Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárnak joga van számon...

Tanárnak joga van számon kérni rajtam miért nem mentem el egy órarenden kívüli, deklaráltan nem kötelező késő délutáni rendezvényre? miről adnék én számot ha eleve nem volt kötelező? Nem mentem mert CSAK

Figyelt kérdés
2022. máj. 31. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Csak te nem mentél vagy többen? Ha téged kivéve mindenki el bírta vonszolni magát és nincs nyomós indokod, plusz tanulás szempontjából hasznos lett volna az a program, akkor igen, számon kérnélek mint tanár. Persze hivatalosan nem kaphatsz érte büntetést.
2022. máj. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem volt kötelező, akkor nyilván nem kérheti számon, hogy miért nem voltál ott, mivel ez a lényege a nem kötelezőnek.

Ha elkezd csesztetni emiatt, ofőnek mindenképp szólj,.végső esetben pedig az igazgatónak!

2022. máj. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
58%

Hát, figyelj.

Joga nincsen hozzá. De joga van megharagudni és pikkelni rád. Innentől nem hiszem, hogy a többit el kéne magyarázni.

2022. máj. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha az órarenden kívüli, nincs joga.


Ha egy órát pótoltok vele, pl egy óra ezért maradt el, akkor van.


Én pl az osztálykirándulásokra nem mentem a végefele és ugyanúgy le kellett igazolni, mert az osztály a tanítás helyett ment el rá. Ha nem lett volna leigazolva, ofő számon kérhette volna rajtam, hogy hol voltam.

2022. máj. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kötelező, természetesen nem kérheti számon.


De nagyon sok az idegbajos, túlérzékeny ember itt a gyakorin. Ha esetleg érdeklődve megkérdezi, miért nem mentél el, az nem számon kérés. Rengeteget számít a hangnem, a stílus.

Viszont erre azt a választ is el kell fogadnia, hogy egyszerűen nem volt kedved.

2022. jún. 1. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak kíváncsi, hogy van-e valami oka, hogy nem mentél.

Nem számonkérés, csak kíváncsiság.

2022. jún. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!