Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi az ami szerinted a leginkáb...

Mi az ami szerinted a leginkább kifogásolható a magyar oktatási rendszerben?

Figyelt kérdés

2022. júl. 1. 10:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Egyszerűbb lenne felsorolni inkább, hogy mi nem.
2022. júl. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%
Hogy nincs eszközük nevelni/büntetni. A gyerek kiskirály,mert otthon kinyalják a seggét a suliban meg nem tetszik,hogy vannak szabályok.
2022. júl. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%
Hogy rendszerszinten bántalmaz mindenkit, akit érint: diákot, tanárt, még a szülőket is. Ezért a benne levők is bántják egymást.
2022. júl. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%

Érzelmi intelligenciát nem fejlesztenek, csak információk bemagolása van, ezenkívül egyes tárgyak el vannak túlozva.

A matematikát például kevésbé kellene tanítani, csak olyan helyen, ahol erre szükség van, aki jó benne, olyan speciális területre mehet és jól megtanulhatja.

2022. júl. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%
Kreativitást nem engedik, ne mszeretik, azt kell mondani, úgy kell gondolni ahogy a tanár mondja-gondolja.
2022. júl. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
22%

Azért, ami manapság folyik "közoktatás" fedőnéven, egy fillért nem fizetnék senkinek.

Minden lehetséges okot megkeresnek, megtalálnak és megragadnak a tanárok arra, hogy linkre vehessék az oktatást - élen a számolatlan és teljesen felesleges "szünetekkel". Az pedig - már bocsánat, de - nem oktatás, hogy megszórom internetes linkekkel a diákokat és minden különösebb érdemi magyarázat nélkül számonkérek rajtuk olyan ismereteket is, amelyről egy szótagnyi említést sem tettem sehol. Azt is tudomásul kellene vennie az oktatásnak, hogy nem mindenkinek van (pénze, szellemi "igénye") internet fenntartására, - van élet az interneten túl is. Sokszor az interneten kezdődik el a probléma a mai fiatalok körül, - ott szereznek meg olyan "ismereteket", amely sok esetben válik végzetessé számukra - és teljesen megérthető, ha egy szülő meg akarja óvni a gyerekét ezektől a hatásoktól.

Én elhiszem, hogy haladni kell a korral, de túlzottan is átestek a kor emberei a ló túloldalára, - csodálkozik is sok ember, hogy még a "tangája színét" is tudják a szomszéd kerületben! Meg kellene maradni a józan mederben! Sok esetben pedig semmi érdemi mondanivaló nincs - képmutató időtöltésen kívül - egy-egy "tantárgy" mögött. Viccesnek tartom például az olyan "tantárgyakat", mint az "erkölcstan" vagy a "hittan" - egy olyan világban, ahol 30 forintért bármit, bárki, bárkire, bármikor rásózhat minden különösebb következmény nélkül vagy csak "kedvtelésből" ölhetik egymást halomra - különösebb következmények nélkül - az emberek. Igen, számomra nem tűnik büntetésnek, hogy egy emberölést követően kint lézenghet bárki is közöttünk az utcán három év letelte után - csak azért, mert jó ügyvédje vagy pszichiáter ismerőse van!

2022. júl. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%

Hogy nem haladnak a korral. A legtöbb tanár ugyanúgy tanít, mint 30 éve. És a legtöbben az először megírt jegyzetüket adják le minden egyes évben ugyanúgy.

Tisztelet a kivételnek.

Aztán csodálkoznak, hogy a gyerekeket nem tudják lekötni.

2022. júl. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%
Az egész rendszer borzalmas. Főleg általános és középiskolákban. Egyetemen szerintem vannak jó helyek. Konkrétan én félek, gyereket szülni ide, mert nem merem beadni általános iskolába...
2022. júl. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem elsősorban a hatalmas mennyiségű értelmetlen tananyag, amit az életben soha nem fog használni a gyerek. Az általános- és középiskolai anyag 60-70%-át minden további nélkül lehetne kukázni, mert egyszerűen felesleges. Példának okáért, olyasmik, mint hogy programozást tanítani a gimiben, minek? A 25 főből talán 2-nek lesz rá szüksége valaha az életben, mondom ezt úgy, hogy informatikus vagyok.

De nyugodtan fel lehetne hozni a kémiát, matematikát, fizikát, bármit... a tananyag nagy része teljesen felesleges.


A másik, a tanárok hozzáállása. Mindent elvárnak a szülőtől, de szülőként neked kuss a neved! Mire gondolok? Például, kitalálják, hogy akkor jövő évtől minden reggel fél 8-ra oda kell vinni a gyereket az uszodába (sportiskola). Oké, de hogy te hogyan oldod meg, azt már leszarják, viszont ha nincs ott a gyerek, akkor igazolatlan...

Vagy a másik, amikor kitalálják, hogy adott napon délre menj a gyerekért, és van ilyenből minden tanévben minimum 3-4 alkalom. És ha nem tudok érte menni, akkor mi van?? Mert felügyelet, az nincs.

Ráadásul a gyerekem ofője konkrétan hülyeségeket írkál be a krétába. Pl. órai feladat: matek munkafüzet 8. o. 2. feladat, házi: matek munkafüzet 8. o. 2. feladat.

Az sem ritka, hogy egyszerűen elfelejtik beírni a házit, de ha nincs meg, akkor számonkérik, hogy miért nincs meg... ha én is ilyen lazán kezelném a munkahelyi dolgokat, már régen kirúgtak volna.

Szólni persze nem lehet semmiért sem, mert sok tanár megrekedt egy olyan primitív szinten, hogy ha szülőként szólni mersz bármiért is, akkor megsértődik, és a gyereken veri le...

2022. júl. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%
Nem lehet kérdezni. Nálunk szerencsére nem volt semmilyen bántalmazás, viszont kevés jó tanárom volt. Ha elakadtam elintézték annyival, hogy tz előtt ha van idő megkérdezhetem, ebből soha nem lett semmi. Később azzal jöttek, hogyha más megteheti akkor én is megtehetem, hogy különórárka járjak. Egyrészt ezt nem tehettem meg, másrészt ha több diák sem érti, hogy miről van szó akkor az már a tanár hibája, innentől kezdve kötelessége lett volna újra elmagyarázni
2022. júl. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!