Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A magyartanárnő mániákusan...

A magyartanárnő mániákusan feleltet minden órán, dolgozatokat ritkán írat velünk. Hogyan lehetne az állandó feleltetésről "leszoktatni"?

Figyelt kérdés

Elegünk van már abból, hogy állandóan azzal megy el az óra 1/3-a, hogy feleltet (húzás alapján), miközben haladnunk kellene a tananyaggal. 12. osztályosok vagyunk, nappali érettségiző osztály, és 13. osztályban fogunk végezni.

A magyartanárunk egyben az osztályfőnökünk is. A többi tantárgyból nincs ennyiszer feleltetés, inkább dolgozatok vannak. Valószínűleg azért csinálja ezt inkább, mert egy nagyon kicsi osztálytermet kaptunk, amiben 21-en tömörülünk össze és dolgozatíráskor nagyobb az esély a puskázásra. Amikor TZ-re vagy ellenőrző dolgozatra került a sor (eddig össz-visz kétszer volt ilyen), egy másik osztályterembe cipelt minket. Szóval minden nap van magyaróránk (heti 7 db), egyszerűen lehetetlenség minden egyes napra felkészülni, miközben a többi tantárgyra is tanulnunk kell. Engem már kétszer kihúzott és mind a kétszer négyes lett (mert akkor előtte felkészültem ezekre). Az osztály 2/3-a bukásra áll magyarból, a többiből érdekes módon nincs bukás (még matekból sem). A felelésre mindig egyeseket osztogat azoknak, akiket kihúzott és nem tudtak felkészülni valamilyen okból kifolyólag, ezt beírta egyes jegyként nekik.

Most tudom, hogy azt gondoljátok, hogy az osztálynak tanulnia kéne, de egyszerűen annyi anyagmennyiséget áraszt el elmagyarázás nélkül, hogy lehetetlen lefelelni felkészülési idő nélkül a több témát összefoglaló bemagolandót felmondani.

Azért haladunk ilyen gyorsan, mert félévente teszünk le egy osztályt. Amit nem magyaráz el, azt nekünk kell kijegyzetelni otthon.

Utálok magolni, magyarázni nem tud, de szigorúan elvárja, hogy megtanuljuk a tananyagot a következő órára. A másik az, hogy a vázlat, amit felír a táblára, az egy tömörített, nem lényegre törő f_s. Az interneten kell utánanéznem, hogy megértsem az anyagot. Olyan érzésem van, mintha feleslegesen ülnék be magyarórára, mert nem tud tanítani.

A többi tantárgyból nincs ilyen: mindig előre bejelentik, ha egy nap felelés lesz, hogy fel tudjunk készülni.

Miért jó ez a taníttatási módszer? Ezzel nemhogy rávezet a tanulásra minket, hanem elmegy a tanulástól a kedvünk.

A bejelentett két dolgozataira érdekes módon szinte kivétel nélkül mindenki elérte legalább a kettest...

Ha az osztályterem mérete az oka, amiért nem írat velünk dolgozatot, akkor vajon miért nem kér teremcserét?



2021. nov. 15. 18:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%
Borzalmas, tanulni kell...
2021. nov. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%
Tarts ki! Az ilyen tanárok előbb-utóbb távoznak.
2021. nov. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
10%
2. Vagyok. Ha már csak ez a 2 éved van, nincs okod az aggodalomra.
2021. nov. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%

Mért kéne leszoktatni? Erről szól az iskola.

Nálunk minden tantárgyból így volt. az óra első harmada, vagy akár kicsit több is felelés. 2 felelő általában.

2021. nov. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
93%

Tehát te már kétszer feleltél négyesre, de lehetetlen felkészülni.

Ez csak nekem ellentmondásos?

De bunkó a magyartanár, mert

- feleltet minden órán (pont mint az én töritanárom annó)

- átcipel másik terembe (egyrészt nálunk középsuliban mindig más teremben volt az angol meg a fizika, mégsem sírtunk ezért. Másrészt ha egyetemre fogsz menni, ott termed sem lesz...)

- az elején még arra panaszkodsz, hogy alig haladtok az anyaggal, később meg azt írod, hogy félévente tanultok egy évnyi anyagot. Most akkor mi van?

- természetesen magyarázni sem tud (jajj hányszor hallottuk már)


"A többi tantárgyból nincs ilyen"


Ez senkit nem érdekel. Ennél a tanárnál így kell helytállni.

2021. nov. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Amint írtam, nagyon gyorsan haladunk a tananyaggal, ezért nem igazán célszerű 15 perceket eltölteni azzal, hogy felelünk! Sokkal egyszerűbb és jobb megoldás a dolgozatírás. Ha úgy vesszük; 105 perc (1 óra és 45 perc) megy el hetente azzal, hogy felelünk, miközben haladni kellene az anyaggal.

Ha hetente egy dolgozat lenne, az kb. 20-25 perces, máris spórolna vele több időt, és a tananyaggal nem lennénk lemaradva.

Egy szóval sem mondtam, hogy ne legyen felelés, mert valóban fontos, de nem kéne ilyen komolyan vennie! Úgy érzem, majd mi leszünk okolva a lemaradás miatt (mert "nem tanultunk"), miközben a felelési mániásságával nem sikerül befejezni időben a tanmenet szerinti anyagokat. Az osztályunk jól teljesít mindenből, kivéve a magyart...

2021. nov. 15. 19:10
 7/18 A kérdező kommentje:

6: nem magyaráz el semmit se, csak diktáltat, ráadásul az óra lemaradását otthon kell befejeznünk!

Osztályterem: nem megyünk másik osztályterembe, mert az összes foglalt, vadászniuk kell a tanároknak a szabad termeket (sok osztály van).

Félévente KÉNE megtanulnunk egy éves tananyagot. De ezt az egy éves tananyagot nem fogják tudni teljes egészében leadni, természetesen a pótolnivalót saját magunknak kell behozni, otthon.

2021. nov. 15. 19:16
 8/18 anonim ***** válasza:
67%
Ez nagyon para, így hogy puskázik a szegény diák?
2021. nov. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
9: sehogy. Hányszor gépeljem be, hogy nem zavar önmagában a felelés!? A többi tárgyunkból is van ugyanúgy, de kevesebbet és mindig bejelentve. Az idővel van itt a gond, hogy nagyon kevés és feleslegesen megy el.
2021. nov. 15. 19:24
 10/18 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem adja le rendesen az anyagot s nem a leckével foglalkozik, kell szólni az igazgatónak.
2021. nov. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!