍♂️
2022. ápr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

5. Te magad is írtad:

"Egyébként, lehet hülyeséget beszélek"

Igen, azt beszélsz.

2022. ápr. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%
4-es,ja, egy tanár csak a fizetéséből vehet új kocsit, törvény tiltja ugyanis hogy örököljön, vagy hogy mondjuk a párja keressen olyan jól, hogy abból, hitelt meg ugye eleve nem is kaphatnak mert annyira jól élnek...🤷‍♂️
2022. ápr. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Kötekedés nélkül mondom, hogy kíváncsi vagyok hol van az az iskola, és mennyire kormánypárti, ahol majdnem 500 ezres fizetése van a tanároknak. Anyukám több évtizede van a pályán, és mégis csak a felét keresi annak...


Ami a taxis részt illeti. Nálunk egyetemen volt egy idős professzor, aki (Isten nyugosztalja) komolyabb térd gondokkal küzdött, és nagyon nehezen közlekedett már. Nem lakott közel a sulihoz, és a problémája miatt már vezetni sem tudott, a munkába járást pedig taxival oldotta meg. Több szaktársam rendszeresen meg is jegyezte, hogy "már megint hozatja magát". Azt azonban akkor még nem tudták, hogy az egyik szomszédja dolgozott taxisként, akivel nagyon jóban voltak és telephelyre jövet, menet elvitte magával a bácsit. Szóval nem minden esetben a kényelmesség, vagy épp az "én még ezt is megtehetem, mert van erre is pénzem" hozzáállás van a dolgok mögött. Nem mindegy milyen következtetést vonunk le egy olyan szituációról, amire nincsen 100%-os rálátásunk.



Na, de a kérdésre válaszolva.

A tanárság negatív része például a szörnyen alacsony fizetés, a megbecsülés és az alapvető tisztelet szinte teljes hiánya. Egy másik válaszomban is úgy hivatkoztam szegényekre, mint a kormány legfrissebb boxzsákjaira, és ezzel már sokat elmondtam.

Neveletlen a gyerekek nagyja, akikhez társulnak még az arrogáns szülők is, akik elvárják, hogy tanítás alatt is a Messenger-en lógj és az ő üzeneteikre válaszolgass, hétvégén is nyugodt szívvel hívogatnak, vagy épp hétköznap este 8 körül is. Rengeteg tanfolyamon, továbbképzésen kell részt venni, de még ezt is felülmúlja a portfólió készítése és az azzal járó stressz.

Hatalmas felelősség nyomja a vállukat napi szinten, elvégre, ha valami történik a 30+ gyerek egyikével, őt veszik elő, és rengeteg kötelező, fizetetlen túlórájuk is van. Ha hazaesnek, készülnek a következő napra, dolgozatot javítanak, állítanak össze, Krétába adminisztrálnak, ezt mind pedig munkaidőn kívül. Egy szimpla jegy bejegyzéséhez is hosszabb idő kell, mint gondolnánk, és ezt még egy saját naplóba is rögzíteni kell, mert a Kréta rendszer nem túl megbízható (nem tölt be, akadozik), ami plusz fejfájást okoz még.


Pozitív látni, amikor a gyerekek sikeresen sajátítják el a tananyagot, szeretnek órákra járni, ez egyben egy nagyon jó visszajelzés is.

2022. ápr. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
10%
#8 A legkevésbé sem kormánypárti, egy ellenzéki politikus az igazgató.🤷‍♂️
2022. ápr. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Esti sulis válaszoló, milyen suliba jársz? Állami? Alapítványi? Gimi? Szakközép? Nem mindegy

Esti suli egy plusz bevétel a sima órák mellett, másrészt honnan tudod hogy a tanárok nem melóznak még valami mást is mellette?

Nálunk alapítványi szakközépben volt hogy a szakmai tanárok kerestek jól, de ők is csak azért mert vagy melóztak mellette (pl volt aki kamionozott és abból volt pénze) vagy minden évben kaptak fizuemelést mert amúgy el akartak menni de akkor nem lett volna szakmai tanár és így tudta őket itt tartani az igazgató

De ez csak a szakmai tanárok, közismeretisek ugyanúgy keveset kaptak

2022. ápr. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!