Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Titeket befolyasol masok...

Titeket befolyasol masok negativ velemenye rolatok?

Figyelt kérdés
Hogyan tudom elengedni ha valaki rossznak lat es egy hibam miatt nez le teljesen?
2020. márc. 2. 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
ha számodra nem közel álló személy mondja, akkor gondolj arra hogy ne fodadj el kritikát olyantól akitől tanácsot sem fogadnál. ha viszont olyan embertől kapod akiről tudod hogy csak jót akar, akkor azért fontold meg hogy nincs e igaza egy kicsit
2020. márc. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Igen.
2020. márc. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%
Mindenképpen alaposan át kell rágni a véleményt és ki kell belőle hámozni az igazságot. Aztán ennek megfelelően kell elvetni vagy megfogadni a benne rejlőket.
2020. márc. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ahogyan az 1es írja:

ha olyan ember mond rólad rosszat, akinek adsz a véleményére, akit ismersz, akkor gondold át, beszéld meg miért mond ilyet.

Ha valaki olyan, akit nem vagy alig ismersz, ebben az esetben is átgondolhatod, vajon jogos-e amit mond rólad, de ha úgy gondolod, hogy nincs igaza, akkor nem kell nagy jelentőséget tulajdonítani neki. Nem ismered, nem tudod milyen az értékrendje, milyen ember. Lehet, hogy szimplán csak rosszindulatú, irigy, gonosz.

Egyébként aki egy hibád miatt lát rossznak, az komolytalan - hacsak nem valami komoly hibáról van szó. Azért nem mindegy a hiba se: munkában vagy magánéletben, fontos vagy appróság. Mindenki hibázik, senki sem tökéletes, az sem, aki téged lenéz.

de mégegyszer: ez általánosság, nem tudjuk a történedet, lehet, hogy igaza van, lehet, hogy nincs.

2020. márc. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem sok ilyen volt az életem során, jó párban én is hibás voltam, sajnos.


Viszont volt, hogy tényleg ok nélkül utált például két évfolyamtársnőm. Közölték, hogy egyszerűen nem tetszik nekik a fejem, nem vagyok szimpatikus. Az valamiért borzalmas érzés volt, de rátett erre egy lapáttal, hogy folyamatosan beszólogattak nekem.

Aztán amikor látták, hogy a többiekkel mennyire jól elvagyok ők is nyitottak felém.

Nem mintha erre akkor szükségem lett volna a történtek után és nem is éreztem őszintének.

Pár hónap után meg kiderült, hogy a többség nem bírja elviselni őket.


Lehet, aki téged "bánt" még nyomorultabb lelkiállapotban van, és csak így akarja magát jobbnak érezni.

2020. márc. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha ismerem, igen, bár ha nem jogos, akkor nem tudok vele mit kezdeni.


Ha nem ismerem, nem érdekel.

2020. márc. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen. Ha van hibád, és az szerinted is hiba, javítsd meg. Ha ezután is lenéz, akkor már tényleg meg kellene próbálni elengedni. Illetve büszke lehetsz arra, hogy te fejlődtél.
2020. márc. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Vannak emberek, akik felületesen alkotnak véleményt, vagy akár egyetlenegy benyomás alapján. Mondjuk, hogy példát írjak: első találkozásotok van és lehet kétféle menüből választani. Te mondod: "A menüt nem szeretem". Az illető: "borzasztó hogy te milyen válogatós vagy!" - mert ez esetleg emlékezteti más emberekre, de ez csak azt mutatja, hogy felületesen alkot véleményt és nem ismer.

Vannak a rosszindulatú illetők, akik szintén felületesen alkotnak véleményt, mások "hitelesnek elfogadott" pletykái alapján, "ezt mondta, tehát biztos igaz". Igazságtartalomról meg se győződnek. Velük se igazán lehet mit kezdeni. Szomorú, hogy vannak, szomorú, hogy ez van, mert sok emberi kapcsolat a nem őszinte kommunikációtól romlik el, hanem az egymásról való, meg nem beszélt, rosszindulatú feltételezésektől.

Vannak azok az emberek, akik azért mondanak kritikát, mert őszintén segíteni akarnak és azt szeretnék, hogy adott dolgon változtasson az illető (de ha pozitív dolgot látnak nála, akkor is megmondják), na ők elég kevesen lehetnek...

Minden szituációban érdemes megnézni hogy mi szól a másikról és mi arról, akiről mondják, sokan csak sértettek és saját gondolataikat vetítik a másikra.

Szinte egész életemben megviselt az, ha a másiknak negatív véleménye volt rólam, pletyka, vagy bármi alapján, de ez az, amit nem szabad tenni és amit előttem írók nagyon jól megfogalmaztak.

2020. márc. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kezd nem érdekelni a társadalom.
2020. márc. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Abszolút nem
2020. márc. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!