Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanároknak (középiskolai)...

Tanároknak (középiskolai) ugyanolyan "üzemorvosi" vizsgálaton kell részt venniük munkába álláskor, mint az átlagos embereknek?

Figyelt kérdés
Jelenleg még hallgató vagyok, csupán tájékozódnék. Mivel nem megerőltető munka, ugye nem veszik komolyan? Mi történik, ha magas lenne a pulzusom és a vérnyomásom, mert izgulok? Volt már akit emiatt alkalmatlanná nyilvánítottak?

2022. máj. 15. 14:27
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Akkor nem értem, mi van a vasútnál:D

Azért ennyire nem kell belerúgni a tanárokba, 1-1 személy nem lázadhat fel, mert akkor úgyis elnyomják őket... sajnos az összetartás meg nem elég erős.

2022. máj. 15. 21:06
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Basszus, tényleg nincs mitől félni.

Anyukám és öcsém tanár, én meg vasúti cégnél dolgozom mérnökként, de van érvényes mozdonyvezetői vizsgám, így nyilván az egészségügyi alkalmassági követelményeknek eleget kell tennem, hiába nem abban a munkakörben dolgozom. Annyit tudok mondani, hogy a kettő üzemorvosi nagyon nem egy kategória, a tanári ahogy elmodnják kb vicc, a kötelező kipipálása és nem több, a vasúti meg véresen komoly, még úgy is, hogy időszakos alkalmasságin már több tekintetben enyhébbek a feltételek és kevésbé is vezsik komolyan, mint az új felvételes alkalmassági vizsgálatot.

Őszintén, én olyat még nem hallottam, hogy tanárt elküldtek volna az egészségi állapota miatt, amíg be tudott menni megtartani az óráit.

2022. máj. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Igazából, ha tehetnék, akkor is beküldenének, ha nem bírod megtartani :D
2022. máj. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!