Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kinek a feladata lenne ? Szül...

Kinek a feladata lenne ? Szülő vagy iskola

Figyelt kérdés

A tiktok és a gyk-n látott dolgok,alkották meg bennem ezt a kérdést.


Sokszor hallani látni,hogy az oktatás szar...miért nem lehet olyat tanítani aminek van értelme..amit használsz a hétköznapi életben.

Pl csekk feladás,posta,bank... hivatalosan email írás, betét lap csere koccanás esetén,főzés...alap hétköznapi dolgok.


Én úgy gondolom,hogy az iskola, a tanárok nem tehetnek erről a szar rendszerről...egyetértek abban,hogy sok tantárgy haszontalan és jó lenne sokkal életszerűbb helyzeteket tanulni,de sajnos ez egyenlőre nem opció.

A másik gondolatom,hogy ha végig vesszük már kisbaba korod óta a szüleid nevelnek, terelnek, segítenek a hétköznapi dolgokban.


ki tanít meg arra,hogy vigyázz és becsüld meg a dolgaid,ne putriban élj hanem rakd el a helyére,legyél tiszteletteljes és köszönj.


Ki tanít meg arra,hogy ne szórd el a pénzt, hanem gyűjtsd,otthon mutatják meg a becsületességet ne lopj és légy őszinte.


A pontosságot,hogy időben készülj el és időben érj oda,ne késs el sehonnan.

A szorgalmat, empátiát és az elfogadást.


Megtanultad az iskolában a pénz értékét fogalmát,megtanultál számolni,ki küldött le a boltba, nem azért mert anya nem ér rá,hanem azért, hogy tanuld,hogy mindennek ára van,és ha kapsz 500 Ft akkor ne 640ft dürümtésztát hozz.


Anya épp a csekkeket ellenőrizte és számolja,nyugodtan menj oda és kérdezd meg mi az, elmagyarázta,hogy amit használsz a lakásban tv,internet,telefon, víz, gáz fűtés, ezeket mind ki kell fizetni úgy hívják fix havi kiadás,mert minden hónapban jönnek (már amelyik) vannak olyanok is ami 2 havonta ..

Vannak szolgáltatások is pl szemétszállitás azt is ki kell fizetni,hogy elvigyék


Anya főzött hétvégén,szólt hogy segítsél, nem baszogatásból tette,hogy jajj minek kimenni hétvégén és bámulni,hogy forr a leves,azért tette,hogy tanulj meg főzni nézzd és jegyezd meg..jó persze van szakácskönyv is,de ahány ház annyi szokás, lehet az egyik ezzel a fűszerrel írja,a másik meg épp kihadja.


Nálunk a családban történet már durrdefekt és koccanás is tudom,hogy ha nem sérült személy akkor a másikkal meg kell egyezni a betétlap cserében felvenni az adatokat majd biztosítoba menni és karszakertot keresni.


Ki tanít meg ezekre mind a szülő.

Szóval szîdhatjuk itt az oktatást,de ha úgy érzed hasznos dolgot szeretnél tanulni, ott van anyukád apukád ők megmutatják elmagyarázzák + már az internet világában élünk olvass utánna, ha érdekel valami.

Ne csak tiktok létezik


Én pl nem szeretem ahogy anya főzz mert mindenben annyi zsírt és olajat használ,

mit teszek, nem az iskolákat ocsárlom,hogy jajj a hülye iskola miért nem mutatta meg,hanem nézek videókat recepteket és eldöntöm a látottak alapján melyik hasonlít arra az ízvilágra ami hasonlít anyáéra,de egy fokkal jobb,nekem a Nosalty vált be, jók a receptjei a videói és én így tanultam meg főzni


Kinek mi a véleménye erről


Én erre csak ennyit tudok mondani.



