Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárként mit szólnál, ha 5...

Tanárként mit szólnál, ha 5 évvel azután, hogy elballagott egy diákod rádírna?

Figyelt kérdés
A diákot tesiből tanítottad, kifejezetten ügyetlen volt. Ez a volt diákod a suli facebook oldalán meglát egy posztot, hogy téged kitüntetett a tankerület és ennek apropóján ír. De olyanokat, hogy nagyon gratulál, de elég elszomorító, hogy ilyen emberek kapnak kitüntetést, ugyanis több olyan dolog történt, amikor tanítottad, ami őt, más ügyetlen osztálytársait traumatizálta, vagy inkorrekt volt. (és felsorol konkrét eseteket) És hogy milyen rossz lehet a színvonal, ha ezek után érdemel valaki kitüntetést, díjat. Illetve annyit tudsz erről a volt diákról, hogy ő maga is tanárnak készül egyébként.
2022. júl. 6. 09:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én megérteném, amiért és amit írt, a tanár pedig megérdemelné, ha szégyenkezne emiatt. Totál megérteném, az olyan tanár, aki gyerekeket traumatizál, az szégyenkezzen is emiatt.
2022. júl. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
Szerinted érdekelni fogja kicsit a sztorit a tanárt?:D
2022. júl. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#2 Mit tudom én. Pont ezért nem írok igazából, na meg azért, mert semmi kedvem a faluba hallgatni a maradék pár hónapomba költözés előtt, hogy én írtam neki. Gondolom nem lenne valaki ilyen, ha érdekelné.
2022. júl. 6. 10:24
 4/12 anonim ***** válasza:
20%
Na, akkor meg? Úgyis leszarná, max nevetne egyet aztán kidobja.
2022. júl. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg mély nyomot hagyott benne a tanár viselkedése, és empátiára számít a részéről. Ne felejtsük el, hogyha lett is volna lehetősége akkor jelezni a problémáját a tanárral, ő mégcsak gyerek volt, akinek egyszerűen még nincs olyan eszköztára és tapasztalata, hogy megtegye a lépéseket.


Arról nem is beszélve, hogy van egy alá- fölé rendeltségi viszony tanár és diák között, amitől sajnos sokszor bagatellizálják a diák problémáit, vagy szemtelenségnek titulálják hogyha kiáll magáért. Valóban a kamaszok sokszor nem a megfelelős szavakkal próbálják érvényesíteni az akaratukat, ezt nem direkt csinálják, kell pár év amíg benő az ember feje, de vannak nagyon is egyértelmű szituációk és ők is elszenvednek komoly igazságtalanságokat.


Nem tudom mi lehetett ami nagyon negatív élményt hagyott a diákban, de a saját érzéseinek biztosan van létjogosultsága, ezt megcáfolni nem lehet. Nem minden tanár igyekvő, nem minden tanárt érdekli, hogy a diákjaival kedvesen bánjon, igazságos legyen. Van aki a karriert hajtja, van aki csak a hétköznapi mókuskereket, hogy a tananyagot tartsa, van aki egyszerűen belefásult a tanításba. Akármi legyen is az ok, nem szabad, hogy ez emberi sorsok életek elrontója legyen.


A tanár átvette a kitüntetést, de vajon a szürke hétköznapokra is megérdemelné? Én ezt a kérdést tenném fel magamnak ha tanár lennék.


A diákot pedig megértem. Nekem is volt egy általános iskolás matektanárom, aki folyton lehülyézett minket, nekem is elmondta, hogy nem lesz belőlem semmi, minden kislányt lenézett aki szépítkezett. Ez nem az iskolába való, “hosszú haj rövid ész” . Tele volt előítéletekkel. Egy srácot is nagyon bántalmazott órán. Évekkel később találkoztunk az utcán és kérdezte hogy megy a sorom. Mondtam hogy :”most jelentkeztem egyetemre, jól vagyok. “Válasza: “ Te ? Egyetem? Mindig is tudtam hogy nagyképű vagy” -és faképnél hagyott.


Utána pár év múlva párszor láttam a szülővárosomba én is késztetést éreztem, hogy elmondjam neki, hogy mennyire ítélkező vaskalapos bántalmazó tanárnő volt. Évekig hátráltatott, hogy elhiggyem hogy okos vagyok, hogy az egyetem nem csak a mérnököknek való, hogy a tanulást lehet élvezni, hogy nem a külsőm határoz meg. Évekig a fülemben csengett, hogy a külsővel nem szabad sokat foglalkozni, mert az szégyen a szellemi képességekre nézve, milyen nevetséges ez már. Szóval egy szó mint száz: a rossz pedagógusi nevelés életeket rombol. Formálja a személyiséget és kihat az egyén mindennapjaira. Főként mert annyira sebezhetőek voltunk gyerekként mindannyian.


Én bocsánatot kérnék a diákoktól és nagyon szégyellném magam. Remélném, hogy jóvátehetem pár jó szóval és a jövőben jobban igyekeznék figyelmi másokra.

2022. júl. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva ha írnék nem érdekelne az empátia, a megbánás, a bocsánatkérést meg egyenesen dugja fel a.... Nekem attól nem lenne jobb. Pusztán zavar a tudat, hogy valószínűleg még mindig ilyen, mert senki nem tesz ellene, senki nem mondja meg neki, és más ügyetlenebb diákok is átélik ugyanezt.
2022. júl. 6. 10:52
 7/12 anonim ***** válasza:
40%

#6 Attól, hogy mindenki lepontoz egy levéltől semmit se fog változni az az ember. Pont le fogja szarni.


Szerinted aki másokba belegázol lelkileg azt meg fogja hatni egy levél, hogy szerinted nem érdemli meg a kitüntetését?:D

2022. júl. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Hogyha az a cél hogy utólag elnyeri a büntetését azért ahogy veled viselkedett, akkor nem fogsz szerencsével járni mert eltelt jópár év azóta ès úgy fog tenni mint aki nem emlékezett. Ha fel akarod jelenteni akkor kellenek tanuk meg más áldozatai a viselkedésének.
2022. júl. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem akarom feljelenteni. Nem szexuális zaklatásról van szó, vagy fizikai bántalmazásról, minden mást meg úgysem vesznek komolyan. Arról van szó, hogy rendszeresen megalázott embereket elég túlzóan, feljegyezte, hogy ki mikor menstruál, stb. Pusztán azt szeretném, ha gyakorolna némi önkritikát és másokkal nem csinálná azt, amit.
2022. júl. 6. 11:20
 10/12 anonim ***** válasza:
73%
Akkor az igazgatónak jelezd a problémát. Mondd hogy akkoriban nem mertél szólni, de közben felnőttél, és vegyék elő ezt a tanárt, hogy ne csinálhassa ezt többet.
2022. júl. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!