Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit szóltok arra az esetre,...

Mit szóltok arra az esetre, ha egy 50-es tanárnőnek rendszeresen eljárt a keze (2000-es évek eleje), olyan apróságokért is, hogy valaki kiborított valamit / lemaradt írásban, és ezt az összes szülő eltűrte? Mindenki tudta, és mindenki elfogadta.

Figyelt kérdés
Semmi, de semmi számonkérés nem lett soha belőle. Egyszer akadt ki egy idősebb apuka, hogy a fia rossz jegyet kapott tőle, de az tényleg semmit sem tanult, így ott is a gyerek járt rosszul, a tanárnő az osztály előtt égette be a gyereket, hogy az apja mit csinált. Nem egy lepukkant, idegbeteg, züllött nőre kell gondolni, mindig egy kifinomult, korosodó dámaként jött tanítani, tele ékszerekkel, megcsinált frizurával, gazdag családból (rendszeresen jártak külföldre, valamint a gyereke is kőgazdag). Nemrég beszéltünk róla a barátnőmmel így sok év távlatában, és csodálkozunk, hogy sosem érte semmilyen retorzió a nőt, talán félhettek tőle? Mai napig is nagy tiszteletet élvez a városban, valamint abszolút nem lett nénis, maradt ugyanaz a kifinomult, hűvös dáma, aki mindig is volt.

2022. ápr. 7. 21:06
 1/10 A kérdező kommentje:
Abban volt igaza, hogy ha egy gyerek lassabban írt akkor kapásból nyakon kellett vágni? Légyszi, ne legyen gyereked...
2022. ápr. 7. 21:13
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Anno sajnos azt gondolták nem nagy ügy, ezért nem lett belőle semmi. Nálunk is ugyan ez volt.

Gondolom azóta leszokott a pofozkodásról (ha még tanít), utólag meg nem ismerek senkit aki feldobott volna tanárt…

2022. ápr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Pár éve mehetett nyugdíjba, végig megbecsült tanár volt. Tanítás terén mondjuk nem volt rossz (3-4.-ben volt ofő), viszont eszméletlen apróságokért is járt verés. Minket azért vert fejbe egy osztálytársammal, mert véletlen kiborítottuk a mágnesport. Barátnőmet meg azért, mert véletlenül nekiment egy srác padjának, a festékes víz kiborult és eláztatta a srác festményét. Szegény lány hiába szégyellte magát és kért azonnal, önként bocsánatot, a srác is megbocsátott, az ofő megverte érte.
2022. ápr. 7. 21:26
 4/10 anonim ***** válasza:
46%

Én nem tudom, nálunk is annak idején durrant a pofon.

2 diplomám van, 800-900 ezret keresek nettóban, van egy tök fasza házam, de mindegy is, mert nem feltétlenül kell ebbem mérni a sikert.

Viszont úgy gondolom, hogy jó a kapcsolatom a gyerekeimmel, annak ellenére, hogy néha rávágtam a fenekükre.

Ma meg visszavezetik, hogy azért lett tömeggyilkos a gyerekből, mert annak idején kapott egy pofont.

2022. ápr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Itt nem szimpla fenékre csapásról van szó, hanem lemaradásért, apróbb balesetért akkora nyakast levert a tanárnő, hogy zsibbadt az ember feje utána hosszasan. Még csak problémás osztály sem voltunk. Jah, és nem írtam utána gyorsabban, mondanom sem kell, ilyen alkat maradtam örökre.
2022. ápr. 7. 22:29
 6/10 anonim ***** válasza:
42%

Most őszintén, mit szóljunk hozzá ennyi év távlatából? Mi értelme ennek a kérdésnek?

Azt gondolom, hogy ma már felesleges ezen rugózni.

2022. ápr. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Véleménye az embernek lehet, és már akkor is volt, hogy egy másik tanárnőt egy pofonért leb.szta az egyik szülő, míg ez pedig mindent megtehetett.
2022. ápr. 8. 11:32
 8/10 anonim ***** válasza:
7%

Lett neked vagy valakinek pszichés problémája ettől?

Fel akarod jelenteni a nyugdíjas tanárnőt bántalmazásért? Már régen elavult, mint bűncselekmény.


Mi a célja ennek a kérdésnek?


Hogy mit gondolunk erről? Minket az egyik tanárnő a naplóval vágott mindig fejbe, ha gond volt. Nem volt kellemes, de komoly baja nem lett tőle senkinek. Jobb lett volna nyilván, ha nem csinálja. De ez kb 35 éve volt, most is csak azért jutott eszembe, mert te megírtad ezt a sztorit.

2022. ápr. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kérdezni sem lehet? Mint írtam, spontán szóba került a barátnőmmel, ez ihlette a kérdést. Nálatok sosem jönnek elő régi sztorik senkivel? Akkor annak mi a célja? Semmi különösebb, az emberi kommunikáció általában spontán alakul. Teljesen felesleges ez a kákán a csomót mentalitás.
2022. ápr. 8. 12:13
 10/10 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: Komolyabb pszichés baj bár nem, azért emlékszik rá az ember. Én már biztos nem hagynám szó nélkül, ha az én gyerekemmel történne.
2022. ápr. 8. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!