Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Csak én félek ettől?

Csak én félek ettől?

Figyelt kérdés
Szeptembertől egyetemre akarok menni, most érettségizem, így benne is vagyok néhány érettségis csoportba facebookon. Egyre több olyan poszt van, hogy az adott szakra jelentkezők lépjenek be egy messenger csoportba, ahol ismerekedni lehet a leendő szaktársakkal. Valamiért félek ettől. Csak bennem van ez az érzés, vagy más is van így vele? :((

2022. jún. 9. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Ők is csak emberek!
2022. jún. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
De miért félsz? Mármint most konkrétan mitől? Nem értem. Belépsz a messenger csoportba, max. nem írsz semmit sem a csoportban.
2022. jún. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Én szociális fóbiás vagyok, aztán mégis a második szakomat végzem el lassan és mindkét szakon megtaláltam a magam társaságát, pedig nagyon nehezen ismerkedek. Nem kell ettől tartani, a messenger csoportokba nyugodtan lépj be, max nem írsz majd, élőben meg úgyis kénytelen leszel másokkal kommunikálni és megismerkedsz másokkal.
2022. jún. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

Én ezt olyan szinten nem teljesen értem, hogy a ponthatárokról még semmi infó, és mi abszolút megvártuk, hogy kit vettek fel adott egyetem adott szakára, de most nem ez a lényeg.

Figyelj, én sem vagyok az az ismerkedős típus. A felvételi után beléptem minden csoportba ilyen "biztos jól jön majd" alapon, és szerintem kellett pár félév, mire bármit írtam oda. Senkit nem zavart, volt még rajtam kívül jó pár ilyen. 10-15 ember halál jól elbeszélgetett, mindeki más meg vagy csöndben olvasta, vagy lenémította a csoportot, ahogy volt. Nem kötelező szombatra leszervezni velük egy bulit, nyugi. És ez már nem a középiskola, a legtöbb ember nem lesz olyan kirekesztő vagy gyerekes, nincsenek "menők" és "nyomik" (legalábbis nálunk szerencsére nem voltak, de azért tényleg érettebbek már ebben a korban az emberek), egyszerűen mindenki a lehető legjobban akarja eltölteni az egyetemi éveit.

A másik: a suli által, a ponthatárok kihirdetése után létrehozott csoportba mindenképp lépj be. Nem tudom, hogy mindenhol van-e ilyen, de nálunk volt, és elképesztően hasznos volt, főleg az elején. Elmondták az adminok, hogy milyen határidők vannak, mit hogyan kell csinálni pl. a Neptunban, melyik épületbe kell menni, időnként azt is, hogy milyen infók vannak az egyes tanárokról, lehetett kérdezni, ők válaszoltak... A vizsgaidőszak közeledtével pedig jöttek a jól bevált jegyzetek és tippek a vizsgákhoz. Rengeteget segített ez nekem, és szerintem mindenki másnak is. Szóval ezt végképp ne hagyd ki semmiképpen.

2022. jún. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is idén érettségizem de inkább megvárom a hivatalos értesítést, hogy hova vettek fel. Addig nem látom értelmét. Az általam jelölt szakokra is megkezdtek a szerveződések természetesen. Talán neked is könnyebb lesz, amikor már biztos lesz hogy mi lesz veled, addig minden tök bizonytalan, ezt megértem.
2022. jún. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Anno én is így voltam vele, és végül megvártam a hivatalos értesítést, csak utána csatlakoztam a csoportokba, ami meg hasznosnak is bizonyult, szóval ilyenekbe tényleg lépj be. A legtöbben voltak felsőbb évesek, HÖK-ösök, akik nagyon sokat segítettek, főleg ugye az elején. Sok infót, tippet kaptunk, néha még tanárokról is írtak, szóval tényleg nagy segítség volt, ezt ne hagyd ki.

Nem kötelező rögtön, akkor és ott ismerkedni a csoportban, vagy aktív lenni. Nálunk is legtöbben csak olvastuk a többiek írását, volt, aki ki is lépett, vagy némította a chat-et.

2022. jún. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NTBS ***** válasza:
100%
Nem csak te vagy így vele. Elég lesz, ha a hivatalos eredmények után csatlakozol.
2022. jún. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!