2021. aug. 21. 06:44
A kérdező szavazást indított:
Szülő dolga,hogy megtanítson a hétköznapokra
Az iskola dolga
Is-is
Internet a barátod
Mind a 3 egyszerre
62 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Csak úgy hatékony a nevelés, ha a szülő és az iskola egymással együttműködik. A tanár szava semmit nem ér, ha otthon más a légkör
2021. aug. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
A suli már kész "alapanyagból" dolgozik, a gyerek hozza az otthoni mintát, amin nehéz változtatni. Plusz a sulinak kötött tanterv van, mit KELL tanítani, azt pedig központilag határozzák meg, kritizálják a tanárok is, de akkor is azt a tananyagot kell leadniuk.
2021. aug. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Nehezen értelmezhető és helyenként értelmetlen a kérdés. Attól, hogy valakinek ilyen vagy olyan véleménye van, a mások véleménye még megmarad és nincs egyetlen üdvözítő megoldás vagy szabály. Az emberi tanulás összetett dolog, nyilván először a szülői környezettől tanul a gyerek. De mivel lát és tapasztal mást is a külvilágból, ezért tanul onnan is. Hogy aztán amit tanul, az önmagában jó vagy rossz, az megint más szempont. A személyes, mindennapi gyakorlati teendőket a közvetlen környezettől tanuljuk meg a magunk módján, de mindenki lefordítja a "saját" nyelvére a látottakat/hallottakat és úgy alkalmazza. Az, hogy anyád zsírosan főz, azt nyilván a saját anyjától tanulta el és nem is gondolkodott róla, eddig megfelelő volt, kárát nyilván nem látta, de attól még te gondolhatod másképp és csinálhatod másképp. Hogy ki mennyire képes felfogni a dolgokat, mennyire tud magától is tanulni, az nagyon személyes, személyiség-függő. Erre mondják, hogy néz, de nem lát. A lényegest és lényegtelent mindenképpen meg kell különböztetni egymástól, hogy mi a hasznos és észszerű és mi a divat, a felszín. Az iskola általában nem a közvetlen napi teendőkre tanít meg, hanem inkább általánosságokra, vezérelvekre. A konkrét gyakorlatot legfeljebb szakiskolák tanműhelyében vagy otthon a barkácsoló, fizikai tevékenységet végző személy közvetlen jelenlétében lehet elsajátítani. Persze vannak önállóbb személyiségek, akik olyanba fognak, amit sem otthon, sem az iskolában nem láttak, nem tapasztaltak, önmaguktól belevágnak és önképzéssel jutnak el valahová.
2021. aug. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Az a baj, hogy ezek a dolgok alap intelligenciával beláthatók.


A postával, betétlappal meg a többi hülyeséggel hagyjál, felnőtt ember vagyok és egész eddigi életemben 2-3x kellett postán feladnom valamit, a banki ügyintézéshez és a szerződések figyelmes elolvasásához pedig elég magyarul megtanulni. Sokkal többet használom azt a tudást, amit matek órán tanultam, mint ezeket. Ha pedig mégis kellene, tudom, hol keressem és tudom, hol kérjek segítséget és ez nekem elég is. És mindenkinek elégnek kellene lennie.


Alap dolgokkal húzni az időt, szerintem fölösleges. Ha szükséged lesz rá az életben, úgyis szerzel belőle rutint és egyébként is, csak egyszer kell rájönni.

2021. aug. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
*hagyjanak bocsi
2021. aug. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Akik a tankönyveket írják, nekik lehetne életszerű példákat beleírni, hogy hol használod, pl a százalékszámítást hitelfelvételnél, az oldatokat főzésnél, a sebességet közlekedésnél, sportban, de ez sem a tanárok dolga, jelenleg szabad tankönyvválasztás sincs (gyerekkoromban még volt).
2021. aug. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
#6 a mi tankönyveinkbe voltak ilyen példák már 10 évvel ezelőtt is, mikor iskolás voltam. Azóta is vannak. Aki nyitott rá, annak minden lehetőség adott.
2021. aug. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A mostani tankönyveket nem ismerem, csak azért írtam, mert ott lenne ennek a legjobb helye, de külön kiemelni plusz tananyagként nem látom értelmét.
2021. aug. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%
Alapvetően a szülők dolga, de jól mondták fentebb, hogy az iskola hozott anyagból dolgozik. Nagyon gyakran hallom, hogy első osztályba úgy kerül be a gyerek, hogy nem tudja a cipőjét bekötni, nem ismeri a zsebkendőt, a kést/villát hírből sem, és a pedagógusnak kell ezt is megtanítani, az iskolai tananyag mellett.
2021. aug. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A szülőé.
2021. aug. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!