Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Manapság egy iskolában sokat...

Manapság egy iskolában sokat számít az, ha valaki 1-2 évvel idősebb az osztálytársainál (akár általánosban, akár gimiben)? Kinézetre vagy viselkedésileg az ilyen gyerek kitűnik a többiek közül?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 18. 20:53
 1/2 anonim ***** válasza:
78%
Ha évvesztes nem igazán számít, ha 2x bukott az lehet feltűnő sok szempontból.
2022. ápr. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1.


11 évesen mentem ötödikbe külföldön. A többiek 10 évesek voltak. Nem szerettem az osztálytársaimat abban az egy évben. Állandóan a cici, menzesz, nemiszőr, hónaljszőr volt a témájuk, a lányok kérték, hogy mutassam meg a cicimet nekik, mert érdekli őket, ha banánt ettem a péniszre asszociáltak és vihogtak, éretlennek éreztem őket.

Hatodikban ez normalizálódott, szőrösödtek, menzeszeltek, szóval már nem izgatta őket ez az intim téma és a beszélgetések is normális témákon alapultak. Így nem érződött a korkülönbség.


Kinézetre nem volt különbség, nem voltam se magasabb, se túlkoros hozzájuk képest.


2.


Az egyik osztálytársnőm volt nálunk a legmagasabb és, ha jól tudom, 8 évesen lett elsős vagy hét évesen kezdte a sulit és hamar betöltötte a nyolcat.


Ő rögtön elsőben lebukott tőlünk. Viselkedésileg nem volt különbség közte és a többi új osztálytársa között, voltak barátnői is onnan, de sokkal magasabb és testileg érettebb volt náluk.


3.


Gimiben egy lány megbukott és el akart menni másik suliba, ahol az igazgató azt mondta, hogy aggódik, hogy 2 évvel fiatalabbak közé fog járni (mert az oviban is tovább tartották) és majd látszani fog a korkülönbség ahogy nőnek fel, főleg, amikor ő lesz 18, a többiek meg 16 évesek. Végül mégis felvették oda.

Se viselkedésileg, se kinézetre nem volt más.

2022. ápr. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!