Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem úgy volt hogy mindenki...

Nem úgy volt hogy mindenki utál iskolába járni?? akkor most miért tüntetnek???

Figyelt kérdés
illetve egy tanárnak az a fizetés is sok amit most kapnak!. miért kéne több? azért mert bent ülnek oszt alázzák a diákokat?? meg leégetik őket?? pff meg hogy erre meg erre nem vagy elég jó?... emlékszem én mikor középiskolát kerestem az osztályfőnököm le akart beszélni hogy nem vagyok alkalmas.. 6 ev után hopp valahogy csak vegyésztechnikus lettem... érdekes...

2022. szept. 3. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Hát nem tudom, pubi, én a 300 nettót tartanám normálisnak minden olyan ember számára minimumként, aki diplomáskéjt diplomás munkakörben dolgozik. Főleg ha nagy felelősséggel jár a munkája, márpedig a tanároké azzal jár. És ez a minimum. Idehaza egy jó 2-es szorzót minimum rá kellene dobni mindenkinek a bérére, olyan nincs, hogy egy 8 órában becsületesen dolgozó, magasan képzett ember nem érdemli meg, hogy kijöjjön a béréből.


Természetesen azzal is egyetértek, hogy szolgáltatásként kellene tekinteni az oktatásra, nem szívességként, hogy egyáltalán valaki csinálja, és ennek megfelelő elvárásokat támasztani felé. Ha valaki egy igénytelen lusta szutyok, akkor nem azt mondani, hogy a diák a hülye, hanem kibaszni és rakni a helyére valakit, aki tud is tanítani, nem csak odabaszni a tananyagot és vigyorogni.


A csokosoktól, az életképtelen, szociális hálón csüngő cigányoktól, a politikai nyaloncoktól és szoponcoktól szépen le kellene metszeni nagy összegeket, hogy mindenki tanuljon felelősséget vállalni magáért és olyan dolgokba fogjon, amit anélkül is bír, hogy más pénzelné, aztán egyből lenne pénz a normális emberekre.

2022. szept. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

"illetve egy tanárnak az a fizetés is sok amit most kapnak!"


A töri tanáromat a férje tartja el, azt mondta ő már csak hobbiból jár be tanítani, mert olyan kevés a fizu, hogy tényleg nem ér semmit. Mondjuk én örülök, hogy van ez a hobbija, mert nagyon jófej :D


"azért mert bent ülnek oszt alázzák a diákokat?? meg leégetik őket?? pff meg hogy erre meg erre nem vagy elég jó?"


Az, hogy te pont seggfej tanárokat fogtál ki nem azt jelenti, hogy mindegyik olyan. És képzeld, nem csak bent ülnek. Egy jó tanár (mint nálunk a legtöbb tanár) úgy tanít, hogy a gyereket érdekli amit mond. Érdekes, vicces példákkal, mint pl a töri tanárom. Aztán a letolt 8 óra után haza mennek, és jön egy jó 2-4 órás dolgozatjavítás, és ezért ki fizeti őket? Senki. De ez is a munkájuk része.


" emlékszem én mikor középiskolát kerestem az osztályfőnököm le akart beszélni hogy nem vagyok alkalmas"


Miután olvastam a kérdésed nem csodálom :D



És képzeld, ezt középiskolásként írom. Kiállok a tanárokért, mert megérdemlik. Én is kifogtam egy segghülye osztályfőnököt, de az, hogy ő egy barom nem azt jelenti, hogy mindenki az. A többi tanáromat kifejezetten szeretem, mert nagyon kedvesek és jól tanítanak. A tüntetés napján tavaly is kockás (négyzetrácsos...) ingben mentem, és idén is abban fogok. És leállok vitázni a hozzád hasonló értelmiségi emberekkel, mert nem bírom elviselni amiket mondtok/írtok.


Gondolj csak bele, bent van a suliban 8 órát idegesítő kisgyerekekkel, vagy felsősökkel akik azt hiszik, hogy ők a nagymenők mert felsősök, vagy velünk középsulisokkal, akik beszólogatnak, cigiznek, isznak, drogoznak és telefonoznak egész órán. Nem egyszerű ám velünk. És egy jó tanár (mint nálunk a legtöbb) még ha ki is borul ezen, vesz egy nagy levegőt és mosolyogva tanít tovább. És ez nagyon fárasztó. Mindez után jön a dolgozat javítás. Szabi jóformán nincs, mert a nyári szünetben az elmegy. Felelősséggel is jár, hiszen ők is nevelnek minket, nem csak a szüleink. Szóval ja. Ezért tüntetnek.

Te meg fogd be és menj vissza nyelvtan órára, hátha megtanulsz írni :D

2022. szept. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem csodálom, hogy le akartak beszélni a továbbtanulásról, a stílusod kb. olyan, mint aki 8 általánost se végzett el. Összefüggések meglátása nulla szint. Gyűlölheted az összes tanárt, meg kiélheted rajtuk minden frusztrációdat, de ez az életben nem fog előbbre vinni.

Az meg nem tudom, hogy nem esik le, hogy azért van egyre több pályára alkalmatlan tanár, mert a fizetésük a szakmunkás minimálbérnél alig több. Ezért aki teheti elmegy máshová. A suli meg felvesz akárkit akinek megvan a papírja, akkor is ha tudják, hogy alkalmatlan, mert egyszerűen nincs más. Teljesítményt követelni nem lehet alulfizetett dolgozóktól, főleg így, hogy ők is tudják, hogy nem tudják elküldeni őket.

2022. szept. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A középiskolát én sem szerettem, de az ottani tanárokkal sosem volt problémám. Sosem volt olyan hogy tanár kipécézett, az már felsőoktatásban volt. Utólag látom át hogy sokkal nagyobb gond van, mint amit a tanárokról és a képzésről gondoltam.


Az hogy rossz, alkalmatlan tanárból annak oka, hogy kiégtek sokan az évek alatt és úgysem merik őket kirúgni. Megtehetik hogy tojnak az egészbe és végülis a saját mentális egészségük értelmében jól is teszik.

2022. szept. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mivel képzeld barátom,most lehet hogy nagyott mondok neked de:

Vannak akik életben akarnak valmit elérni,nem csak elvégezni egy hülye szakott aztán irány a meki/németországba söprögetni..

Vannak akik elakar érni valamit,mondjuk tegyük fel hogy valaki állatorvos akar lenni,de nincsen aki tanítsa a bioszt,meg a kémiát vagy olyan hiványvany tanítja...

2022. szept. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!