Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan tanárokról, akik ha iskolán kívül, szabadidőben meglátják valamelyik diákjukat, akkor utána, a suliban óra közben mindenképpen igyekeznek valami negatív vagy gúnyos megjegyzést tenni?

Figyelt kérdés

Ahogy emlékszem, nálunk általánosban leginkább a gyengébben tanulókkal csinálták ezt. (Én is az voltam.) Például egyszer hétköznap este bicajjal tekertem haza valahonnan, az egyik tanárnőm jött szembe velem, köszöntem, ő vissza, majd tekertem tovább. Másnap órán kérdezett tőlem valamit, amire nem tudtam a választ. Erre ő azt mondja, hogyha a bicajozásra van eszem meg időm, akkor tanulni is illene.

Egy másik esetben meg egy tanárnő valakit meglátott a haverjaival lazulgatni, trécselgetni. Pár nappal később, amikor órán felelt és nem nagyon tudott semmit, akkor megjegyezte, hogy bezzeg amikor a haverjaival van, akkor be nem áll a szája.

Meg voltak még ilyenek. Az efféle tanárok úgy gondolják, hogy a rossz tanulók majd semmi mást nem fognak csinálni a szabadidejükben csak nonstop otthon bújják az anyagot? Nektek voltak/vannak ilyen tanáraitok?



2022. ápr. 18. 08:47
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
32%
Nem tudom, léteznek-e ilyenek, de az biztos, hogy te egy egyedi esetből általánosítasz. Nem létezik a tanároknak olyan átfogó halmaza, ami kollektíven a leírtaknak megfelelően viselkedne.
2022. ápr. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
82%
Az ilyen nyomorult nem való tanárnak. Kár, hogy csak lexikális tudás kell ahhoz, hogy tanár legyen valaki, hogy emberileg alkalmas-e, senki sem vizsgálja. Köze sincs hozzá, hol van a tauló tanítás után. Talán ostoba beszólogatás helyett taníthatna jobba és akkor nem lenne nála rossz tanuló.
2022. ápr. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
1: Gondolom, te tanár vagy, azért akarsz cáfolni. Ahogy utalok rá, ezen a kettőn kívül más esetek is voltak.
2022. ápr. 18. 09:23
 4/44 A kérdező kommentje:
Nem egészen ez a példa, de egy lánybarátom mesélte, hogy egyszer gimis korában, szombat este a kedvenc rockkocsmája előtt állva dohányzott a haverjaival. Egyszer csak elsétált ott az egyik tanárja, kikapta a cigit a kezéből, és eltaposta, majd rárivallt, hogy 17 évesen ne dohányozgasson! Eléggé megalázta ezzel a haverok előtt. Hétfőn az anyja ment be a gimnáziumba, és rakta keményen helyre ezt a tanárt.
2022. ápr. 18. 09:30
 5/44 anonim ***** válasza:
13%
Nem biztos, hogy ez a megfelelő kategória a cigányság problémáinak elemzésére!
2022. ápr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
5: Bocs, de te mégis miről beszélsz? Nem másik kérdéshez akartad ezt a kommentet?
2022. ápr. 18. 09:39
 7/44 anonim ***** válasza:
83%
Nekem volt ilyen tapasztalatom. Vagyis hasonló. Úgy mentem suliba hogy rúzs volt a számon, és mikor a tanárnő kérdezett valamit, nem tudtam a választ. Meg valami olyasmit mondtam hogy nem volt rendesen időm tanulni. Erre megszólalt, hogy "de a szádat volt időd kikenni" Idióta.
2022. ápr. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
7: Nálunk olyan volt, hogy egy lánnyal ott mindenki előtt lemosatta a kifestett körmeit.
2022. ápr. 18. 09:44
 9/44 anonim ***** válasza:
90%

Az semmi!

Nélunk volt egy szadista féreg napközis tanárnő, aki egy alsós kislány körméről kis tégladarabal vakartatta le a körömlakkot.

Nos, nekem is volt olyan tanárom, aki ott alázta a diákokat, ahol csak tudta. Normális szülő ilyenkor bemegy és redet tesz.

Sajnos sok az abszolut alkalmas pedagógus, akinek nem lene helye emberek között. Mivel a tanári pálya rosszul fizetett és kevesen jeentkeznek rá, így mindeféle hulladék a redszerben marad, "jobb mint a semmi" alapon. A régebbi időkben meg sajos tekitélyelvűbb volt a társadalom, így a tanár kedvére zsarnokoskodhatott, alázhatott.

Legtöbbjük a tanításhoz már nem ért ennyire.

A jó tanárt viszont meg kell becsülni, mert szért ilyen isakad.

Na nem a kitüntetett tanárok között...

Az igazán jó tanárokat sajnos többnyire észre sem veszik, mert ők szerény, jó lelkű emberek.

2022. ápr. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
91%
Kicsinyes, primitív fricska volt irányodba. Nem sok köze van hozzá, hogy te hova mentél bringával és mikor. Mintha egy diák élete csak abból állna, hogy 12 órában tanul...
2022. ápr. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!