Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanároknak (középiskolai)...

Tanároknak (középiskolai) ugyanolyan "üzemorvosi" vizsgálaton kell részt venniük munkába álláskor, mint az átlagos embereknek?

Figyelt kérdés
Jelenleg még hallgató vagyok, csupán tájékozódnék. Mivel nem megerőltető munka, ugye nem veszik komolyan? Mi történik, ha magas lenne a pulzusom és a vérnyomásom, mert izgulok? Volt már akit emiatt alkalmatlanná nyilvánítottak?

2022. máj. 15. 14:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
24%

Akkor előtte még tudd meg, mi a különbség az alkalmassági vizsgálat és a kényszergyógykezelés között.


"Tehát, ha nem akarok gyógyszert szedni, akkor nem szedetnek velem? "

2022. máj. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Csupán nem szeretnék az utcára kerülni:) Gondolom, ti is tudjátok, mit jelent egy munkahely. A fehérköpenyesek egyetlen tollvonással az utcára küldhetnek...

És igen, abban reménykedtem, hogy nem olyan szigorú nekünk, mint mondjuk a MÁV-START-nál.

2022. máj. 15. 20:02
 13/23 anonim ***** válasza:
Ezt úgy mégis hogy képzeled, hogy "szedetnek"? Minden reggel 7-kor becsönget a nővérke, és bedobja a szádba? Az üzemorvos meg havi rendszerességgel magától felírja neked a receptet?
2022. máj. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

13: Addig megtagadják a munkaviszonyt, amíg a munkavállaló nem szedi rendszeresen az előírt gyógyszereket és be nem áll a vérnyomása. Szerintem nekem majd elég lenne egy fertőzésmentességet (tüdőszűrés) igazolni a közösségbe járás miatt.

Egyik válaszoló említette a járművezetőket. Náluk tényleg kalap-kabát akár egyszeri magasabb értékeknél is. Sőt a vércukorról, koleszterinről nem is beszélve.

2022. máj. 15. 20:08
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban így lenne, 10\8 ember munkanélküli lenne.
2022. máj. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Akkor csak a fejmosás lesz:) Köszönöm!!
2022. máj. 15. 20:18
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Ömm... Nekem nincs emlékem arról, hogy valaha is megmérték volna a vérnyomásom meg a pulzusom.


Csak kérdezték, hogy szedek-e valamit, volt e valami súlyos betegségem, kb mennyi a súlyom, hány dioptriás a szemüvegem meg gyorsan megvizsgálták a látásomat meg a hasamat.


Egy hely kivételével mindenhol 5 perc alatt le is zavartuk az egészet.


Azon az egy helyen is annyi volt csak, hogy elmondtam a dokinak, hogy én gyógyszereket szedek (már nem, szerencsére) és a doki megkért, hogy menjek vissza papírokkal amikben részletesen olvashatja a kórtörténetemet.

Szerencsére nem kellett visszamennem, mert felmondtam közben.

A következő üzemiorvosnak is elmondtam hogy gyógyszeres kezelés alatt állok. Ő csak megnyugtatóan mondta, hogy semmi gond és haladtunk tovább a vizsgálatban.

2022. máj. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus tanári rettegés a felmondástól, a főnöktől, hogy mit nyomnak le a torkodon mert megtehetik, meg milesz ha egy tollvonással kirúgnak.

Jól bele fogsz illeszkedni a tanártársadalomba.

2022. máj. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
És szerinted naponta fogják ellenőrizgetni a vérnyomásodat, és addig nem engednek tanítani, míg jó nem lesz? Ezt ki csinálná? Az igazgató személyesen? Vagy a takarítónő? Vagy el kéne járulnod mindennap az üzemorvosi rendelőbe? Sőt utána is, mert hátha abbahagyod? Jaj, ne már! Ennyire azért nem vagy fontos személy! Meg a vérnyomásod se annyira fontos!
2022. máj. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Kutyát nem érdekli az sem, ha 20 éve alkoholista vagy vagy éppen 130 kilós cukorbeteg. Menj be és add le az órát, és ha lehet, fogd be a szád és legyél szolgalelkű. Ezzel meg is tetted smit elvárnak tőled.
2022. máj. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!