Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha a bizonyítványosztás...

Ha a bizonyítványosztás június 17-én, PÉNTEKEN, van, miért június 15-én, A HÉT KÖZEPÉN, lett vége a tanítási időszaknak? Miért nem járnak a hétvégéig a gyerekek?

Figyelt kérdés

Ez logikátlan. Miért nem járnak a gyerekek iskolába június 17-ig és június 17-én a tanítás végén ott maradnak a tanévzáró ünnepségre és ahogy megkapták a bizonyítványt, lezárult az utolsó tanítási nap.


Mi ebben a logika, hogy szerdán van suli, csütörtökön nincs, pénteken délután menjenek vissza?


Mit kezdenek a szülők pl 1,5 napig a gyerekekkel?


Mit kezdenek a tinik magukkal ezalatt a 1,5 nap alatt?


Vagy akkor miért nem adják oda a bizonyítványt június 15-én? Úgyis már mindenkit lezártak, akkor meg lehetne gyorsan írni a bizonyítványokat és odaadni a gyerekeknek a hazaindulás előtt.


2022. jún. 15. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mit kezdenek a tinik magukkal ezalatt a 1,5 nap alatt?"

Bármit.

2022. jún. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mi ebben a logika, hogy szerdán van suli, csütörtökön nincs, pénteken délután menjenek vissza?" A kötelező tanítási napok számát nem az iskola dönti el, a tanév rendjét a minisztérium szabályozza. A tanítás mindig szeptember 1.-én kezdődik és június 15.-én végződik.

"Mit kezdenek a tinik magukkal ezalatt a 1,5 nap alatt?" Ezt a mit kezdjek magammal problémát érdemes megtanulniuk, valakinek a későbbi 70 évében is gondot jelent majd.

"miért nem adják oda a bizonyítványt június 15-én? Úgyis már mindenkit lezártak, akkor meg lehetne gyorsan írni a bizonyítványokat és odaadni a gyerekeknek a hazaindulás előtt"

A záróértekezletek hétfőn, kedden, szerdán zajlottak, azt megelőzően nem lehet bizonyítványt írni. A zárás hosszas adminisztrációval jár, közben ballagnak a nyolcadikasok, így a pénteki bizonyítványosztás is elég feszített tempót igényel.

2022. jún. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Június 15 előtt bizonyítványt nem lehet írni. Az osztályozó értekezlet előtt szinten nem lehet. Egy bizonyítványt megírni szintén nem két perc, ebben hibázni nem lehet. Ha még vannak írva a bízik akkor jöhet a torzslap írása majd pedig mindezeket 3 személynek össze kell olvasnia. Az ezt megelőző osztályozó vizsgarol pedig még nem is beszéltem.
2022. jún. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mi tart ilyen sok ideig a megírásban? 25 perc alatt gyorsan befirkálja az ofő a jegyeket a bizonyítványba, addig a gyerekeknek ad valami fizika vagy matek vagy nyelvtan vagy akármilyen feladatot és slussz, kész is az óra felére a gyerekek bizije, a maradék odőben meg ellenőrzik a feladatokat.


Hiba? Ugyan már! Nekem is egyszer elfelejtették beírni a bizonyítványba a tantárgyi dicséretet, hibák előfordulhatnak, én is túléltem.

2022. jún. 15. 19:53
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

29 diák, diákonként 11 tantárgy plusz magatartás, szorgalom, plusz záradékok, pecsétek. Hát...

Ha te ezt diákok mellett megcsinálod úgy, hogy olvasható legyen és a úgy, hogy a végén alá is írod, mint igazgató, megírod a törzslapot is és össze is olvasod két másodmagaddal, hogy nem hibáztál-e, mindezt 25 perc alatt :D... , na akkor minden bizonnyal bekerülsz a Guiness rekordok könyvébe.

Ezek nem úri passziók, ezek törvényi előírások, sajna nem dönthetsz úgy, hogy csak részben teszel nekik eleget.

2022. jún. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Nekem meg múlthét péntek volt az utolsó nap, és június 17.-e a bizonyítványosztás és istentisztelet. Ez rosszabb szerintem, mert sokan mennének már ilyenkor dolgozni, nyaralni, meg ilyenek.

Hülyén van megoldva minden esetre.

Egyszerűbb lenne az utolsó tanítási napon a bizonyítványosztás.

17/L

2022. jún. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6, amúgy amíg kicsi voltam nálunk is hasonló volt otthon a gond. A szüleim irodában és azonos beosztásbandolgoztak. Nyaranta lepasszoltak vidékre, ahol 24/7 álltam felügyelet alatt. Viszont az utolsó tanítási nap és a bizonyítványosztás között felesleges lett volna leküldeni engem, hogy egy napra visszajöjjek, aztán megint vidékre utazzak. Bébiszittert felfogadni pedig úri huncutság volt, amikor nem voltunk milliómosok. Olyan pedig, hogy napközi nem volt, szóval az egyiknek szabiznia kellett vagy vidékről kellett valakit felrángatni hogy vigyázzon rám, amikor egyszerűbb lett volna, ha utolsó tanítási napon megkapom a bizonyítványt, aztán mentem is volna vidékre és augusztus végén feljöttem volna.
2022. jún. 15. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!